Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (37)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Beatrix felicitari pt micul si luptatorul Sven, acum s-a facut mare si frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Nu reusesc sa va mai citesc de aceea imi este mai usor sa intru pe facebook dar am citit ce vorbeati despre sarbatorile de iarna, sigur sotul vrea sa mergem la soacra-mea insa nu vreau deloc asta , ultima oara am fost saptamana trecuta si s-a purtat foarte urat cu mine pt ca am indraznit sa ii spun sa ii manance Biancai "veverita", intelegeti ce vreau sa zic... dar a fost o gluma si o forma de alint in niciun caz nu consider a fi jignire, iar cand am plecat de la ei nici macar nu m-a salutat de plecare si nici pe nepoata-sa desi si eu i-am spus la revedere. De Craciun prefer sa stau acasa cu Bianca si sper si cu sotul .
In rest noi suntem ok, Biancai i-a trecut de duminica rubeola.Acum suntem ok iar eu frecventez cand pot stomatologia ca ma termina dantura asta cu durerea ei.
Va pup si va urez din tot sufletul sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Matza, clar e perioada cea mai frumoasa, dar acum 2 zile am stat 3 ore jumate afara si ieri si azi abia am reusit sa stam adunat o ora, stiu ca tot as ava fi vremea si ma astept sa fiu din ce in ce mai obosita seara, el oricum pica supe repede, azi la 8.30 deja dormea.

Georgia si pe mine ma tenteaza o tigara, mai ales ca acum nu mai alaptez, dar mi-e teama sa nu ma apuc iara. Oricum e tare ca la noi in gasca nu mai fumeaza aproape nimeni, gagicile care fumam toate am ramas gravide in 2011 si ne-am lasat :)).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Georgia, pai hai, cand iesim? :)
Matza, eu am facut azi ciorba de perisoare si ardei umpluti. Cati ani are copilul?

N-am apucat sa mai citesc nimic in rest

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Beatriiiiiix, wow! Atat zic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multe lunite frumoase!
Sven, Ioana Teodora, Iulia,
Alara si Tudor

in ordinea in care imi amintesc.....

Mrg... nu stiu nimic despre vaccin..... nu m-am interesat.. daca zice ceva pediatra anunt...
Ileana multa sanatate lui Tudor si sa scapati repede
Beatrix.. dulceata mica... de bulgaras sef luptator
Bulinuta capul sus trecem noi peste toate cand se vor marita baietii!

Am avut o noapte destul de linistita... bebicu s-a trezit la 11.30; 12.30 si 01.30 pentru intoarceri si sa ma stranga un pic in brate... dupa care a dormit pana la 07... cand a papat si a mai tras un somn (eveniment pentru el) pana la 09.30. Deci cu atata somn azi am avut spor la calcat un geamantan de haine ale nepotului plus ale lui Alex si ale noastre..

Astazi a papat si Alex in sfarsit supa... (adica zeama) de legume cu galuste...

Offf mai voiam sa zic ceva si am uitat
revin





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite, Matei Emanuel, Natalia Emanuela, Azra, Andreas Fabian si Alexa!
Georgia
Beatrix, wow ce bine arata Sven! Si mi se pare ca seamana cu tine! Eric a inceput sa semene mai mult cu Clau, cand era mai mic tot cu tine semana! Va pupam pe toti 4 si...stii tu!
Matza, fa-i chiftele marinate. Sau uite aici o reteta simpla si care noua ne place fff mult:
Orez cu pui si rosii la cuptor


Ingrediente:

1 punga de orez(o cana)
1 piept de pui
o conserva de rosii fara pielita
oregano+busuioc
ulei de masline
sare
piper
usturoi(dupa gust)
2 linguri parmezan

Mod de preparare

Orezul se fierbe dar nu chiar de tot doar pe 3/4 ca sa zic asa apoi se scurge bine de apa
Pieptul de pui taiat bucatele se condimenteaza cu sare, piper si putin oregano+busuioc apoi se prajeste in putin ulei de masline
Rosiile se taie cuburi maricele
usturoiul se zdrobeste
Se amesteca intr-un castron orezul fiert, pieptul de pui prajit + uleiul ramas de la prajire, rosii si usturoiul, se condimenteaza daca mai este nevoie
Se pune totul intr-un vas de yena
Se presara deasupra parmezanul ras si se presara ierburi aromatice
Se da la cuptor pentru 15-20 de min depinde cam cat de "uscat" vreti sa iasa
Alexa, multumim pt urari!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Lali, iti dau un PM.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Anangel si Alice...mi-ati facut o pofta.......
Clar fac ciorbita de perisoare dar cred ca felul doi ma bag la reteta lio Anangel, poate da Domnul si-mi face si mie razvan poze.

Denis are 6 ani si 2 luni. E un copil tare frumos si sensibil dar care a trecut prin prea multe din pacate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Matzule, sunt tare mandra de tine si de atitudinea pe care o ai fata de acest copil! Sa-l iubesti, el nu are nicio vina!

Mergi la inceput