Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

addya, cristian e tae contipat. Eu am inceput chiar diversificarea ca nimic medical sa zicem asa nu functiona.

In fine iti spun ce am incercat si poate la pitica da rezultate mai bune si mai de durata. lactuloza cate 2.5 ml dimineata si seara, iar la prans 2.5 ml de lasbe. a mers 4-5 zile apoi cred ca s a obisnuit organismul si gata iar nu mai facea.
Ceai de musetel, sau chiar cel de la hip care are si fenicul, este tare bun pt tranzit. aaa si sa nu uiot, ii dau si acum probiotice de la secom jarro dolphin parca pt copii. este un praf care se pune pe san.

sper sa ajute. Eu acum ii dau in fiecare dimineata piure de mar cu prune si para si tot face greu si tare, dar face.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Onutza draga noastra la multi ani fericiti alaturi de baitii ati dragi si scumpi. Va pupam

Virgi, cred ca a fost un botez pe cinste si voi ati radiat. Sunteti o familie tare tare faina:)

Anittza ia de aici putin Zen, pupam si pitica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Anitta si fetele ai caror bebei au avut coji pe scalp, cu ce ati scapat de ele? Nepotelul meu e pliiin mititelul si maica-sa a incercat mai multe, dar fara efect!
Merci!


mami implinita de Rares-Iustin

Mutatia MTHFR C677T homozigota- tratament cu Clexane 0.4, Cetebe, Magnerot si Folowise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

Multumesc fetelor!!!
Albinutza,Darius incepuse sa faca coji pe cap cand il spalam cu Dalin,i-am schimbat samponul si au disparut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Seara Buna dragele mele,
Intru rapid sa urez dragei noastre Onutza, La Multi Ani minunati si fericiti alaturi de familia ei superba!
Albinutza, daca nepotelul tau are cojite doar pe fontanela, din pacate nu poti aplica Pediatril sau alte solutii decat Ulei ( de migdale dulci am folosit eu) inainte de baita dar ultima data mi-am luat inima in dinti( cu toate ca transpirasem de emotii) si i le-am desprins usor usor cu unghia cand l-am prins in toane bune si distras de tac-su! Nu a durut deloc si acum arata si el a copil . Sunt tare mandra ca am reusit asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Seara buna!
Multumesc din nou fetilor pt aprecieri,de acu de cate ori imi vine amocu si depresia dau fuguta la poze si-mi aduc aminte si de vorbele voastre.ANITTA,DEEA,JOANA.Mie oricum imi trece repede supararea...mai rau e ca acum din irascibilitatea de la inceput m-am ales cu o stare de” lasa-ma sa te las”.Aproape ca nu ma mai pot enerva,si asta pt ca pur si simplu nu mai am putere sa ma manifest ”zgomotos”.Cumatria asta ne-a tinut o vreme in priza,acum am ramas iar fara imbold...tre sa-mi gasesc iar ceva concret de facut,organizat...v-am zis eu,cred ca incep operatiunea dulapul.Dar mai intai vreau sa caut si eu niste legume bio la tarani si sa pun vo doua la congelat pe iarna.
ALBINUTA,si multumim pt rezumatul cartii.Eu nu mai am timp ,iar daca-mi gasesc timp oricum nu am rabdare sa stau intr-un loc sa citesc.Si revistele le citesc de la coada la cap,asa in vitezaIs si eu un pic dereglata.Ne incadram si noi in ce scrie in carte,adik LC doarme cam la fiecare o ora si jumatate-doua si e usor de prezis cand oboseste.Doar tacso nu prea e atent la semne si-l mai scapa in ciclul urmator si asa se explica de ce a adormit mai tarziu si mai motzocos zilele trecute,pt ca nu-si facuse somnul pe timpul zilei si bineinteles ca seara era si mai irascibil.In seara asta l-am bagat in patul lui,sper sa reusim sa-l cazam definitiv in patutzul lui.Si ma bucur ca scrie in carte ca-i perioada optima pt asa ceva acum intre 6 si 8 luni.Taci c-am nimerit-o si pe asta!
DEEO,m-ai spart cu sexuiala ta azi,numa la asta m-am gandit toata ziua la servici.
ONUTZA,inca o data LA MULTI ANI si sa fii iubita!Viata fericita!Am baut dea cafia dimineatza...pt toata ziua
ALBINUTZA,pt coji,noi am ras complet ”peruca” si o perioada am folosit un gel de la Avene,Cruste de lapte,chiar asa se cheama.Foarte repede am scapat de ele.
ADDYA,sa incerce prietena sa schimbe apa cu care-i face LP???Si sa-i dea un probiotic ceva?(Linex,Eubiotic,Protectis).Suc de fructe la 2 luni mi se pare un pic cam devreme.
TIGRUTZA,cand ziceai ca ajungi mai aproape de noi?
La multe lunitze ,bebe LUCA de CRYSSAA!
Fug sa vad fimuletzul lui SHOSHO...chiar Shosho,ai rezolvat buba?
Noapte linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Seara buna fetili!
Eric si acum are cojite ca is cam lenesa la facut tratamentul cu ulei, mai curat cu unghia, numai ca nu sta cumintel, ii trece pan'la majorat.
Am sesizat ca mai nou ii trosnesc oasele cand il iau in brate.
Astazi o venit pasaportu'... m-am distrat copios de ce fatza mirata si cu gura deschisa are.
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Albinutzo e vorba de cartea lui L. Cohen - Playful parenting, tradusa la noi de edituratrei - Retete de jocuri - De ce si cum sa te joci cu copilul tau.
O gasiti aici:

http://librarie.carturesti.ro/retete-de-jocuri-272637

Este o carte premiata si foarte cautata. Neaparat o sa o cumpar si eu.

Pupicei la toata lumea, ma bag la somn ca sunt...varzuca murata!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

seara buna,

nu am timp sa citesc din urma, dar toata ziua am stat cu capul la onutza

acum am temrinat treaba, am facut un dus, si inainte sa ma var la somn am zis sa intru sa ii urez si eu "La multi ani!"

si pana la urma a venit si ziua ta, a trecut si intalnirea de la is tot nu s-a intamplat. dar cine stie, poate o veni si ziua ceea.

pupici la toate mamicile si la toti bebe strumfii si o noapte usoara va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

Multumesc fetele de urari si va invit si azi la o cafea si placinta cu mere mai incolo cand e gata ca asta mi-am propus sa fac azi:))si as manca si o mancare buna ar nu stiu ce si nu facut a de mine:))
Shoho da ce smeche s-a facut Edi..duamniiiiiiiiiii..treb neaparat sa ne mai vedem ca parca traim in colturi opuse ale lumii nu in acelasi oras:)))
cu dormitul la 90 120 min si eu fac la fel...Elishor m-a invatat si functioneaza de minune..ieri a dormit mai mult ca de obicei si ma gandeam ca noaptea asta o fac alba dar de unde..bine nu stiu cate treziri a avut ca nu mai tin minte dar s-a trezit la 7 juma:) a fost bonus de ziua masii:)))
Va pup!

Mergi la inceput