Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (37)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Alina, anca, ma bucur ca v-ati luat ajutoare!
Alina, chiar vbeam cu ileana, ca de cand nu ii mai dau piureuri de legume lui radu, mananca muuult mai bine. Ii dau asa bucati, si mancare de oameni (fara prajeala, sare, grasimi multe). Le mesteca in gingii, le mai inghite bucati.. Dar mananca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

mai fetelor cupilu asta al meu si-a spart capu la propriu aseara cu sange curs etc off Doamne!

anca, alina e mult mai bine u un ajutor in casa! dar eu nu am gaist inca pe cine trebuie...si trebuie musai sa ma intorc si la servici...offff..azi am lipsit 2 ore si l-am gasit pe filip urlnd de ziceai ca il strange cineva de gat...cum m-a vauzt s-a calmat brusc si a inceput sa zambeasca la mine

ileana stai sa vezi ce te asteapta ..filip e duracel curat! drept dovada...cap spart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

salutari si de la noi,

off, a trecut asa mult timp de cand n-am mai apucat sa citesc si sa scriu aici si imi pare rau pt ca imi placea sa stiu cate ceva de fiecare in parte.
dar astazi printisorul meu a fost f cuminte si am avut timp sa recuperez din urma.
despre bebe: se apropie de 10 luni, are aproape 9 kg, are 2 dintisori jos si stau sa iasa inca 4 sus, ne arata tot felul de chestii prin casa si zice "ete", zice "tata" si a zis o singura data "ama" de am crezut ca ma intind pe jos de emotie , merge de-a busilea peste tot si ii plan la nebunie scarile...numai acolo ar vrea sa stea sa le urce.
despre mine: incep serviciul peste 2 saptamani si il duc pe strumf la mama . il voi tine probabil pana implineste 1 an jumatate si il pot da la cresa.

am vazut ca vorbeati de after school, dar despre cresa/gradinita ce sfaturi aveti? care sunt preturile si la ce ar trebui sa fiu atenta cand aleg?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Salutari la toata lumea!!
Krakuca
Lexi - cum a fost drumul, a venit mama ta?
La multi ani bulgarasilor serbati saptamana acasta,sa fiti sanatosi si norocosi!!!
Dr.Anca ,Alina - super ca ati gasit ajutor in casa...si dupa cum vad cam asta e pretul...mie mi se pare ok mai ales daca face treaba bine...
Alina -pe noi 2 sapt ne-au chinuit mucii -ser fiziologic si aspirat de cate ori este nevoie.hai sa treaca repede ca-i tare nasol .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Buna,fetele!
Sa va traiasca bebeii,sa fie sanatosi si voi asemenea!
Noi suntem bine...bebe are 8 luni si o sapttamana,papa f bine,de toate,e vorbaret,e sprinten si doarme bine vreo 9 ore pe noapte.
A avut si el mucisori,vreo 3 zile dar a scapat de ei...tocmai cand vroiam sa i fac vaccinul Prevenar...o sa l mai amanam cv zile.
O sa incerc sa mai intru si eu pe forum fiindca am vazut ca iar v ati intalnit si nu am reusit sa vin si eu,si tare as vrea!!!...numai ca nu prea am timp ...eu cred ca sunt prima dintre voi care a inceput serviciul de cand avea copilul vreo 2 luni jumatate(ma rog,program f scurt)si acasa abia fac fata cu diferite treburi gospodaresti....cred ca o sa mi iau si eu pe cineva sa ma ajute,ca simt ca nu mai pot...
Va pup si sa ne auzim mai des!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

la multe lunite bulgarasilor de zilele astea!!!
- va pup pe toate!!multa sanatate la bulgarasi!!!
- noi suntem bine, Ilincuta face pasi sprijinita de mine...tre sa mergem zilele astea sa cumparam de incaltat ca sa pasim pe afara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

