Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 74 -

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

eliza

corect yahoo.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

fetelor mi-am facut azi un timp de sangerare: rezultat 3 minute.de vineri incep Clexane

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Mariaa felicitari!! sarcina usoara pana la capat!

(ce bine e cand poti ramane natural)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Jaguar am fost azi la Beta , rezultatul dupa ora 14:30. Am niste emotii. Am o neliniste. Sper sa fie bine

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brotacel83 spune:

Buna dragelor, sunt si eu o forumista mai veche [e acest subiect, si anume de prin 2009> pe toata perioada primei mele sarcini in 2010-2011 am scris aici saptamanal si eram o gasca de fete care am reusit sa avem bebei sanatosi si frumosi.
Acum de cateva saptamani am aflat ca sunt din nou insarcinata si tare ma bucur. Am o fetita de 1 si 8 luni si ne dorim tare o surioara/fratior.
La prima sarcina am fost urmarita de dna Dr Uscatescu si am luat aspenter+ femibion + vitaminele bine stiute. Din sapt 28 am facut clexane 0,4 si am nascut natural la 39 de saptamani bebelanca de 3,750 gr.
Acum sunt insarcinata in aprox 7 saptamani iau aspenter+ femibion+ magneziuB6 + vit C+ acid folic+ utrogestan 200 mg. As vrea sa va intreb daca credeti ca ar fi vreun risc sa zbor de revelion cu avionul cca 3 ore pana in italia. Stie cineva ceva de la dna Dr Uscatescu pe acest subiect?
multumesc si de acum va urmaresc si eu cu interes si ma bucur sa va impartasesc din experienta mea din prima sarcina reusita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Fetelor rezultatul beta69,8 in ziua 27( cm la 30 zile) . Tratament acid folic, Aspenter zilnic , utrogestan 600 mg/zi si de azi Clexane 0,2 mg( mi se pare putin am 74 kg).

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

Maria felicitari pt beta!clexane de 0,2 e ff putin.minim 0,4 trebuie.poate chiar 0,6 peste 70 kg.vorbeste cu dr.succes!

brotacel,in primul trimestru este bine sa eviti zborurile,mersul cu masina multe ore...sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

velvet DR Ginecolog mi-a recomanat 0,2.mine am programare la dr hematolog

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myhadavid spune:

Maria, felicitari Iti tin pumnii si sa dea Doamne Doamne sa fie totul bine pana la capat.

Fetelor, nu e problema daca se incepe clexane direct cu doza de 0,6...ma intrebam, ca atunci cand va fi cazul poate nu dau imediat de dr hematolog si as lua de la mine putere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

este mult clexane de 0,6 mg. doza se creste treptat ,cartea spune 1mg\kg\corp. eu la 74 kg ar trebui sa fac de 0.8 . Eu am inceput cu 0.2mg ,iar maine ma duc la hematolog

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput