Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (12)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Doamne, Ellysorule, cand a trecut jumate de an??? La multi ani, Mihnea, copil senin, frumos si vesel!!!
Multumim de aprecieri, fetelor, motzata e o mare figura.
Am fost azi si noi la vaccin: Infarix, Synflorix si Priorix. Nu a plans chiar tare, dar spre dupa-amiaza era asa de agitata, a plans, voia numai in brate, gemea. Nu avea febra, dar cred ca o durea rau si i-am pus un supozitor cu paracetamol (nu a primit pana acum antitermic, poate era mai bine sa-i fi pus numai jumatate). Acum doarme, mititica. Dr e foarte multumita de ea: a luat intr-o luna si 5 zile 1100 de grame, asa ca acum are 6800 (4 luni si 3 saptamani). Pana la urma, desi a luat-o mai greu cu kg, creste frumos. Ca lungime are 64 cm. Sunt tare bucuroasa, cu atat mai mult cu cat dr a laudat-o pentru achizitiile motrice din ultima perioada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Elena, cum e schema de diversificare a lui Ionelu? 7700g e excelenta greutatea lui Eric, nu? Cu statul in fund al Iuliei n-am facut eu cine stie ce. Ea oricum varsa in orice pozitie, deci nu ma mai necajesc ca varsa stand in fund. Nu o las mult, ca parca tot am senzatia ca nu-i bine pentru spate, la un mom. dat aluneca in fata.
Mmamita, felicitari pentru hotararea pentru facultate! Bravo! Bravo! Si eu am dat pentru un video de promovare a unui curs de coaching, ma tenteaza FOARTE tare, dar deocamdata n-am cum, matzuca mica e dependenta 100% de mine (cursul nu e la mine in oras). Maya tot asa des suge sau si-a facut un oarecare program? Sanatate multa!
Aever, o sa vezi ca pe zi ce trece observi tot mai multe achizitii la Mihaita, poate maine ne scrii ca se intoarce cu mare usurinta! Excelent ca v-ati plimbat cu rolele! De o multime de timp tot vreau si eu sa-mi iau, dar n-am mai ajuns in Iasi, in Decathlon. Ah, si ai si trotineta, ce mistoooo... EU m-am mai plimbat cu trotineta feciorului, dar e cam mica si sotul meu tot cauta oferte sa cumpere una pt adulti.
Eva, mi-as dori si eu foarte mult un rezumat al cartii despre autodiversificare, poti pune pe picasa sau pe mailul comun (sau ai pus deja? eu pe mailul comun n-am mai intrat de multa vreme)? Eu n-am urcat niciodata pe role, dar nu cred ca e mai nasol decat pe patine. Eu zic ca incerci si tu.
Miha, felicitari Biancai si bravo pt kg pierdute, pentru perseverenta si vointa! Ai facut o anume cura de slabire? Eu am mai luat un kg de cand alaptez, fetelor! De azi insa m-am hotarat sa manac mai moderat, ca-mi ivine sa mananc si lemne.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Anitta, din pacate eu nu am intrat niciodata in mailul comun si am si ratacit user-ul( parola este comuna nu?) iar pe Picasa nu il pot incarca!
Daca imi trimiteti mailul in PM il voi adauga cu mare drag
Tigruta, cu ce anume lucruri nu esti tu de acord? Spune-mi te rog, ca sa stiu unde sa aprofundez documentatia si sa acord mai multa atentie ca pana la proba "practica" sa fim AS ..
Miha, felicitari multe multe pt draga ta Bianca si evident pt kilogramele pierdute
Tu parca tineai Scarsdale dar aia se tine 2 sapt maxim,nu? .. cum ai procedat si cum procedezi si acum ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

