Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (12)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Shosho, e bestial Edi!!!! Doamne, ce ras molipsitor are!!!!! Iulia nu rade asa in hohote, are un alt stil, mai pe infundate. Dar Edi e delicios!!! Si ce frumos se joaca tati cu el! Eu un dulce, numai bun de smotocit!
La fel Tudor, super-haios si absolut molipsitor!!! Baietii astia doi o sa sparga gura Iesilor, la cat sunt de veseli! Tre sa ne intalnim noi, sa vedem cui i-o placea de Iulia, daca intre timp nu ne-o fura LC.
Am vazut si pozele fetelor la Craiova, in sfarsit ati apucat sa va vedeti, ce fain e mei-taiul, Elly!
Video-urile se incarca direct pe picasa sau trebuie intai pe youtube?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Mai fetelor am sunat la oftalmolog si i-am facut programare lui E mic, pfuai ce m-am enervat, primul loc liber e pe 2 Noiembrie abia. Partea buna e ca e la cateva blocuri distanta de noi si ma pot duce rapid cu carutza, de nu ne-o fi vremea potrivnica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Buna ziua!

Virgi am ramas placut surprinsa de pozele botezului..sunteti extraordinari de frumosi, rochia ta e deosebita semeni cu cineva dar inca nu mi-am dat seama, neaparat vreau sa te cunosc
Saptamana viitoare ajung la Moinesti, pe 27 am o nunta, vrem sa mergem de joi asa ca vineri pe 26 fac o plimbare la BC sa va cunosc.
Anitta te voi suna pe tine ca am nr tau..imi doresc tare mult sa ne cunoastem

Dragoste in vremea holerei mi-a ramas la suflet..nu stiu de ce dar mi-a placut tare mult aceasta carte.

Elena nu mai retin, ce problema are Eric la ochisor? Am observat de ceva timp ca lui Matei ii lacrimeaza un ochi mai des, la vant, cand iesim afara la soare.

De unde liniste sa stau si eu putin pe net, ca deja ii e foame da si mie si n-am nik de mancare
ufff.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Pup mamicile de minuni! Si puii minunati!


Noi azi-noapte iar am avut show...cred ca de 10 ori m-am trezit. Ii cadea suzeta, se misca intr-una. Nu stiu ce a avut.
In fine, la pranz am furat si eu o ora de somn, alaturi de el.
Acum l-am culcat iar :)

Anitta ma bucur ca ti-ai mai incarcat bateriile, erai un pic catranita zilele trecute.
Ati cumparat usile?
Ms pt aprecierea mei tai-ului!

Tiguruta ce mai fac puii? Luca mai vrea sa-i faca poc lui Matei?
Tare m-a amuzat faza asta. E de povestit cand se vor face mari.

Si mie mi-a placut fff mult "Dragostea in vremea holerei", si tot de Marquez, mi-a placut si "Despre dragoste si alti demoni".
Si va mai recomand "Dragostea nu moare" - este replica scrisa de Maitreyi la cartea lui Eliade.
O am si in format electronic, pt cine o vrea.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Tigruta lui E i-au curs urat de la nastere ambii ochi, unul s-a tratat cu niste picaturi date de pediatra, dar al doilea nu vrea si pace. Si la E un ochi e uscat si cel bolnavior lacrimeaza mult, mai ales la frig si vant.
Elly eu mi-as dori cartea PDF , pot sa-#539;i trimit adresa mea de mail pm?
Eu ma chinui sa citesc acum I don't know how she does it de Allison Pearson, evident despre viata de mamica.
Pup lui Mihnea mic sa se linisteasca repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Citat:
citat din mesajul lui elena_gd

Tigruta lui E i-au curs urat de la nastere ambii ochi, unul s-a tratat cu niste picaturi date de pediatra, dar al doilea nu vrea si pace. Si la E un ochi e uscat si cel bolnavior lacrimeaza mult, mai ales la frig si vant.
Elly eu mi-as dori cartea PDF , pot sa-#539;i trimit adresa mea de mail pm?
Eu ma chinui sa citesc acum I don't know how she does it de Allison Pearson, evident despre viata de mamica.
Pup lui Mihnea mic sa se linisteasca repede!

Elena, mamica fericita si implinita de BebstERIC 8 Iunie 2012


Da, iubito. Lasa-mi adresa ta de mail.
Va pupacim si noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Doamneee, ce frumos rade fluturasul Edi!!!
Iti vine sa te infigi in bucile lui.
Neaparat trebuie sa il filmez si eu pe M. O sa incerc sa-l filmez cand cearta suzeta...e bestial!

Am vazut ca fetele de la Strengari si-au abandonat casuta si s-au mutat pe fb. Mie mi se pare trist.
Si sincer, am mai vrut sa spun asta, tare regret ca am facut si noi contul pe fb.
Atunci, l-am facut in ideea de a largi posibilitatile noastre de socializare, nici prin gand nu mi-a trecut ca se va scinda grupul.
Imi pare tare rau.

Eu sunt legata de casuta noastra de aici, de formatul asta...pt ca aici am mii de amintiri din sarcina, de inaintea sarcinii, si dupa.
Fiecare insa cu alegerea lui, imi pare rau doar ca eu am influentat cumva alegerea asta, prin crearea grupului fb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Ellyshor, eu am urat din tot sufletul meu FB dar am incercat sa trec peste asta, acum vreo luna jumate cand chiar v-am simtit lipsa la multe dintre voi care erati numai pe FB si aveam impresia ca pierd lucruri importante .. asa ca mi-am facut si eu un cont dar vizibil DOAR pt Odisee.
Anyway, eu intru din joi in paste acolo si nu ma pot obisnui nicicum cu formatul asa ca probabil, cat de curand il voi deleta
Tot aici este casuta noastra , aici ma simt cel mai bine cu toate ca am si eu un of cu site-ul asta.. ma scot din sarite reclamele si spam-urile care imi apar la fiecare refresh de pagina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Elena, hai ca trece repede timpul si vezi care-i baiul cu ochisorul lui Eric. Eu sper sa nu fie nimic grav si sa nu necesite vreo interventie nasoala
Eu incerc ( ca nu stiu cum am sa reusesc ) sa citesc Baby Lead Weaning ca intr-o luna incepem autodiversificarea piticului si eu stiu doar asa in mare lucrurile de baza,/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Eu postez in ambele locuri cand am putin timp si ceva de spus, recunosc insa ca pe forum imi place mult mai mult !!! Aici , asa cum a spus si elly, avem primele amintiri din sarcina, primele visuri si sperante, primele griji si primele emotii de la eco. Eu intentionez ca momentele cheiei sa le printez si sa le pun in jurnalul pe care l am inceput pt pitic cu ocazia celei de a 18 aniversari!!! Eh,,,cat mai este pana atunci, insa vreau sa aibe o amintire de neuitat de la mine, sa mi stie gandurile si sentimentele asa cum le am simtit la momentul respectiv si nu din amitiri! Sper din suflet sa ma si tin:D

Eu acasa stau cu forumul mereu deschis !!!

va pupicesc dragelor!

ps cred ca pana duminica sau luni nu o sa mai scriu ca de la Cta maine plecm spre Pucioasa , la socri si acolo nu acram laptopul.

Mergi la inceput