Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (37)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

cauta-ma pe FB, http://www.facebook.com/BlackMoonLady si te adaug si pe tine la grup, cu cea mai mare placere!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Lady, nu e in schema de la stat, din cate stiu eu pana la 1 an se faceau 4 doze de synflorix, iar daca se face dupa 1 an se fac 2 doze prevenar sau dupa 2 ani se face numai o doza. Idea e ca in tarile vestice este vaccin obligatoriu si se vrea sa fie obligatoriu si se vrea sa se introduca si in Romania, dar nu se stie cand.
In alta ordine de idei am auzit de acest vaccin si noi si il vom face dar n u ne-am hotarat daca inainte de 2 ani sau dupa, in functie de cum va intra in colectivitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Cat costa? Defapt...ia sa dau un search..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Aerlilian,iti multumesc pt raspuns si imi pare rau ca te-ai simtit pusa la colt,pt ca nu astami a fost intentia.Eu am vazut ca este activitate pe forum pt ca deja se scrisesera 7 pag cand postasem eu...In ceea ce priveste vaccinul,fii sigura in momentul in care va scrisesem despre el,eu deja cautasem pe internet informatii legate de subiect,numai cavoiam sa vd dc voua v au recomandat dr sa l faceti si dc v au spus cv despre el.
Lady,multumesc pt adresa de FB.Eu nu am pt ca nu prea agreez FB si nu prea am timp.
P.S. Nu am nervi....pur si simplu m-am simtit ignorata.
O seara placuta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Mrg , fetele sunt active mai mult pe FB dar cu vaccinul faci pana la urma cum consideri.
Daca nu are frati, surioare mai mari si voi nu lucrati la sectia de infectioase eu nu l-as face.
In strainatate mamele se intorc repede la job si intra in comunitati mult mai repede si este mai periculos.
Eu am zis ca ii fac primei Pneumo 23 dar m-am ragandit, desi a fost de la 2 ani si 2 luni la gradi dar era particulara cu putini copii.

Acum tu decizi in functie de ce faci pe viitor, daca merge la cresa ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Mrg, se intampla deseori sa nu primesti raspuns, fie ca mamicile uita (mie mi se intampla des sa ma pregatesc sa raspund si sa uit intre timp ce vroiam sa scriu), fie ca nu stiu ce sa raspunda, fie ca nu s-au confruntat cu acea situatie. Si mie mi s-a intamplat sa spun sau sa intreb ceva si sa nu primesc raspuns dar nu cred ca asta e un motiv sa-ti iei jucariile si sa pleci.
Oare sa ma supar si eu ca pe Johanna nu a felicitat-o nimeni, desi eu nu uit niciodata pe nimeni? Ei, uite ca nici de-a naibii nu ma supar, nah.
Eu nu ti-am raspuns la intrebare pentru ca aici vaccinul e obligatoriu si fii-mea l-a facut deja. Nu se pupa schema de vaccinari de aici cu schema din Ro, deci ceea ce stiu eu nu ti-ar fi de niciun folos.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Mrg, ...e loc pt toata lumea, pt pareri si sfaturi. De aceea suntem aici!
dr_Anca, am vrut sa-ti spun si acum cateva zile: e mortala poza de la profil! Tare mult mi-ar placea sa o vad mai mare! Si am impresia ca nici printesa ta nu mai joaca la "pitici". Ce dimensiuni mai are, ca falcutele alea sunt numai bune de muscat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicineata spune:

Mrg, am auzit atatea lucruri urate despre vaccinuri in ultimele saptamani incat nu imi vine sa le mai fac nici pe cele obligatorii.
Bulinuta, nu mai mergeti la dr homeopat? eu il iubesc la nebunie pe dr tau, mi-a scapat baiatul de raceala, apoi si fata la vreo 3 sapt distanta, aveau simptome diferite dar amandoi au scapat in 3 zile cu un remediu(nu acelasi) de 3 ori pe zi.La consultatia urmatoare il intreb daca stie ceva de vaccinuri homeopate.
Sunt in bg, am sedinte pana vineri si mi-e dor de copii de mor.
Si noi avem 7 kg la 9 luni, deci suntem jale.
Lexi, pe mine cearta-ma ca merit, nu ai uitat sa-i zici La multi ani lui David in schimb eu da!
Copchilul meu nu accepta biberonul decat in somn, cum sa-l dezvat?Mi se pare ca mananca putin lapte, doar ce trage pana adoarme profund.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Multumesc pentru raspunsuri!
Repet,nu m-am suparat ,nu mi-am luat jucariile si am plecat,etc ci pur si simplu m-am simtit dezamagita ca nu am avut si eu macar un raspuns...Eu ma supar rar,si mai ales pe femei...lucrez zi de zi numai cu femei...
Eu nu ma supar dc nu-l felicitati pe Cristian in fiecare luna,ptr ca nici eu nu felicit pe cineva,din lipsa de timp-intru rar.
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

cati cred ca e mortal sa il vezi asa...Filip asa doarme cu fundul in sus

alexa incerc sa ma mentin pe linia de plutire cu capul

anangel sper sa nu fie nimic...nici nu stiu ce s amai zic...aseara a adormit iar foarte greu cu plans isteric maimult de jumatate de ora...acum orice imi atrage atentie...ma hotarasem sa plec iar cu el la spital cand l-am vazut asa

gabrielarusu sanatate multa si voua!

aerelian...off pupa micul puiut!

cicineta nu am mai mers...din lipsa de timp

il am si pe rares acasa ptr i s-a parut invatatoarei ca are febra...nu are nimic copilu'

revin

Mergi la inceput