Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (12)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Addya pt fundulet se pot face exercitii, eu il asez sprijinit in perne, intai mai pe spate si mai pu#539;in timp si acum un pic mai vertical si pt mai mult timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Salutare gasca!
Multumim pentru urarile de sf Luca,eu am aflat ieri ca-i ziua pustiului.La multi ani si de la noi, celorlati purtatori ai acestui nume!
Lucas de 2 zile are laringotraheita!Cel mai probabil de la urlatul din ultimele seri.Nu are febra,doar tuseste urat de tot si e f nervos ca nu poate chiui ca pana acum(aproape nu mai are voce deloc).
Va las ca-l pazesc,ca pe Sfintele Moaste!
Sanatate multa va doresc mamici si pitici!Si weekend placut!
Mama lu Sanducu, cum mai sunteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Lucas ti pup tot sa ti faci bini sa dai concert!
Noapte buna trupa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Neatza trupa!
O cafelutza buna aromata cu mult Zen si invartita de casa!
Ma,da ce de activitate pe aici,nu reusesc sa citesc ce ati scris de ieri incoace;)))).Sper ca sunteti bine,ocupate cu treburi gospodaresti sau plimbari lungi de toamna insorita si nu va ocupati de muci,febre sau alte chestii neplacute.
Un weekend minunat si linistit va doresc!
Elena,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatza!
Da da Virgi plimbari ca e cald.
Mai scriu eu ca mi-a alunecat aseara E la baitza cu o ureche in apa, l-am sters bine, zic eu.
Va pupam trupa mica si mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Neata, doamnelor! Virgi, ce face Lucas? E mai bine? ii dai antibiotic sau e virala laringo-traheita?
Eu n-am nika bun pe dimineata. Am facut prajitura aia cum ziceai tu, Elena, cu banana si bucatele de ciocolata amaruie, a iesit foarte buna, dar am mancat deja ultima bucatica la cafea.
M a facut o indigestie foarte nasoala de la niste porcarii de chipsuri
(Mirela, alea pe care le-a cumparat cand ne-am intalnit). Ieri a fost la scoala doar doua ore, ne-a sunat sa venim sa-l luam. Voma, diaree si febra, stare f proasta. Si i-am zis de o suta de ori sa nu se mai ia dupa colegi sa-si cumpere porcarii, el nu si nu, Gica-contra. S-a convins pe pielea lui ca sunt niste tampenii, asa ca s-a hotarat sa nu mai manance in viata lui. Tot ii bun asa, dar na, nu era chiar nevoie sa sufere ca sa se convinga sa ma asculte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Neatza dragelor,
La multe lunite, Mihaita, dragule! Sa cresti mare sanatos , frumos si voinic!
Elena si Addya multumesc frumos de urari! Sunteti niste scumpe
Virgi si Anitta, sanatate multa la pitici .
Aici este o vreme superba si bineinteles ca vom profita si vom sta juma de zi pe-afara, prin parc
O zi minunataaa va doresc! Pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

La multe lunitze,la multi ani bebe Mihaitza!!!!Sa cresti mare si sanatos,sa ii faci pe mami si pe tati sa se mandreasca de tine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gyan spune:

Salutare,
Acum reusesc si eu sa mai scriu.
La multi ani sarbatoritei saptaminii,Onutza!
Albinuta,ms de recenzie,s a discutat deja despre somn....dar cit o tine faza asta cu 90min?Ma gindesc ca mai cresc si ei si se mareste si perioada cind sint trezi.Citeam ca pe la 4-5 luni pot sta trezi fara probleme 2-3 ore.
Eva,cind incepeti autodiversificarea si cum vei face prima data?
Virgi,plimbari lungi,da,tare bine e.Ieri am fost de una singura la shoppingareala asa vreo 5 ore,l am lasat pe bb cu tac-su.Cind m am intors erau amindoi epuizati,dormeau pe scaun
Elena,si eu incerc sa i protejez urechile sa nu ii intre apa dar scapa de multe ori pt ca se tot misca.Ba chiar de vreo 2 ori s a rasucit rapid si a bagat toata fatza in apa cu tot cu ureche.Bine ca nu s a speriat.
Mammita,cum ii mai place Mayei jumperul?L am pus si noi ieri si tare incintat e,se fitziie pe acolo cum poate si el
Cred ca al meu o sa inceapa sa tasteze inainte sa vorbeasca pt ca vad ca e f atras de calc si de tastatura.Saracul copil,daca ma-sa asa l a invatat inca din burta Na,incerc sa l tin departe pe cit posibil insa mai scapa.I am pus de vreo 2 ori cite un filmulet scurt cu animale si a fost f atent.Ce o fi in capsorul lor!!!
Zi placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Cu intarziere LA MULTI ANI dragilor Edi si Dorian!LA MULTI ANI si lui bebe Mihaita!Sa fiti mereu sanatosi!
Anitto,pe bune daca stiu ce fel de laringita e.N-a facut nici macar subfebrilitate,n-are rosu in gat,nu se asculta nik pulmonar,mananca f bine(ma gandeam ca poate-l doare in gat si n-o sa mai vrea sa pape),n-are dispnee,nu prefera o anumita pozitie.....Nu-i dau nici un antibiotic nik,deocamdata.Parca s-a mai diminuat putin frecventa acceselor si parca-i revine vocea la normal.A chiuit de doua ori de dimineata.I-am dat Fluimucil,cate un pliculet (de 100) dimineata si la pranz si cate 5 pic de Zyrtec seara la culcare.In caz ca nu am o imbunatatire vizibila in urm 2 zile,am pregatit Amoxicilina.Imi pare rau ca M al tau dobandeste intelepciune pe propria-i pielicica.Se simte mai bine azi?Motzata mica cu se mai lauda?Te duci pan la urma la concert la Banica?
Tigrutza,pe 26 ziceai ca esti in Bacau?Hai,ca-i Sf.Dumitru atunci,si-mi iau liberNe vedem dupaamiaza in Arena Mall?

Mergi la inceput