Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shoshonik spune:

Neatzaaaa
Si eu vreau o cafea, insa azi o gust mai dupa-amiaza. Merg intai la stomatolog la ora 11, sa vedem ce imi face. Mi se rupsese o masea luni seara, am stat doar cu un nurofen dar cand am vazut ca nu mai rezist, am mai luat unul( la 3 ore diferenta). Ieri a fost mai bine, insa dr nu era in oras. Azi vedem...offf, cand stiu ca iar vor fi dureri si iar trebuie sa dau multi bani...
Ieri am fost si pe la parintii mei putin, lau iubit si pupacit pe nepotel. Insa, ce ma uimeste pe mine este tata. Il iubeste si il pupa pe Edy, il plimba si uneori nu il mai putem "fura" din bratele lui. El pare un om mai rece, e mai distant, iar cu mine -pe cand eram bebelus, nu se comporta asa. Insa nepotul l-a cucerit. Merge cu el in brate si le spune prietenilor lui care nu au nepoti desi sunt mai in varsta si le spune:" Tu stii ce e asta? E un NEPOT?". E atat de comic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cuchilici spune:

Buna dimineata!

Onutza draga, La multi ani fericiti alaturi de familie!

Fetelor mi-a venit si mie randul sa dau din colt in colt cu durerea de gingii a lui Vladut. Imi spune-ti va rog ce le dati sa nu-i mai doara asa? Scuze, am pierdut discutiile si nu mai gasesc De unde dormea de la ora 20 pana la 4-5, papa, apoi iar somn pana la 8, acum ma chinui sa-l adorm, e fff agitat, se trezeste noaptea, scoate niste chiote asa saracutul

Vroiam sa ma mai intreb, ai vostri de cate ori fac kk pe zi? Al meu de 5-6 ori, si nu e deranjat la stomacel, asa face el. NU e cam maricel sa faca asa des?

Corina, mami de Vlad Alexandru (26.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatza trupa!!!
Onutza si eu as manca , da numa gasit de altu :)))))
Fetelor eu m-am distrat de dimineata cu rasetele lui Edy si lui Tudorica.
Si Eric rade, dar mai putin zgomotos.
Pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Cuchi pt agitatia din perioada aparitiei dintilor e un remediu homeopat de la Boiron, Camilia, il gasesti pe okazii.ro sau Chamomilla, pe care o gasesti in orice farmacie homeopata. Local de aplicat pe gingii se gasesc diverse geluri, Virgi spunea de Calgel parca.
Despre kk, E al meu e in extrema cealalta, face la 2-3 zile. El s-a reglat a#537;a dupa ce i-am dat Protectis.
Pupam grasunul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

Buna dimineata!
Onuta, cu scuzele de rigoare, la multi ani pentru ieri sa ai parte numai de bine in viata!
Fetelor eu va citesc in fiecare zi dar nu prea am mare lucru de spus despre noi. Ne tot plimbam cu Bianca pe la festivale (sambata asta la Focsani, sambata urmatoare la Bucuresti iar in decembrie la Piatra Neamt si din nou Bucuresti) iar eu sunt foarte agitate cu cine sa il las pe bebe pentru ca imi doresc sa merg cu ea de fiecare data.In rest cu soala este chiar in regula, problema este ca dimineata o duce sotul dar la pranz trebuie sa fuga mereu de la servici sa o aduca acasa.Apoi de trei ori pe saptamana canto, o data engleza si uite asa nu stiu ce m-as face fara el care se ocupa de toate drumurile astea.
Paul este un bebe foarte cuminte, nu plange decat de foame, doarme toata noaptea (de la 9.30 pana la 6-7) si da semne ca deja si-ar inlocui masa de fructe dimineata. Nici Bianca nu a fost asa un bebe. Sa nu il laud prea mult ca nu se stie cat o sa-l tina.
Elena sper ca esti mai bine pentru ca primul pas l-ai facut atunci cand ai impartasit cu noi trairile tale. Sunt convinsa ca ti-a trebuit curaj pentru asta. Ai mai cautat bona?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cuchilici spune:

Mersi mult, Elena! Am facut acum comanda pe okazii sa avem in casa, in caz ca se agraveaza.

