Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (37)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

dr_Anca, tare mult as vrea sa o sun...cu siguranta nu s-ar supara si i-ar prinde bine. Imi lasi si mie nr. ei pe PM, te rog?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Amelia, m-am amuzat copios! Ia partea buna a lucrurilor...Muschetarul stie sa aprecieze curatenia...doar nu vroiai sa se simta bine murdar,nu? In alta ordine de idei, s-ar parea ca e un tip norocos daca a tras la gunoi...Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Mady imi pare rau sa aud ca nu esti bine... off lasa-le deoparte si bucura-te de minunea ta....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

neatza... dau eu cafeaua, chiar daca eu am acun, in mana, o cana de ceai
lady - sanatate multa fetelor! eu nu stiu cum mai rezisti...
aerlilian - daca puiul amelei norocos ca a tras la gunoi de ariana ce sa mai spun... ar sta toata ziua in baie mancand hartie igienica. e mai buna decat orice mancare si trage la hartie deoarece e pus capacul la wc... ca de nu, ce-ar mai vrea sa se joace cu apa aia albastra ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite, Kariss Yasmin si Codrin Nicusor!
Anca, multumim ca ne-ai spus de Lady, imi pare tare tare rau. Am incercat s-o sun si eu insa era ocupat, mai incerc.
Mady, imi pare fff rau ca ai probleme cu socrul. Iti doresc multa rabdare!
Adc, m-am amuzat tare la faza cu gunoiul. Si a mea trage la gunoi dar nu poate deschide usa, pentru ca o blocheaza cu premergatorul. Trage de maner si o pocneste intruna.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Buna dimineata si de la noi
Multumesc de cafea Kraluca
Lady-sanatate fetitelor si multa putere tie sa treaca repede .
Adc-super tare faza cu Cristian-sa mai zici ca nu ai ajutor in casasi pana la urma de ce plange mititelul? Ceva tb sa il deranjeze...sau vrea alintat de mami
Suziq-deci micutul strengar a inceput patrularea,inca putin si incepe sa iyi faca ordine in dulapuri sertare...stiu cum e in zilele ploioase si friguroase -le-am experimentat si noi de ceva vreme
Lexi- ce faci cum sunteti? Felicitari pt noua garderoba.
Aerlilian-ma bucur ca-i spre bine Tudor cu sanatatea-asa un dr.bun in care ai incredere face bine si la copil si la psihicul mamei.
Sa poarte sanatos hainutele,cat despre soacra....doame cat esti de simpatica in postarile tale..mereu imi vine in minte zicala "cu prostul nescolarizat..".blabla cat despre vise...bine ca nu l ai confundat pe sot cu Amelia
Mady-imi pare rau,cunosc si eu cateva specimene...tu focuseaza-te pe Ilincutza dragutica si sot.familita ta este cea mai importanta...gandeste-te ca nu ii poti educa tu la varsta asta.
Anne-nasol faza..eu as procesa asa cu zicea Suziq...primul craciun la noi acasa si apoi mai vezi tu ce si cum.
Alexa-felicitari pt progresele lui Alex.
Sanatate multa bebeilor blonaviori si toate cele bune mamicilor.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Lali, partea proasta e ca soacra-mea e prost scolarizat! Si a fost profesoara 30 de ani... sambata a mai scos una, cica vorbea cu fii-miu: "mamaie, stau si ma uit la puii din cotet si ma gandesc ce-oi manca tu, mamaie!". Daca nu ar fi fost ziua ei de nastere, i-as fi sucit eu gatul cum se face la puii aia din cotet! Eu nu stiu ce sa-i mai dau de mancare mai bun si mai sanatos si ea il vaicareste...
Raluca, mortala si pitica ta, ce sa zic...originala fata!
Mady, ceva din postarea ta ma face sa cred ca omul a luat-o cu capul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

neatza si de la noi

Amelia, asta e nimic, Vladut aduna toate scamele/gunoaiele de pe jos si la baga in gura. Aspir/matur/dau cu mopul de 2 ori pe zi si degeaba. radeam cu socrii in week-end ca a gasit o bucata de parchet care din fabricatie are niste puncte negre si racaia cu degetul sa adune ce e acolo sa bage in gura, ursul gunoier e noua lui porecla.

Lady, multa putere sa treci peste toate cele!

De cateva zile Vlad nu vrea sa adoarma, ma chinui mult sa-l adorm, de multe ori imi pierd rabdarea si il las in patut sa ma calmez si apoi o iau de la capat. Pana acum era simplu laptic sau suzeta langa mine in pat si adormea, acum ii trebuie sa misune prin pat, sa traga tot ce prinde, voi aveti probleme de genul? Cum ii adormiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Buna dimineata si de la noi
Multumesc de cafea Kraluca
Lady-sanatate fetitelor si multa putere tie sa treaca repede .
Adc-super tare faza cu Cristian-sa mai zici ca nu ai ajutor in casasi pana la urma de ce plange mititelul? Ceva tb sa il deranjeze...sau vrea alintat de mami
Suziq-deci micutul strengar a inceput patrularea,inca putin si incepe sa iyi faca ordine in dulapuri sertare...stiu cum e in zilele ploioase si friguroase -le-am experimentat si noi de ceva vreme
Lexi- ce faci cum sunteti? Felicitari pt noua garderoba.
Aerlilian-ma bucur ca-i spre bine Tudor cu sanatatea-asa un dr.bun in care ai incredere face bine si la copil si la psihicul mamei.
Sa poarte sanatos hainutele,cat despre soacra....doame cat esti de simpatica in postarile tale..mereu imi vine in minte zicala "cu prostul nescolarizat..".blabla cat despre vise...bine ca nu l ai confundat pe sot cu Amelia
Mady-imi pare rau,cunosc si eu cateva specimene...tu focuseaza-te pe Ilincutza dragutica si sot.familita ta este cea mai importanta...gandeste-te ca nu ii poti educa tu la varsta asta.
Anne-nasol faza..eu as procesa asa cu zicea Suziq...primul craciun la noi acasa si apoi mai vezi tu ce si cum.
Alexa-felicitari pt progresele lui Alex.
Sanatate multa bebeilor blonaviori si toate cele bune mamicilor.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

suzie - noi adormin doar la tzitzi, asa ca nu am ce sfat sa dau. este perioada in care tocmai a invatat sa se ridice? daca da, atunci poate e doar o faza trecatoare.
lali - foarte dragut flul in care ai raspuns fiecareia
lexi - mai mamica, mai, cum ai tu timp cu 2 motate sa fii activa si pe fb si pe dc? si ai reusit sa o suni si pe lady... felicitarile mele!

Mergi la inceput