M-am hotarat.............adoptie(83)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antibes1970 spune:

Loriana , este deja vorbareata la doi ani ? Scuze ca pun intrebari un pic "idioate"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antibes1970 spune:

Inca o intrebare : despre procesul de potrivire

Daca acel copilas are doua doi ani , ce trasaturi se vor lua in calcul , ca sa fie "potrivit" cu o familie ??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Loriana....felicitari.Asteptam sa ne mai povestesti!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2012 spune:

Loriana, FELICITARI!!!!!!!!
Ma bucur din toata inima ca v-a placut pitica si continuati procesul de potrivire cu ea
Te asteptam cu vesti noi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Citat:
citat din mesajul lui loriana74

Buna! Ne-au sunat de la Directie, suntem potriviti cu o fetita pe care o vom vedea saptamana viitoare. Am fost ultima familie pe lista de 10.Sunt paralizata , aproape ca nici nu ma pot bucura.Nu pot sa nu ma intreb de ce oare de ce ceilalti noua au spus nu ?


loriana74 Sa fiti sanatosi si sa va bucurati.

Acum ai un raspuns la intrebarea pe care ti-ai pus-o.

FIINDCA DD A HOTARAT SA FIE A VOASTRA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iridessa spune:

Felicitari, Loriana! Mult succes! Sa dea DD sa fie totul bine, sa mearga totul "ca pe roate" si in cel mai scurt timp sa fiti impreuna. Mos Craciun s-ar bucura... Mi-au dat lacrimile... am retrait prim intalnire cu fetita noastra. Pe noi ne-a "ajutat" Iepurasul de Pasti. Tinem pumnii! Rabdare multa si luati lucrurile asa cum vin, pas cu pas. Vorbiti cu asistenta maternala, sa o ajute pe micuta sa inteleaga, incet-incet, ca voi veti fi parintii ei. E de mare ajutor si ajuta copilasul sa treaca mai usor peste inca o despartire! Te rog, tine-ne la curent!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loriana74 spune:

Si eu am fost mirata ca vorbeste atat de bine . A avut norocul sa creasca intr-o familie in care mai sunt si alti copii si s-a dezvoltat foarte frumos pentru varsta ei .( atat cat am putut sa ne dam seama la prima vizita) Cat despre ce se va intampla cu procesul de potrivire , nu am reusit sa ma dumiresc exact cum merg lucrurile. Astept sa ma sune si sa-mi spuna ce si cum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iridessa spune:

Dupa ce semnati declaratia ca mergeti mai departe in procesul de potrivire, stabiliti un program de vizitare si incepeti vizitele. La asistenta maternala acasa, la DPC, in parc, la locul de joaca, la voi acasa... Astfel va puteti apropia, relatia care se stabileste este urmarita si evaluata de cei de la DPC si daca totul merge bine se stabileste data procesului de incredintare in vederea adoptiei. Dupa acest proces, puteti lua minunea acasa!. Dupa inca trei luni se si vizite de la DPC se stabileste procesul de incuviintare a adoptiei. Perioadele de timp pot fi si mai lungi, depinde de cat de aglomerati sunt cei de la DPC si, mai ales, cei de la Tribunal si, desigur, de cum se adapteaza puiutul. Succes si timp scurt de asteptare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

Ffelicitari Lori!!!
Sa aveti noroc si sa mearga totul ca pe roate
sper ca pana in Craciun sa aveti fetitza acasa, pentru a sarbatori in familie

mi s-a facut pielea de gaina

tu optasesti pentru copilash de pana in ce varsta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Felicitari Loriana!! Ma bucur atat de mult pentru voi!
Sper sa o puteti lua acasa pana de Craciun!

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput