Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (12)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

Pfff revin si eu ca poate va e dor de mine :))
Noi suntem la fel..nopti agitate plansete ufffffff mai nou de vreo 4 zile nu mai doarme nici ziua..azi vad ca si-a propus sa ma lase in plata domnului:)).Tot de vreo 4 zile nu mai manca nici tzatza nici mancare nu mai nimeream nimik...noroc ca ma mai lumineaza Elishor ca daca nu as pica in intuneric profund:)))Inca nu au erupt dintii asteptam cu interes cand o fi dar sa fie odata ca m-a cam disperat.Noptile la fel treziri peste trezirri simt ca ma lasa balamalele de tot.Mi-am propus sa ma duc singura la socola sa ma internez ca daca nu sigur o sa ma duca careva de mana:))
Cu tusea e la fel persista de 2 luni nu mai stiu ce naiba sa mai fac cu tot cu antibioticele aerosolii siropurile de tuse de nu m-am saturat da bine ca nu are nasul infundata noaptea.
Va las si mai revin cand naiba o sa mai am timp!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Onutzule merg si io cu tine la Socola, macar ne tinem companie.
Cu tusea, sa stii ca si Eric tuseste, nu mult, dar cel mai probabil e de la reflux.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicityhope spune:

Buna,
E al doilea weekend cind imi iau liber. Uite ca ma invrednicesc acum sa scriu si eu.
Onuta si Elena - va tin eu loc la Socola. Ca sigur ma fugaresc astia de aici. Or sa spuna ca asa grad de dementia ei au eradicat de pe la 1800 toamna.
Onuta,si Sanducu face cam aceleasi figuri. Noaptea ne tine treji. Eu merg a doua zi la servici("fresh"), iar Ursul e "de bun": plimbarea de dimineata, jucat, vorbit. Suntem amindoi terminati. Dar baiatul nu da nici un semn ca ar intelege situatia. I-am explicat noi cu frumosul, cu ochii cirpiti de somn, cu gura punga (de frica sa o deschidem larg ca iese ragetul de disperare) dar el nimic. Si la fel, nu tu colt de gingie rosie sau inflamata. Dar roade mult jucariile de cauciuc si plinge daca nu le are la indemina.
Miha 81 felicitari pt kg pierdute si pt vointa. Vointa e factorul prim. Eu spun cu gura vreau sa pierd x kg( ca mi-e si rusine sa pun numarul) dar vointa neam. Ajung acasa si ii spun Ursului pizza, subway sau burger today! Nu mai pot/am timp de gatit.
Annitta- link-ul ma deprima rau. Imi dau seama cit este de munca la mine in familie. Cum din instinct am grija sa am legume,fructe,brinza in frigider, sunt sigura ca un pic de organizare si VOINTA ar usura situatia. Cum se vorbeste si in link: poate chiar m-as si incarca cu mai multa energie. Dar acum sunt stoarsa ca o cirpa. Ursul doarme dupa o noapte de nesomn( si nu pt ca Sanducu chiar nu ne-a lasat deloc sa inchidem ochii azi noapte) ci pt ca a ajuns la un grad de oboseala cronica cu durere de ceafa, lipsa totala de energie. De asta mi-am si luat (din nou) zi libera.
Nu stiu de ce dar mi se pare ca am intrat intr-un cerc vicios. Ma invirt ca un.. intr-o .. si nu am nici un folos. Pina si la servici nu imi plac randamentele pe care le am. Sunt total nemultumita. Nu m-a ajutat prea mult week-endul lung de saptamina trecuta. Am liber azi si nu cred ca o sa fac prea multe lucruri. Incerc sa ma organizez, dar baiatul da totul peste cap. E cum vrea el, nu cum avem nevoie. Si nu imi place asta. Am un copil si asta reprezita o schimbare in viata mea, nu un stop/piedica. Nu inteleg de ce sunt asa ( parca sunt cu sacul in cap).Nu ma intelegeti gresit,stiu ca e vina mea nu a copilului.Doar a mea si a Ursului care exagereaza cu baiatul pina la neglijenta personala ( care iar ma seaca).S-a trezit Sanducu.Trimit si poate revin. Chiar am nevoie sa ma decarc si eu .



mamica de Sanducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Felicity da-i Camillia de la Boiron sa se calmeze daca va simtiti la capatul puterilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Ma primiti si pe mine in valea plangerii?
De doua zile ( si se anunta si a doua noapte) puiul sta lipit cu super glue de tzitzi.. in continue, non stop .Cum vreau sa i-o scot,se agata cu disperare cu maninile, ma trage cu toata puterea si o baga inapoi in gura. Sanii nu par a fi goi dar nici foarte plini asa ca am bagat niste ceai de tzatza azi mult garmastan pe sfarcuri ca ma ustura de mor
Ce sa fie asta ? Vreun puseu de crestere ca dintii nu par a da semne ca vor sa iasa ? I-am dat Camillia si ieri si azi cate o fiola si cu toate ca alta data imediat il linistea, acum nimic nimic
Ahh hai ca s-a strezit .. a dormit fix 7 minute
Poate revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Repede sa spun
La cat mai Multe Lunite bebe Bianca de Ionelu (6 lunite) si bebe Vladut de Cuchilici(5 lunite)!!!
Sa cresteti mari si frumosi si sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicityhope spune:

