Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (37)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

aerelian acu sa te tii bine...filip de cand s-a ridicat e o adevarata lupta fiecare incercare de a mea de a il culca...la prnaz cel putin imi vine sa fug de acasa a adormit intr-o zi sprijinit pe barele de la patul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor!
La multe lunite, Andrei si Ilinca!
Sunt cam ingrijorata, ma asteapta un drum luuung cu asta mica, sper sa fie bine si sa nu faca prea urat...

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Lexi, stai linistita, ca micuta ta e obisnuita cu drumurile lungi de cand era la mami in burtica...ea sta cumintica pana la final!!!
Bulinuta, deja incep sa experimentez ce spui, zici ca e un Hopa-Mitica, gafaie, o ia de la capat, pana cade epuizat. Dar se pare ca i se consuma greu bateriile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Buna dimineatava poftesc la o cafea ,ceai ,prajitura
Lexi -ca intotdeauna f atenta si draguta cu fiecare .Multumim de urari si spunem si noi La multi ani ptr Ilincuta.Drum bun si motata sa fie cumintica sa va intoarceti cu bine ...u
Raportam implinirea a 9 luni - doamne cat de repede au trecut.....avem 4 dintisori 2 sus 2 jos cu care muscam tot ce prindem.In rest ca si colegii lui de bulgareala vorbeste in limba lui ieri a spus clar Mamam ,va inchiputi ce a fost pe mine.
Azi nu ploua asa ca iesim la plimbareala
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

La multe lunite fericite Andrei de Lali si Ilinca de Noce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Se pare ca se vad si la noi bine de tot dintzisorii de jos, mai ales dreptul...sa vedem cand o iesi la suprafata! Poate de asta doarme mai bine de 3 nopti...Doamne ajuta!

Pupam bebeii care au scapat de muci, noi mai avem cativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

La multe lunite frumoase Andrei si Ilinca !!!
Lexi - Sa aveti drum bun si usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Salutare!

Multumim de bunatati Lali!

Sunt si eu prin zona citit pe diagonala.
Eu zic ca am facut o afacere buna cu doamna de la curatenie ii dau 10 lei pe ora si imi face de toate aspirat, spalat, geamurile- dar nu are rost sa le faca de fiecare data- impaturit haine, toate lucrurile care trebuie facute. Afacere in sensul ca nu mai sunt eu moarta de oboseala si irascibila ca nu mai pot si tot restul familiei trage de tine sa le indeplinesti doleantele. Sta cam 7 ore/ o data pe sapt. dar eu aspir cam zilnic covorul si cu mopul prin baie si bucatarie.
Cea mica zici ca da la rate si face jos jale.

Mergem si noi in 4 labute ca a vazut ca mamai nu are timp mereu sa o plimbe si se ridica peste tot sa traga si sa exploreze, aiurea. De vreo 2 sapt ma striga mama si orice incerc sa o mai invat ea tot mama spune.

Lexi drum bun!

La noi se trage canalizarea si deja nu mai pot merge cu caruciorul la gradinita asa ca bratele mele se vor antrena la greu

O saptamana frumosa si usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Buna fetelor!

Noi ne luptam de o saptamana cu virusii aduai de Sara de la gradi. Eocamdta de mine nu s-a lipit nimic, dar copiii, Doru, bunici si cei care ne-au vizitat sunt grati, cu muci, tuse, dureri de gat, cap...
La Filip s-a complicat putin situatia pt ca el nu stie sa elimine mucozitatile si, desi ii aspir de 2-3 ori pe zi nasul, tot se strang si il ineaca.. Si mititelul are si dureri, ca ii iese al 3-lea dinte, crd ca azi sparge gingia.
Cu mancatul nu stam nici rau, nici bine: mananca zilnic fructe, branza, iaurt, carne. Cu legumele il mai pacalesc, dar greeeeeu de tot. Iarbiberon nu a mai vrut de o saptamana. Doar tzitzi. Ii mai dau si LP, dar cu lingurita, amestecat cu cereale.
De cantarit nici nu ma gandesc sa il mai cantaresc..

Anca, si eu am de 2 saptamani menajera, vine zilnicsi e alta viata. Prfer sa ma obosesc cu copilul, dcat sa mor pe branci xalcand/spaland, etc.. Tot 10 lei pe ora ii dau.

Sa aveti o saptamana frumoasa si sanatate tuturor!

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

scuze pt ortografie. Scriu de pe tableta cu F pe langa mine, ma impinge, ma trage.

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput