Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (37)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Citat:
citat din mesajul lui catiushor

Buuuuun!!!
E oficial, Gruia merge singur !!! Da raite prin casa, a scapat la picioare si libertate. sa ma bucur sau nu? El e tare fericit, eu.....asa cu retineri. Are acces peste tot, iar eu acum am realizat ca nu e potrivita casa asta pt a creste un copil. Totul este interzis si periculos...offff. Acum roade la cablul de telefon de sub masa...

mami de bebitza Gruitza
(01 ianuarie 2012)
http://designartizan.blogspot.com/


Felicitari Gruitza! eu abia astept sa mearga singura Eva, ca imi rupe spatele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Ileana nu stiu zau cum mi-a scapat, mai ales ca mesajul lui Suzie de dupa in care zice de dintisorul de sus imi amintesc ca l-am remarcat, la fel cand mrg s-a suparat ca nu i-a raspuns nimeni. Busted! Dar indirect tot Kevin e de vina

Cati felicitari pt bulgarasul umblaret Gruia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Neatza,
Felicitari Gruia! Caty, success cu reorganizarea casei!
Multumesc fetelor de aprecieri! Si eu sunt tare fericita ca Sven a evoluat asa bine. Cel putin la mancare, am avut noroc de copii mancaciosi ca sa zic asa.
Raluca, da, pe aici nu exista “curent”! La ce vanturi sunt pe aici cred ca e toata lumea imunizata. Copii sunt imbracati lejer iarna in casa. Adica la 20 de grade ii scoatem afara cu tricou si o bluzita subtire, in casa unde sunt de regula intre 20-22 grade nu pune nimeni caciula in cap, vesta, sosete de lana la copii chiar daca afara sunt – 5 grade.
Matzule, sa-ti traiasca feciorul Denis. Jos palaria pt atitudinea ta. Daca ar fi multa lume asa inteleapta, multi copii n-ar mai suferii din cauza orgolilor si ambitilor dintre parinti.
Alexa, dar de ce vrei sa-I scoti o masa? Ti-a spus cineva ca e mult 6 mese? Si noi tot 6 mese dintre care 3 de lapte .

...n-am terminat dar se trezi Sven!
week-end placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multe lunite frumoase!
Radu Stefan, Flavia, Ilinca Stefania, Stefan Ioan


Uitasem Cati felicitari pentru bebe "miscator"..!

Beatrix... pediatra de la 6 luni imi tot spune sa scot o masa.... si eu am incercat si m-am lasat pagubasa... mai nou si dr de familie a zis ca bea cam mult lapte (aprox 600 ml / 24 ore).
Astazi am revenit la programul de 6 mese la trei ore si a fost mult mai bine... a dormit ok intre mese si ne-am inteles foarte bine.. deci voi face ce imi spune instictul adica sa las copilu sa faca cum vrea; sa manance ce .. si cand vrea....

O noapte linistita!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

azi m-am trezit la 6 jumate dupa ora noua asa ca profit sa mai scriu si eu

lexi esti mortala...ce vise

alexa filip are 7 mese...din care 3 de lapte, una de fructe, una de legume, un iaurt si cereale si are 8500 acum...dar nu mi-a zis sa ii scot nimic inca

cati transmite-i te rog: FELICITARI GRUIA!

beatrrix pupa te rog minunatia ta de LUPTATOR!

matza intrebai daca si ceilalti sunt de nestavilit...noi am tras si prima patania la care ni s-a recomandat sa facem tomograf ..dar nu au reusit sa il adoarma daca poti sa crezi...nici nu stiam...sa plang? sa rad?

ane marie am citit si de soacra ta...ce urat din partea ei

kraluca tacaneala cu "corentu' e numai la noi...

faith pupa puiuta mica...pai cu cine sa semene grasuta?

georgia

ia uita-te cata mesajul am scris daca am avut timp

Filip de cand a luat lovitura aia la cap in fiecare seara face circ...nu vrea sa se culce, nu vrea sa bea laptele...sunt sigura ca e o coincidenta dar cum paranoia mea o mai ia pe campiii ma gandesc numa la tampenii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Aseara am simtit pentru prima data ca pot sa ucid pentru copilul meu! Evident, victima mi-ar fi fost soacra-mea... S-a gandit ea sa ne viziteze sa-l vada pe micut, stiind ca e bolnav. Si de bine ce stia ca e bolnav, daca nu mi l-a zgaltait si daca nu mi l-a ametit si a alergat cu el prin casa ca o iapa nebuna, de-mi venea sa sterg cu ea pe jos... Evident, mi-a lasat copilul agitat ca de fiecare data. Si m-a mai intrebat si de ce nu-i pun miere pe suzeta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Ileana, si tu nu i-ai zis ca ii pui tuica nu miere, ca e baiat?!?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Feteloooor!!! Am ajuns pe pagina a doua, noi care la un moment dat umpleaam un capitol intr-o zi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

wow fetelor cand va aud ca le dati 6-7 mese /zi de solide mi se zburleste parul, Bianca abia reusesc sa o pacalesc sa manance cel mult 3/zi de solide si nici pe alea nu le vrea tot timpul , in ritmul asta cred ca o sa mai o alaptez o perioada lunga de timp ins anu ma supara acest lucru , ca si greutate a ei este ok, are 8,700 la 8 luni jumatate eu zic ca este ok, si o las sa manance in ritmul ei.
La noi azi a plouat asa ca am stat cam mult in casa dar pe la 3 am iesit sa o plimb ca se oprise ploaia.In rest nimic, pe acasa cu copilul, mancare , curatenie si cam atat.

Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

Citat:
citat din mesajul lui ane-maria

wow fetelor cand va aud ca le dati 6-7 mese /zi de solide mi se zburleste parul, Bianca abia reusesc sa o pacalesc sa manance cel mult 3/zi de solide si nici pe alea nu le vrea tot timpul , in ritmul asta cred ca o sa mai o alaptez o perioada lunga de timp ins anu ma supara acest lucru , ca si greutate a ei este ok, are 8,700 la 8 luni jumatate eu zic ca este ok, si o las sa manance in ritmul ei.

cam asa si noi: 3 mese de solide si muuulte de tzitzi

vai fetelor.... cat de dor mi-era de povestile cu soacre. sunteti fenomenale...
ileana - pentru mine ce povestesti tu e ceva normal... imagineaza-ti ca sotul meu asa o agita pe fata de fiecare data. astazi au facut tractiuni amandoi

Mergi la inceput