Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (37)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

io cu fb nu sunt prietena , desi in general sunt destul de deschis la tot ce inseamna comunicare virtuala ..dar fb asta nu pot sa zic ca ma incanta prea tare ..habar nu am de ce

suzi,ma tin de o grama' de vreme sa-ti spun cat de mult te admir ca ai alaptat ,nevoita fiind sa te mulgi;eu voi incepe munca in ian ,si ma gandesc serios sa incep sa-i dau de prin nov dec lp,caci de muls nici nu vreau sa mai aud

alice nu zice de multe ori ,ca odata imi iau papucii de aladin ,aia dansatori , si rup pingelele ;cat despre fumat,nu ar fi prea frumu din partea mea ,caci nu mai fumez de 7 ani ,iar daca am pus 1 tigare in gura sunt la loc fumatoare,asta fara discutie , caci fumam zdravan "sanatos" inainte

raluca,o fi babism nu zic nu ,ca am auzit-o si pe madam culcer ironizand conceptul de curent, dar io o feresc pe a mea de el;adica nu-i pun caciula de blana in cap dar nici nu o tin in casa cu toate geamurile deschise


Mamica fericita de fetita cu fundita



Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Vladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168191&nm=Vladut-vrea-sa-traiasca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Matzule, sunt tare mandra de tine si de atitudinea pe care o ai fata de acest copil! Sa-l iubesti, el nu are nicio vina!

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community



Subscriu!!! oricum ma uimesti placut de fiecare data !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

Buuuuun!!!
E oficial, Gruia merge singur !!! Da raite prin casa, a scapat la picioare si libertate. sa ma bucur sau nu? El e tare fericit, eu.....asa cu retineri. Are acces peste tot, iar eu acum am realizat ca nu e potrivita casa asta pt a creste un copil. Totul este interzis si periculos...offff. Acum roade la cablul de telefon de sub masa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Georgia,

Cati, felicitari micului plimbaret!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Multumesc din suflet de aprecieri
catiushor, orice casa e nepotrivita, trebuie sa o faci potrivita. Anunt cu mandrie ca Matzul mic a reusit sa faca in 10 minute prostii pentru care ma pregatisem mai incolo. In primul rand urca scara, l-am lasat linistita cu jucarii pe covor si cand am simtit ca e prea liniste m-am dus si l-am gasit singur cocotat la mijlocul ei. Nu stiam ca poate sa faca asta. In al doilea rand a tipat cat fierul de calcat a fost cald ca vroia sa puna mana pe el. Trage de prize, tranteste tot ce poate, umbla in sertare si a daramat ghiveciul de pe biroul lui taica-su, o frunza ajungea pana mai jos si el era in premergator si a tras repede de ea.
Zici ca a baut o tona de cafea, e foarte energic, a dormit la pranz trei ore jumate si acum fuge ca iepurasul duracell.
Si ceilalti bulgarasi sunt tot asa de nestavilit? Il tin langa mine acum din cauza asta pot sa scriu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Matzule, poate ne vei spune povestea lui Denis, daca nu e o chestiune prea intima... Si, da, toti copilasii sunt neastamparati. Eu sunt fericita cu tarcul asta, a fost o investitie grozava! E un spatiu de 3/2,5m unde are jucarii si se poate misca in voie.
Cati, felicitari micutului tau!
Amelia, ce sa zic, stai bine cu teoria, dar asteptam exemplul personal! Pai tu stii cat de rar treci pe aici? Ai citit ce cosmar mi-ai provocat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Ileana nu ma speria, nu stiu despre ce cosmar vorbesti. Sper ca nu e grav

As scrie mai des, dar am zis, nu stiu ce naiba fac pana sa postez intervine ceva si ... gata. De citit va citesc constant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Amelia, te-am prins! inseamna ca na-i citit ultimele pagini...am avut un vis cu tine, dar generat de fii-miu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multe lunite frumoase!
Matei Emanuel & Natalia Emanuela
Azra, Andreas Fabian


edit: La multe lunite frumoase Alexasi sanatate!

Raluca, Adc... eu nu voi deveni prea degraba . imi mai doresc inca 2 copii dar putin mai incolo.. Vreau sa vad ca Alex e complet vindecat si pe urma poate imi mai vine curajul..

Sunt cam zombi .... am avut o noapte crunta.... de la 23.30 pana la 03.30 cred ca s-a trezit din juma in juma de ora... La un moment dat l-am luat langa mine si m-am trezit cu el plangand si nici nu imi aminteam cand am adormit si de ce e in pat cu mine...

Dupa ce ca se misca un pic mai greu cu ortezele ma gasii si eu sa-i scot o masa de lapte de peste zi... Off .... in stilul asta mananca mai mult si e balonat si il doare burtica si plange si se trezeste.... DECI revin la vechiul program..... si ce daca are 6 mese.. asa vrea el sa manance....

Am facut astazi vaccinul de 6 luni.. s-a comportat f bine... Am vorbit cu doctorul ce sa folosesc pentru imunizare si mi-a recomandat:
- nici o zi fara vitamina C
- 10 granule oscilo / saptamana
- 10 granule INFLUENZINUM / saptamana (varianta 2012 - 2013)
- extract de echinaceea
(astea deoarece l-am anuntat ca nu vreau sa-i fac vaccinul pneumococic[recomandat de pediatra]) :D

hai ca m-am intins...
O noapte linistita tuturor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Salut, noi suntem la Zalau la mama ca sotu' renoveaza baia. Stam pe aici vreo 2 sapt pana termina ca merge si la serv, in paralel...Dar sa nu credeti ca ce bine imi e, ca mama merge si la serv, dar nah nu mai fac mancare curatenie :)

Mrg eu m-am bucurat ca ai reaparut ca am nascut in aceeasi zi . Se intampla, cum spuneau si fetele sa nu se raspunda si eu ma suparasem la un moment dat, dar nu e de suparat, cum spuneau si ele, ori nu stim/n-am patit, ori uitam, ori nu avem timp si cand avem uitam. Asa ca sa treaca oftica.
Eu nu stiu ce sa zic de vaccinul ala, am auzit de el dar nu stiu prea multe. Mai vedem ce zice pediatra la 9 luni.

Cum spuneam io as intzarca, dar ma tem ca nu ma voi mai descurca sa o culc ... Nah, ea saracutza asa stie dormi ca numai asa a dormit de cand e pe lumea asta ... sunt aproape sigura ca s-ar rezolva in timp, dar nu ma pot hotari definitiv

Noi tot fara dinti, cu nopti bune si rele, cand cum. Cu papa nu avem probleme.

Vreau sa va marturisesc ca zalaul asta a fost proiectat sa nu se faca copii in el, sau sa se faca si sa ii tii in casa. Trotuarele is varza, numa' cratere, ma tem ca o sa stric carutu' pe aici si nu exagerez; rampe pt carucioare nici vorba pe nicaieri pe la trotuare, parcuri cateva, varza si alea si numai cu chestii de copii mari; parcul mare e in renovare, e plin de buldozere pe acolo si dc nu ar fi in renovare, tot degeaba ca e pe un deal, are multe scari si e fff abrupt...Groaznic e! Vai de mamicile care trebuie sa creasca aici plozii!

Eva e f activa, ma cauta mereu, nu pot face nimic de ea ca e in 4 labe dupa mine, vrea numai in picioare si cand oboseste vrea sa se puna jos, acolo unde o ia oboseala, de obicei afara si nu o pot lasa ca e f rece jos...Muci nu mai are, sper sa nu recidiveze. Luam Vit C zilnic, 8 pic.

Mergi la inceput