Intrebare

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Pai ela, cam asta este programul lor de somn...nuprea ai ce-i face decat sa te culci si tu odata cu ea cand nu mai poti.

Al doilea asa pare mai "neglijat", insa are marele avantaj ca are o mama mai relaxata .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Ela, dar ce vaccin lunar faceti voi? Adica parca i-ai facut unul exact acum o luna, nu?

IULIA va invinge CANCERUL

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.


I-am facut rotarixul Ilinca. Am eu o obsesie cu enterocolita asta
Am o prietena al carui bb a facut niste complicatii ingrozitoare de la ea... au dus copilul vanat la budimex... nu stiu de ce au asteptat pana in ultima clipa...in fine, eu am ramas cu sechele de atunci.
Pt vaccinul de 6 luni mergem luna viitoare.
Inbox, nici o sansa... la pranz cand se culca baiatul abia ce se trezeste ea iar sa las baiatul nesupravegheat ar fi o prostie din partea mea...si nici nu m-ar lua somnul
Azi am fost cu baiatul la dr. si i-am dat sa suga in masina cand trecea cineva si se uita isi intorcea repede capul de ziceai ca mi-o trag acolo :)))) in ce lume ciudata traim! noroc ca intre timp am facut obrazul mai gros


PS. Ilinco iti multumesc de mii si mii de ori! Inca nu i-am dat nici apa nici ceai fetei. De cate ori ma intreaba cineva ii spun...dar ce nevoie are? am sanul cu mine!
Cred ca daca nu erai tu la fiecare topic cu acesi enervanta poveste (ca era destul de enervant la vremea aia ) nu reuseam sa ma tin de treaba!
am fugit ca e ora de masa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

ela... ma tot gandesc dc sa-ti raspund sau nu... zau ca n-ai ce face decat sa asculti de nevoile lor.
Ai mei au 2 ani diferenta - abia acum de vreun an am inceput sa dormim mai uman, macar ca si acum cea mica are perioade cand se trezeste noapte.

Insa sunt sanatosi, sunt echilibrati - si ma uit in urma si stiu ca a meritat efortul de aproape 5 ani, fiecare clipa de nesomn, fieare plans disperat al meu (pe la 4-5 dimineata cand cea mica aveam chef de povesti...) ascunsa prin baie.. (n-au fost ele prea multe plansete... dar... a fost tare greu uneori).

Sunt apropiati la varsta si grozav de atasati unul de altul = merita

Bafta si putere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Multumes Oana
E al naibi de greu uneori. De plans efectiv nici numai am timp f serios vorbesc! Adica as vrea eu sa ma inchid in baie si sa trag o portie buna de plans...moama ce as mai vrea... ma mai descarc si eu! Dar nici nu apuc sa intru ca e baiatul in urma mea ...si ma intreaba... e suparata mami?!
Ce sa mai zic imi trece de toate cele ca imi e teama sa nu sperii copilul.
Dar e bine daca cei doi se inteleg. Asa e si la noi 2 ani jumate diferenta. De asta tot timpul ii tin impreuna pe cei 2, chit ca trebuie sa stau cu ochii pe ei in permanenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

:))) Da, constientizez ca pot fi extrem de enervanta in ochii multora, si uneori pe buna dreptate, cand ma pasioneaza un subiect sau lupt pentru o cauza!:))
Cu rotarix-ul...acum l-ai facut, l-ai facut, asta e. E un vaccin optional celebru mai mult tocmai prin reactiile pe care le da: scaun cu sange, lipsa pofta de mancare, diaree...tu alaptand-o vei contracara aceste efecte Dupa parerea mea copiii alaptati nu au nevoie de acest vaccin, dar acum nu mai are sens sa detaliez de ce
Felicitari pentru alaptare si succes in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Multumesc!
Fetelor maine vreau sa beau o bere. Am cumparato de duminica special pt maine e cu lamaie si scrie pe ea 1,8% alcool.
Stiu ca nu e bun alcoolul in timpul alaptari dar in acelasi timp imi aduc aminte ca mamele noastre mai beau cate o bere pt a marii productia
Asa ca maine fiind o zi speciala vreau sa beau o bere cu sotul meu!
Daca cineva cunoaste oaresce elemente semnificative pt a refuza... pai sa-mi spuna repede ca maine e prea tarziu :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Fii serioasa, poti bea linistita o bere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Ma gandeam sa dormi seara mai devreme, ca ziua nu sunt sanse .
Desi, eu si acuma, nu stiu cum naiba fac, ca tot ma apuca 12 noaptea invartindu-ma prin casa!

Aia cu mersul in masina si alaptatul e tare. Al meu, cum ma urcam in masina, cum se mufa, se demufa cand ajungeam la destinatie...cand treceam pe langa cate un autobuz eram ca la stadion, toti se uitau :) si ei la mine si eu la ei, si baiatul sa vada masina mare , ocazie cu care, daca cineva avea vreun dubiu ce face acolo, avea el grija sa ma lase cu tzatza in vant ca sa comenteze... daca prindeam cate un semafor care sa ne prinda in paralele cu autobuzul...tare haioase vremuri ...

Berea banuiesc ca o beti mai pe seara :D , sa va priasca !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

super tare! eu ma acopar pana in gat... sunt cam pudica

Asa patesc si eu ... mai ma trezesc de vreo 2 ori peste noapte si dimineata la 6 sunt in picioare... tin loc de ceas pt sotul meu care se trezeste la 6,30

Se pare ca berea o sa ramana pt diseara tarziu soata mea a suna sa-mi spuna ca mai intarzie


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Am fost si mi-am scos maseaua intr-un final. Pana la urma a trebuit sa-mi faca anestezie asa ca tipa aia mi-a spus sa nu-i dau fetei sa suga pana maine dimineata. Atunci sa ma mulg si sa arunc primul lapte cum ar veni.
Deci, ce fac acum? Ma duc sa cumpar lapte praf?
O sa fie a treia cutie desfacuta... stiti ca dupa 3 sapt parca nu se mai recomanda sa folosesti cutia... mai am 2 desfacute dar cred ca au mai bine de 2-3 luni daca nu si mai mult. Ma gandeam sa fac niste ciocolata de casa din ele
ciocolata de casa la suprapret


Mergi la inceput