Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (37)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Raluca, daca l-ar zgaltai taica-su mi-ar face mare placere, dar il zgaltaie...soacra-mea! Si crede-ma ca nu suport sa-mi vad copilul in bratele ei...
Astazi am pregatit copilul pentru iarna cu combinezon, ghetute, body-uri, dresuri... Am fost la All for Kids in Afi Cotroceni si...am mers la sigur. Sunt foarte, foarte multumita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

seara buna,
Bulinutza - doarme cu fundul in sus? trebe poza!!!

multumim mamici pentru urari. Gruia e super incantat...cand nu se loveste. Cade des in fundulet si nu stiu cat de rezistenti sunt ei la cazaturile astea. De fiecare data mi-e teama ca se taseaza coloana si chestii de genu`...

ane-marie - noi nu avem nici macar o masa solida pe zi. Astazi a rontait morcov crud toata ziua....si a mai ramas jumatate pe birou acum seara. Vreau sa incep sa ii fac un program, sa ii bag vreo masa, dar nu prea reusesc...

uitasem: Luni am achizitionat un filtru de apa din ala la cana. I-am dat lui Gruia pt prima data apa - o lingurita si i-a placut. Dupa treaba asta a inceput sa aiba cate un scaun-doua/zi inainte avand cate unu-doua /saptamana. O fi de la apa aia filtrata? Parca ma obisnuisem cu "mai rarutz si mai dragutz"

flacaul meu a dormit azi doar o data. Poate ma asteapta un somn mai lung

noapte frumoasa va doresc!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Buna fetele!
Bulinuta multi m-am linistit...
Ileana de ce ma ispitesti cu povesti despre soacre..... As scrie un capitol intreg de post-uri ca sa povestesc cate mi-a facut/ zis in trei zile....
---"EA" e o vesnica nemultumita..... cand eram tineri de ce nu ne cununam...; cand ne-am casatorrit de ce nu facem copii....; acum ca avem copil nu stiu sa il cresc.... ca am mofturi si pretentii in cap... [asta e ideea generala]

La multi ani Anahadasa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

La multi ani , Anahadasa! multa sanatete si fericire alaturi de cele 4 minuni ale tale!

Ileana, imi place cum povesteti despre soacra! Cum mai e Tudor? Nu am apucat sa citesc nimic ca am fost prinsa in week-end, asa ca daca ai scris scuze.

Cati, felicitari micutulu plimbaret. La noi cand doarme prost ziua doarme prost si noaptea, recupereaza abia a doua zi.

Noi am fost vineri seara la un botez si au venit bunicii sa stea cu Vlad si bineinteles ca a fost super agitat si nu a vrut sa adoarma cu ei a trebuit sa venim noi sa-l culcam, apoi s-a trezit si a facut scandal, asa ca stau cam rau la capitolul somn si astazi voi recupera si ma voi culca la ora 10.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

am scris un mesaj lung de pe telefon si cand sa trimit am scris parola gresit, nu stiu ce am mai facut si a disparut mesajul meu... asa ca, rezumat:
cati - felicitari pt bulgarasul plimbaret... eu credeam ca suntem campioni la cazaturi
lady - faci mereu legatura intre iaurt si colon iritat/iritabil. eu stiam ca iaurtul este bun la toate...
bulinutza - si eu cred ca e o coincidenta
intrebare: cu ce mana apuca bulgarasii vostri? ca eu o tin pe ariana numai pe stanga (ca sa am dreapta libera) si vad ca foloseste destul de des stanga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Vorbeati de fumat , am fumat cativa ani dar cand am ramas insarcinata am renuntat definitiv la ele si am fumat destul de mult, gen 1 pachet si jumatate pe zi, dupa ce am nascut si pana azi am mai pus de 2 ori tigara in gura parca imi era dor de obiceiul ala insa mi s-a facut greata cand i-am simtit gustul, deci sper sa nu ma reapuc , oricum cat alaptez nici nu as face asta.

Despre soacra-mea nici nu vreau sa imi mai aduc aminte asa ca ma consolez cu gandul ca 99& sunt la fel ca si a mea si ca sunt la sute de kilometri de ea plus ca o vad f rar.

Imbracaminte de toamna - iarna inca nu am cumparat pt Bianca , doar un combinezon am achizitionat dar mai sunt cumparaturi de facut, creste f repede si body-urile care i le-am cumparat in urma cu o luna acum ii vin mici,se vede asta mai ales la maneci .
De cateva zile nu reusesc sa mai adorm la ore rezonabile, ma uit la Tv pana pe la 2-3 dimineata in loc sa dorm dar treb sa ma duc in pat ca mi s-a facut somn.Noapte buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Buna dimineata! Dau cafeaua daca tot am fugit prima la somn .

Noi la capitolul imbracaminte stam binisor, am fost ieri si am mai luat caciula mai groasa, niste cizme usor de incaltat si groase, dar nu sunt bune pentru cand va merge.

La noi de vreo 3 zile e vreme foarte urata si ne plictisim de numa in casa. Voi ce activitati mai aveti cu bebe? Pana acum era asa usor ca ne plimbam cu orele, ne dadeam in leagan, stateam pe banca si povesteam, acum ne jucam cu jucariile, dar deja eu sutn plictisita, d-apoi el. I le tot rotesc la cateva zile sa nu se joace tot cu aceleasi sa nu se plictiseasca de ele, dar tot degeaba.

Raluca, eu stiu ca pana la 2 nu are importanta cu ce mana apuca, la noi prinde cu amandoua mainile, dar bate numai din piciorul stang sin daca jucam "fotbal" tot cu stangul da.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui anangel_lexi

Buna tuturor.
La multe lunite, Matei Emanuel, Natalia Emanuela


Multumim mult! cu intarziere..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui suzieq

La multi ani , Anahadasa! multa sanatete si fericire alaturi de cele 4 minuni ale tale!




Multumesc tare mult! Din pacate nu mai reusesc sa fiu activa, am ratat ultimele capitole... Poate vor veni si vremuri mai bune... speranta moare ultima! Va pup si mi-e dor de postarea fiecareia!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

La multe lunite fericite Miruna si Vlad!

anahadasha - oricum pentru noi esti "mama eroina". noi deabia ne descurcam cu un pui de om... d-apoi cu 4. La multi ani si de la noi!
suzie - cam asa stam noi: cu piesele tip lego nu prea se joaca (prefera sa le bage in gura), avem 2 papusele cantarete pe care le iubeste de zori, mai apreciaza jucarele tip pian, care scot tot felul de sunete. se joaca de zori cu carticele groase, pentru bebe... le deschide, le inchide, mai vede un catel, pisica. vreau sa-i cumpar un leagan de pus in casa si ma gandesc la antepremergator (ea in premergator nu sta deoarece se sperie ca merge fara ca ea sa detina controlul). in rest, scoate totul din sertare, se joaca cu tigai, castroane, etc

Mergi la inceput