Corina, mami de Vlad Alexandru (26.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Neatza dragelor,
Cuchi eu i-am comandat Camilia si sunt foarte multumita numai ca eu nu cred ca este de ajuns. Il linisteste imediat dar tot cred ca va fi nevoie de un gel pt aplicare locala pe gingiute.
La noi nu este cazul inca, dar pentru cand va veni momentul sa iasa dintisorii am comandat din UK ( nu se gaseste in Ro) un gel ff bun numit Bonjela Theeting Gel( ca orice lucruri facute pt altii. ca pt noi toate sunt praf ). Si ca sa fie treaba treaba.. barbatu-meu a comandat 10 cutii ca asa e el .. sa aiba provizii hahaha .
Pentru cine vrea, dau din ele.. ieftin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Eva sa mor de ras nu alta, cum mai 10 cutii???
Miha sunt mai bine, majoritatea lumii nu recunoaste cand are o problema de genul acesta, dar eu sunt un om care daca imi dau seama ca ceva e in neregula ma exteriorizez. Nu am mai cautat bona ca a inceput sotul sa vina pe la 4 acasa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Albinuta nu-mi merge linkul ala, zice ca n-am permisiune sa-l accesez. Oare celelalte fete cum au primit permisiune? O sa incerc sa-l caut in contul comun. M-ai facut tare curioasa cu programul de somn.

Miha eu nu stiu cum reusesti sa mergi cu Bianca prin tara pe la festivaluri avand si bebe mic. Eu abia ma descurc sa stau acasa cu al meu.

Cuchi multe ne-am mai plans pe aici ca si-au cam stricat bebeii programul. Si al meu are nopti bune cand doarme neintors pana la 4-5, dar si nopti cand se trezeste de mai multe ori sau nu mai poate sa adoarma daca se trezeste. Cat despre caca eu zic ca e normal daca asa a facut el mereu. Daca e sanatos, mananca si ia in greutate n-are ce problema sa fie.

Eu sunt buimaca azi pentru ca Mihai s-a gandit sa facem si noi discoteca. S-a culcat la 9, la 12 s-a trezit sa manance(moment in care am zis...WTF? ca el se trezea pe la 4 abia) si la 4 s-a trezit iar. Ei si de la 4 la 6...da-i cu discoteca. A vorbit, s-a scremut, s-a tot rasucit, evident ca a si mancat in timpul asta. Adormea la san, il puneam jos in 2 minute se trezea si iar se strangea de burtica si se scremea. Si uite asa. Apoi de la 6 a dormit pana la 8 si acum la 10:30 s-a pus iar la somn. Ma gandesc sa ma culc si eu un pic dar nu stiu daca o sa doarma el mare lucru. Oricum imi cad ochii de somn deci sigur ma intind si eu un pic, chiar daca doar pentru 5 minute. Eu nu pricep ce-i cu noptile astea ciudate cu treziri dese sau cu insomnii si nici nu stiu cum as putea sa-l ajut. Ieri i-am dat Debridat la pranz si seara(doza de dimineata n-am reusit sa i-o dau) si nu m-as fi asteptat sa faca mai rau cu el decat fara. Ma rog...sunt zile bune si zile mai proaste, n-am de ce sa ma plang. Mai ales ca m-a certat Deea ca-s prea nervoasa si ca o iau un pic pe aratura. Si cred ca are dreptate, insa din pacate am multe pe cap si n-am cum sa scap de ele. Adica nu-i o stare proasta chiar fara motiv, dar hai sa nu ma scuz si mai bine sa incerc sa revin la ganduri mai senine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Buna dimineata! O sa intru si eu sa vad despre ce carte e vorba, ca vad ca vorbiti despre somn la 90-120 de minute si m-ati facut curioasa. Iulia de obicei se trezeste noaptea si suge de 4-6 ori, dar asta-noapte mi-a facut o mare bucurie: s-a culcat aseara la ora 7 si s-a trezit la ora 2 asta-noapte, deci a dormit 7 ore! A supt, am schimbat-o si s-a mai trezit la ora 5.30, apoi la 7. Am reusit de-am dormit si eu si m-am odihnit, cat de bine e!!! Deea, multumesc de sfat! Ma tenteaza '50 de umbre', acum mai am o bucata din 'Dragosea in vremea holerei' si mai am ceva carti despre comunicarea cu copiii, inteligenta emotionala, pe care le-am primit saptamana trecuta de la Curtea Veche. Cum ma apuc de citit, cum vrea si motata ceva.
Imediat intru pe Picasa sa vad ce haiosenii mai fac bebelacii nostri; poate reusesc si sa incarc un filmulet de ieri cu Iulia, care a stat singura in fundulet cateva minute, pentru prima data in vietisoara ei.


Mergi la inceput