M-am grabit sa spun ca am scapat de muci...au recidivat si nu-l lasa pe bietul copil sa respire...Am avut o noapte grea, s-a trezit urland ca se inneca cu secretia nazala. O sa ma duc cu el joi sa-l vada pediatra mea de suflet.Pana atunci, ...mascute, marimer, aspirator. Aseara m-am speriat foarte tare ca ma jucam cu el, il facusem avion, cu fata in jos si mi-a dat afara numai secretie gelatinoasa...mi-a facut o baltuta cat palma pe parchet...
Amelia, in disperarea mea cu mucii copilului am avut un cosmar...se facea ca-ti aspiram tie nasul, la rugamintea ta si te-am aspirat atat de tare incat ti-am smuls cartilagiul care desparte narile. In loc de doua nari, aveai o gaura enorma...Tu erai fericita ca poti respira iar eu eram disperata de ce ti-am facut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian


Amelia, in disperarea mea cu mucii copilului am avut un cosmar...se facea ca-ti aspiram tie nasul, la rugamintea ta si te-am aspirat atat de tare incat ti-am smuls cartilagiul care desparte narile. In loc de doua nari, aveai o gaura enorma...Tu erai fericita ca poti respira iar eu eram disperata de ce ti-am facut...

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Neata si de la noi!


Noua ne iasa incisivul superior, primul si e dezastru, un pic de febra, bale pana la cot si agitatii. Atat am noroc ca noapte doarme, cu mici intreruperi dar doarme. Azi nu a mai cerut de mancare numai la 6.15, sper sa-si revina la program incet incet.

Ileana esti mortala! Pupam pe micul Tudor sa-i treaca mucii, secretiile sa nu fie tot de la muci.

Mady si noi trebuie sa mergem dupa incaltari si ma enerveaza ca depind de sotul ca eu nu sofez si niciodata nu avem timp, el ajunge super tarziu acasa si sambata nu stim ce sa facem mai intai.

Fetele care au inceput serviciul sau vor incepe in curand sunteti tare curajoase, cred ca e super greu ca m-am tot gandit si eu sa ma intorc.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite, Alexandru, pentru ieri, cu mii de scuze pentru intarziere, dar nu am apucat ieri sa intru pe forum...Deci, la multe lunite, pui scump si sa fii sanatos!
La multe lunite si sarbatoritilor de azi, Tudor si David Cristian!
Lali, se pare ca puiul tau vorbeste deja franceza , de la mamam pana la maman e doar un pas. Multumesc de intrebare, au ajuns toti musafirii cu bine insa, din pacate, Johanna o accepta foarte greu pe buni. Plange mult, iar in prima seara a plans pana cand a inceput sa tremure si suspina intr-una. Ni s-a rupt sufletul de mila ei, si mie si maica-mii. Deh, daca nu e obisnuita decat cu noi, e normala reactia.
Aerlilian , ai dreptate ca Johanna e obisnuita cu drumurile lungi insa scoica a ramas cam stramta si nu mai suporta sa stea in ea iar eu am o mare problema. Scoica e pana la 9 kg, urmatoarea categorie de scaun e de la 9 kg in sus si nu stiu daca e ok s-o pun deja in scaunul cel nou. Bine, inca nici nu a sosit, astept sa vina ca l-am comandat de ceva timp, dar ma gandesc ce sa fac atunci cand va veni. Cum spuneam, scoica e prea stramta, dar daca scaunul ala e prea mare momentan? Nu stiu ce sa fac. Johanna are 7400 gr (am cantarit-o din nou aseara, n-a luat nimic in greutate de vreo saptamana ). Voi ce ma sfatuiti sa fac? Sau ce ati face voi in locul meu? Mai vreun bulgaras care sa aiba sub 8 kg la 9 luni, in afara de noi si Ilinca lui Mady?
Bulinuta, off, Doamne, cum Dumnezeu se lipesc toate belelele de voi??? Imi pare tare rau de accidentul lui Filip, imi inchipui ce sperietura ai tras!
Anca, Alina, ma convingeti sa apelez si eu la un ajutor din afara ca eu nu mai apuc sa fac nimic. Alina, multa sanatate Sarei!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput