Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (37)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Gata se pare ca am scapat si noi de mci...de ieri am observat dar parca mi-i era si frica sa spun.
Dari ma bucur ca ne dai vesti bune, felicitari pt micuta "gradinarita" si pt cei 5 anisori impliniti, sa fie sanatoasa si norocoasa .Vladut are timp de toate si pt dintisori ,mersetc.Abia astept sa ne vedem in iarna...sa mai stea si baietii nostrii la o sueta
Bulinuta- sa va fie cu folos plimbarea pe la manastiri; sper ca e ok dupa cazatura.sa treaca repedeAi grija ca bronsiolita sa fie tratata complet ca altfel recidiveaza...cand ziceai ca e posibil sa ajungi aici?
Suziq-cum mai stati cu meniul ce mai mananca Vladut?ieri a papat galuste..hmm ce bune au iesit.....azi experimentam ficatelul de pui sper sa ii placa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina1983 spune:

Bau bau.. hop si noi la orizont
Multumim de urarile de 9luni.
La multe lunite sanatoase tuturor bulgarasilor,sa fie sanatosi,voiosi,papaciosi si plini de inventivitati.

Felicitari pt bebeii ce au scapat de mucisori si sa dea Domnu sa nu mai apara ca sunt tare pacatosi

Va pupacim pe toti si pe toate si sa aveti un sf de saptamana frumos iar weekendul sa va fie plin de soare si voie buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Luiza, in cel mai bun caz vreo 20 ron pe zi tot e, asta daca imparti totalul la nr de zile, la alea de fite e dublu. Iar in Bucuresti si mai mult, cred. Dar e prea devreme te gandesti la asta

Bravo fostilor mucosi ca ati scapat de belea!

Dari ma bucur ca esti ok, nu stiam ca lucrezi de acasa, oricum e un mare avantaj sa nu mai pierzi vremea cu drumul. Am vazut copiii pe fb, superbi!

Cristi a inceput sa ne strige. Ca sunt eu, tata-sau, maica-mea sau farfuria lui cu mancare, pe toti ne cheama "baba". O faza a fost hazlie rau, cand sora-sa s-a trezit sa vina pe neasteptate cu iaurtul in camera si a vazut-o mancand, a lasat totul balta si s-a catarat pe ea gata sa-i smulga iaurtul din mana, repetand in disperare "baba bebe".

Astept sa ne diferentieze cumva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Adc, ce scump trebuie sa fi fost Cristi cu "baba bebe"! Johanna ma striga doar pe mine, de obicei cand e suparata de ceva. Pe Maria a incercat de vreo 2 ori sa o strige, se uita la ea si zicea "aia, aia". Presupun ca incerca s-o strige pe nume.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Amelia, la calculele pe termen lung iau in considerare si afterschool-ul. Vrem sa schimbam apartamentul, asta inseamna rata etc.
Noroc cu iaurtul lui Cristi ca mi-am amintit sa-l scot din frigider pt Vladut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Buna dimineata-poftiti ca cafea,ceai,suc ...
Nimic nou de raportat
Gianina-stiu cu e cu sistemul medical din tarile astea - treaba-i buna daca nu te-su sunat pana acum. printesa.
Adc-e ok cu after-school oricum pe tine te degreveaza de niste chestii , ea isi formeaza corect deprinderile cu organiz timpului , invatatul..super ...costa ce i drept dar cred ca merita.
Pupici si un weekend frumos linistit si insorit tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor!
La multe lunite, Sebastian Ioan si Andrei!
Aici e vreme frumoasa, se anunta un weekend fain, ceea ce va doresc si voua! Si maine aterizeaza mama, uraaaa!
Mariei i se clatina cei doi dinti de sus si, pentru ca stie ca vine Zana Maseluta, ii tot impinge cu limba, doar doar or cadea mai repede. Pe de alta parte Johanna incepe sa se linisteasca cu dintisorii, slava Domnului. Sper ca macar pana la 10 luni sa ne lase in pace, ca are destui momentan.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

Alice,io am optat pt body cu manecuta si pantalonas intreg sa nu fie nevoie si de ciorapei;camasi am avut 2,insa am stat putin in spital,am nascut miercuri si vineri am plecat acasa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

aerelian lalilutza bravooo! sa fiti numai fara muci de acum incolo!

dari nu s-a lovit foarte rau...offf are fruntea toate culorile: rosu, albastru, verde galben in functie de cate zile are lovitura ca si asa m-a capiat cu cataratul peste tot

lexi multumim!

lali nu cred ca mai ajungem la paris ...nu stiu inca dar vestile nu sunt bune...te anunt daca venim!

adc mortal piticutul

lexi eu cred ca o striga pe Maria

filip e mutulica ptr moment...nu zice nimic concret

il chinuie rau de tot dintisorii si am rugat pe cineva sa imi aduca din america un produs :baby orajel ca astea gen dentinox si calgel nu il ajuta deloc si se trezeste in mijlocul noptii urland isteric si musca efectiv din lemnul patutului de mi se rupe sufletul de el

va pup si mai scriu





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Amelia, sper ca doar pe iaurt sa se certe... Cum sa manance cineva fara baiat?
Al meu de aseara se ridica singur cu lejeritate si e atat de incantat de ce face ca nici somnul nu-l mai ia...

Mergi la inceput