Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (37)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Lali, multumesc de intrebare, suntem bine acum. Necazul de care iti ziceam tinea de sanatate, de aceea era prea riscant sa venim. Acum totul a revenit la normal, slava Domnului.
Raluca, pai e simplu, cand sunt activa pe forum, FB si alte alea, sunt la serviciu. Nu stiu daca ai observat dar in weekend sau in zilele libere sunt foarte putin activa. Asta pentru ca la serviciu e foarte simplu sa lucrez in paralel, pe cand acasa nu am cum sa ma ocup si de fete si sa stau si pe net.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Scuze fetelor acum am vazut postat de doua ori mesajul meu..
Lexi ma bucur ca totul e ok.Noi am vrea sa mergem weekendul asta prelungit in nord laMont Saint Michel,dar sa vedem vremea cum are sa fie...
Suziq-Adc -sa inteleg ca ne-am luat aspiratoare .si noi la fel tot ce gasim tb testat cu gurita....
Amelia -da stiu ca aveati ciuf de mititel....si eu as fi facut ca tine dar nu ti-ai pus bunicile in cap?noua incet incet ne creste
Suziq- nu stiu sa te ajut...noi tot cu tzatzica adormim inca....
Cati-felicitari pt micul plimbaret
transmitem si noi toate cele bune ptr seful bulgarasilor( micutul) marele Sven.Felicitari mamico pt toate progresele pe care le-ati facut.
Inca putin si o sa sabatorim primul anisor si o sa dezbatem subiectul"taiatul de mot"
Revin




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Amelia, unde l-ai tuns ca si pe mine ma bate taica-sau la cap sa-l tundem noi, dar ma tem ca iasa ca naiba si e asa dragut cu perisorul lui.

Astazi am rezolvat partial problema cu somnul, l-am lasat in patut sa se joace si mergeam cam din 10 in 10 minute sa vad daca reusesc sa-l adorm, daca nu vroia atunci il mai lasam o tura in patut. La tura a doua a fost mai usor ca au inceput vecinii sa bocane si s-a speriat si s-a lipit de mine si asa l-a luat si somnul, maine voi proceda la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multe lunite frumoase!
Kariss Yasmin si Codrin Nicusor

Neata' pe dupa amiaza!
Noi am avut o noapte alba alba... nu a dormit aproape deloc bulgarasul din dotare... s-a trezit plangand in somn la jumatate de ora si mai putin.... l-am leganat, i-am cantat... iar de pe la 5 la 7 a dormit in brate la mine ca un bebelus mic mic... Nu stiu de la ce poate fi.... si chiar se linistise.... si dormea toata noaptea. Sper la o noapte linistita!

Apropo' Denisa ce mai faci? sunteti bine? Cum merge masina de cusut?
Ileana Soacra-ta la facut pui... din cotet... cu referire la tarcul cumparat pe Tudor.... Sau are pui crescuti bio si tu nu vrei sa-i dai lui Tudor...?
Lali
Suzieq nu stiu ce sfat sa iti dau Alex adoarme la biberonul de seara...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

lady , multa multa sanatate puiutelor tale

io cred ca o sa traumatizez copila cu mancarea,sau ea pe mine ma nauceste cu stilul asta de a manca
din ce citesc am impresia ca a mea mananca chiar putintel;de curiozitate .ligia, bulinut ,cat mananca ai vostri , la fiecare masa (nu de alta dar ma gandesc ca avand atat de multe mese ,cum are felipe ,mananca mai putin ,dar mai divers) ..
a mea are 3 mese solide , si intre titi , si tot ma gandesc ca e prea putintel ,caci eu iaurt nu reusesc sa-i dau ca nu prea mananca (mai nou ii dau fara lactoza ,ca tot imi facea cacuta verde si am zis ca poate e o forma de intoleranta la lactoza)

suzi, noi suntem gand la gand , si io ma cam chinui de o vreme sa o adorm ,chiar eram curioasa sa aflu noi metode de la mamicile cu bibe ,ca a mea doar la titi doarme si mai nou ,afara in carut ,dar la ce vreme e
parca anca_cls,se vaita ca doar la titi adorme , apai draguta mea , zi mersi , ca io m-am saturat sa alerg cu orele pe afara ,canici daca sta carutul nu-i bine ... ce frumoase erau vremurile cand adormea doar la titica

ileana,dar de ce il vaita soacra-ta pe tudorica, ce crede ca-i dai de mancare .. fast food?..ii pare cumva tudorica subnutrit,nu de alta dar daca o vede pe a mea ,o sa zica ca o tin la dieta