Anitta, Belissima intr-adevar tin Scarsdale, acum sunt la mentinere iar de luni o iau din nou de la capat si tot asa pana ajung sa fiu multumita de mine sau nu o sa mai rezist! Anitta si eu de la nastere mai luasem 2 kilograme si asta m-a pus pe ganduri... Multumesc pentru felicitarile adresate Biancai, sunt tare mandra de ea!
Anitta felicitari pentru bilant! Dar oare nu se mai potolise Iulia dupa remediul de la homeopata? Tu de unde esti mai exact? Sunt fete din Piatra Neamt? Acolo vom sta vreo 2 seri in decembrie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2liniute spune:

buna fetelor, am scris si pe FB dar intreb si aici, mai e vr-un bb care are canalele lacrimale infundate? puiul meu le are :(( niciodata nu i-a curs mucisorii si mereu are ochisorii plini de cand s-a nascut :(( am folosit nettacin 10 zile in prima luna de viata dar nu i-a folosit la nimic... am fost si la un dr oftalmolog la sanador si mi-a spus sa asteptam si sa facem masaj ( avea atunci o luna si ceva).. am asteptat degeaba... dupa cautati pe net am dat peste un glog a doamnei dr Monica Pop unde indemna patincii sa mearga la spital pt interventie chirurgicala si am fost la spitalul oftalmologic astazi, l-a vazut pe bb si a ramas ca luna viitoare ( la o luna de la vaccin) sa intervina chirurgical cu anestezie generala :((( si imi este asa frica si de anestezie si de interventie...

mami Anca de Rares Mihai (12.06.2012)
fotografii Rares http://fotosivideo.blogspot.ro/2012/07/sleepy.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Eva, mailul comun e pe prima pagina. Multumesc mult, conteaza mult sa citesc rezumatul, pentru ca nu cred ca o sa am timp, plus ca fiind in engleza, imi e mai greu sa o citesc.
Chiar, Tigruta, hai sa ne consultam, sa vedem ce si cum sa facem cu autodiversificarea. Si poate pana atunci intra si Andra, Ylari sa ne mai sfatuiasca (parca ele au facut asta cu fetele lor).
Miha, intr-adevar, s-a mai potolit Iulia pentru cateva zile, dar a luat-o din nou. Cel putin azi a fost JALE. A vomat mult-mult de tot, probabil si ca urmare a agitatiei data de vaccin.
2liniute, mi se rupe sufletul cand citesc ce trebuie sa faceti. Ofofooooooofff... Iulia a avut si ea canalele infundate. La fel, am folosit si eu Nettacin, fara efect. Ceea ce a avut cu adevarat efect a fost masajul. In ziua in care am inteles foarte bine cum se face corect, aproape am si reusit. A doua zi deja nu mai avea secretii la ochisor (doar dreptul mai ramasese nedesfundat). Tu stii exact cum se face?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Nu v-am spus, in seara asta Iulia a stat la san, agitata, timp de exact o ora! De multa vreme n-a mai supt asa de mult, ii ajungeau maxim 10 minute in ultima vreme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmamita spune:

Anitta , M tot asa aiuristic papa, fara program. In ultimele doua sapt a luat doar 50 de grame, deci inepe sa se regleze treaba!

Albinutza, si colegii mei tot pe la banci au ajuns ( marea majoritate). Atat timp cat esti happy...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Anitta, gata am reusit sa intru si am atasat acolo rezumatul. Te rog ,citeste-l si astept sa ne sfatuim
Noapte buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Eu va invit la discoteca!
Incep cu Elly,ca tot n-a dormit as noapte si ca sa-l sarbatorim pe Mihnea.Continuam cu Albinuta,ca si Rareshica are nevoie de o petrecere si continuam cu oricine subscrie la versurile minunate:”eu toamna nu dorm”.Is varza.As noapte puiu mic s-a trezit la fiecare 40 de minute de m-a inverzit.I-a trecut gatu,acu ii curg mucii si nu poate respira ca lumea si are niste neeeeervi....Acum abia a adormit,el care dormea asa frumos de la ora 21.30,cu trezirile lui de papa din 3 in 3 ore.Doua ore ne=am chinuit sa-l adormim, si eu, si tatsu.Acu cica vreau sa citesc si eu ce mai vorbiti pe aici,ca-s full de adrenalina...si ghici cine se duce maine la servici.Si cica am si programare la epilat....Daca ma duc o bat pe biata fomeie ,ce isterik is...Ma duc mai intai pe picasa

Mergi la inceput