Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (37)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Uitasem...Alexa cum a fost excursia? Sunteti ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Lexi, cred ca depinde foarte mult si de "dotarile" scaunului. Eu, cu acordul kinetoterapeutei care il masa pe Tudor, l-am pus de la 8 kg in scaunul care prevede tot de la 9 kg. Nu au fost deloc probleme...o pui in pozitia aceea aproape culcata. De fapt, treaba asta cu nr de kg al copiilor, nu are legatura cu dimensiunea scaunului sau a copilului. E vorba doar de rezistenta fizica a copilului in cazul unui accident grav. Se pare ca nu au suficienta rezistenta fizica sub 9 kg.
Legat de cealalta problema, cu greutatea micutei...eu stau ca strutul, nu sunt eu in masura sa vorbesc despre asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina1983 spune:

La multe lunite sanatoase puiuti scumpi!!!

Lexi maria are 8kg la 9luni si am mutato si noi in scaun ca in scoica era un cosmar plecatul de acasa,,dar scaunul l-am reglat la pozitia culcat daca se poate numi asa.

Ileana esti belea ci visul tau,poop Tudorel scumpel sa treaca mucisorii.

Poop pt toata lumea,sa aveti o saptamana frumoasa si linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Azi am ramas acasa...sunt racita cobza...asa mai reusesc sa intru si eu pe aici .Merg cu masca pe gura prin casa fiindca nu vreau sa i dau si lui Cristian.
Am vazut ca sunt multe mame stresate de greutattea copiilor...eu cred ca mai bine va vedeti de treaba si nu i mai cantariti asa des,fiindca oricum fiecare este in felul lui si nici un copil nu seamana cu altul.Important este sa fie sanatosi si vigurosi.Eu il cantaresc pe C o data pe luna atat...nu ma stresez pe tema asta.
Voi le faceti copiilor Prevenar?V-au spus pediatrii ceva despre el?Nu este un vaccin obligatoriu.
O zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Lexi nici Kariss nu cred ca are 8 kg...am imprumutat cantarul si pe al nostru are aprox 7.600.A cam fost in greva foamei ca au dat si nr 5-6 dar de 2 zile si-a cam revenit!

Leyre a inceput de ieri noua gradinita si sunt mai mult decat multumita ma duc sa ma pregatesc sa plec la gradi la sedinta.
Cu ziua ei nu am facut nimic inca....ajutati-ma cu o idee...am mai scris si pe facebook...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

nesanatos...dar trendy: Mc'Donalds! fac party-uri pt. zile nastere!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Buna!
Multumim de urari!
Am implinit si noi 8 lunite minunate, mergem si noi sa facem vaccinul de 6 luni saptamana aceasta..
Am inceput etapa de orteze... gata cu gipsul....

revin....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

acum am venit de la bagdasar arseni....azi l-am gasit vomitat tot si pediatra a zis de urgenta la neurochirurgie...ei bine s-au chinuit de la 4 dupa amiaza pana la 9 seara sa il adoarma cu desitin si el radea cu gura pana la urechi...nu au reusit sa il adoarma, acum am venit acasa si e duracel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

Salutare,
raportam Gruitza mofturos si certaret.
Vorbeste mult, dar numai el stie ce. Cuvinte intentionate nu am descoperit. Numai de tzitzi stie si numele lui, ca un catelus.
Alina - multam de intentie insa la cat ar costa si dura drumul Bucuresti - Rep. Moldova...mai degraba gasesc aici aparatori pt priza

ista micu mai nou se pune pe burta, vine la titi, ridica funduletul in sus si papa asa in varful degetelor cu capul in jos....ai vostri au pozitii ciudate la tzitz?

ma retrag ca a adormit printul si vreau sa profit si eu dupa doua nopti dormite cu scancete, urlete si lupte.

Ileana ce cosmaruri ai si tu....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Bulinuta mami sincer nu stiu cum rezisti... voi o dati din una in alta...

Sanatate si sa dea Dumnezeu sa nu fi patit nimic...!

Mergi la inceput