Mamica fericita de fetita cu fundita



Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Vladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168191&nm=Vladut-vrea-sa-traiasca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

-multumesc fetelor de incurajari..Ileana- ai nimerit-o la fix...am ajuns la concluzia ca noua chiar ne e mila de el...deci daca ajungi sa ai o compasiune pt cineva care a facut rau mult la viata lui celor din jur si etc etc...inseamna ca bietul om are ceva...e o tensiune f mare intre sot si tatal lui, e o tensiune mare si intre sot si ai mei parinti....NU STIU Cum sa rezolv...e o diferenta f mare intre caracterele tuturor...da socru le intrece pe toate!!
- m-a sunat aseara Lady- era in spital, sa dea Domnu sa iasa cat mai repede de acolo...
- noi nu stim ce facem de Craciun...io mi-as dori sa stam in casa la noi,nu am chef sa vad pe nimeni ( anu trecut al meu socru ne-a stricat Craciunul, erau si ai mei acolo, tocmai din cauza ca am intarzit la masa jumate de ora, ne-a facut pe toti de nu ne-am revenit doua zile- dragele mele, el este domnul doctor, domnul stomatolog caruia tre sa -i arati respect, el merita toate casele, noi nu maritam pt ca sotu este un simplu tehnician si eu machioza, asha ca.la ce ne trebuie noua un apartament de doua camere sa ne crestem copilu?" nepoata mea a crscut nu stiu cati copii in garsoniera ")

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

mei dar voi aveti adevarate specimene ..ba soacre ba socru ..
mady sa-i spui socrului tau ca pe vremuri cresteau copii ,cate 8 asa, in bordei ,fara apa calda si wc in casa , asta nu inseamna ca si voi trebuie sa va cresteti fata in aceleasi conditii ...poate de acolo din cabinetul dansului de stomatologie nu a observat dar lumea a mers inainte... nah ca m-am enervat

uitam sa va intreb ..ati dat sfecla la bebici ?si daca da ,cum ati preparat-o ?pe mine ma tenteaza fiarta ,sa vedem ce zice maimutica mea cand o da cu gustul de ea


Mamica fericita de fetita cu fundita



Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Vladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168191&nm=Vladut-vrea-sa-traiasca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

nu reusesc sa mai citesc/scriu...felipe e bogna de ieri, am avut o noapte deosebita si o zi extraordinara azi

georgia am vazut ca ma intrebai cum manaca: cam asa manca...ca de ieri nu manaca mai nimic :

pe la 7-8 lapte 200 ml
pe la 9-10 fructe cam 160-200
pe la 13-14 cam 200 legume cu carnita sau ou - eu ii pun sfecla si o papa bine

pe la 17 un iaurt de 150 gr

pe la 19:30 cereale cu lingurita cam 150 gr

la 21-21:30 lapte 200-240 ml

NOAPTEA cam 180-200 ml lapte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

mady imi pare tare rau de relatia cu socrul tau ...off ca unii sunt rai din nastere si nu se schimba nicicum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Mady, am nimerit-o pt ca si soacra-mea e de compatimit, e de dus la psiholog (desi eu sunt convinsa ca e de psihiatru!) si ca orice om in situatia asta nu vrea sa mearga...
Alexa, Georgia, da a spus-o ca pe un soi de compatimire, ca ea sta cu puii bio in cotet si eu cine stie ce-i dau de mancare...In conditiile in care i-am spus ca alternez felurile de carne, ca nu pot sa-i dau numai pui, ca mananca copilul si curcan, si vita, si peste... Dar n-ai cu cine...dupa ea ar trebui sa manance fii-miu numai puii ei din curte, asa cum noi mancam ciorba ei de vitel in fiecare weekend cand mergem in vizita. I-am sugerat gaturile acele enorme de curcan din care eu fac niste ciorbe grozave, o supa, orice altceva, dar n-ai sa vezi...din aprilie incoace...ciorba de vitel. Ne-a iesit pe nas, pe ochi, spunem ca nu ne e foame, ca nu mai rezistam...
Exact la asta m-am gandit si eu, Georgia, copilul asta arata a copil nemancat? Sau vorba ta, o fi crezand ca-i dau shaorma... Legat de sfecla, eu am pus cubulete la steamer si am amestecat-o in piureul de legume. Nu e relevant ca Tudor a mancat cu mare placere, ca el asa mananca tot...

Mergi la inceput