so...
Dupa 1/2 l cafea,viata pare mai roz.
Baietii dorm, mi-am lustruit bucataria asa ca moralul meu s-a ridicat un milimetru.
Elena- am sa cumpar sa am in casa- dar pina nu pica Ursul, el nu o sa ii dea baiatului nici o picatura de medicament. Atita vreme cit copilul nu plinge cu lacrimi, inseamna ce el e bine. Nu conteaza tata,mama. Daca fasuiala ar fi constanta m-as ? daca nu e cumva timpul sa mergem la doctor. Cam asta este conceptia in casa. Sa speram ca scapam cu viata.
Eva, Onuta credeti ca s-au vorbit baietii telepatic?
O fi o perioada mai dificila pt ei acum. Dragutii de ei, musca-i-ar mama pe toti
La Multi Ani celor ce isi sarbatoresc ziua numelui sau sarbatoresc in familie pe cineva.Sa fiti fericiti alaturi de cei dragi.
Si pt ca eu nu intru des: la multe lunite pt toti cei ce au sarbatorit deja 6, cei ce vor sarbatori in curind 6 sau 5. Nu imi vine sa cred ca avem bebei asa de mari
Eu nu vreau sa ma mai pling. Mi-am adus aminte ca daca ma pling imi merge si mai rau. Asa ca Fake It 'Til You Make It
Virginia - multumim de intrebare . Sanatate lui LC. Tot asa energica esti? Care'i secretul?
Alma- sper ca sunt numai "gindiri cu voce tare" cum a spus stefulici, si nu va fi nevoie de interventie sau altceva pt cireselele tale.
Stefulici- salutari si daca ai ocazia saluta din partea mea si pe Ylari.
Va pup pe toti si toate- dar mai intai dulceii de bebeii

Mai intru weekendul asta sa va tolocesc la cap cu ale mele.
Am uitat de deutza cu secsuiala ei- m-ai facut sa rid !! Pe aici se invinuieste cartea cind se vorbeste de cresterea natalitatii wow


mamica de Sanducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Eva mami, rabdare, suna a puseu de crestere. Bine ca papa, al meu scifosit nu prea vrea sa mai suga si scade productia de laptic.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Dragelor, ma primiti????

Eu sunt , ca si unele dintre voi , in butoi. Mai dar ce ne a apucat pe toate odata:))))))

Cristian, nu stiu ce are, va jur, de 10 nopti nu mai doarme bine, vrea tzitzi mereu, si cum nu mai faceam fata, am bagat lp, si manaca de zici ca e flamand de o luna. Plange mult si ziua, nu stiu de ce, sincer incep sa am impresia ca nu l ingrijesc cum trebuie, ca ceva imi scapa. Am luat o pe toate partile, si parca pe masura ce creste, este mai nemultumit. Ma doare suf;etul de tristete si de neputiinta parca.

Acum doare, dupa ce a papat din ambele tzatzi si 140 ml de LP. Tare curioasa sunt cate ore doarme. I am dat preventiv, ma gandesc ca il dor dintisorii de sus, si o doza de nurofen...

Le spuneam si fetelor pe facebook, a invatat sa se intorca cu usurinta de pe spate pe burtica ca sa se joace sa prinda jucariile. Eh cum nu ajunge la ceva, plange ca si cazut din pat, si pana nu i dai nu tace, apoi plange ca nu mai vrea pe burta si nu stie parca sa se mai intorca desi ana acum 2-3 saptamni numai asta facea

Hai ca m am plans si eu o gramada. Mutam Socola aici:)))))))

Pupici dragelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Doamne fetelor,nu plecati toate la Socola
Eu am gasit solutia si sper s=o pot aplica ,cat mai des.O seara pe saptamana doar eu cu omu meu.Am fost la Bacau,m-am intalnit cu fam.Tigrutei,am vazut Agentul 007 si am venit acasa incarcata pentru inca o saptamana.Pot spune ca asta a fost weekendul meu.Tigrutza si sotul ei sunt niste simpatici, tineri si zambitori,iar de Matei ce sa spun decat ca e un ingeras supercumintel si razacios.Imi pare rau ca nu l-am cunoscut si pe nazdravanul Luca.Acu incerc sa pun o pozica de la intalnire pe picasa.
Imi pare rau ca suntem asa de multe care trecem prin momente dificile si inca stiu ca mai sunt si altele care ori nu au timp,ori nu le place sa se planga pe aici.Pentru toate,gandul meu bun si un borcan de ZEN..
Dau fuguta sa dau puiului antibioticul si poate ma tin puterile sa revin dupa ce-l culc.

Mergi la inceput