Strugurasi de Sept-Oct 2011 *72* LMA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Camady am uitat sa mentionez de greutate, si a mea are putin mai mult 8.900 nici pragul de 9 kg nu am depasit pina acum..si iti inteleg ingrijorarea

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Camady, marryan, cand va mai faceti griji pt greutatea fetelor ganditi va la mine si la rach. noi nu ne mai facem griji.

ato, dar ce fel de probleme aveti de faceti dexametazona si ventolin? Astea se fac in caz de afectare pulmonara alergica, astm...

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Camady, marryan, cand va mai faceti griji pt greutatea fetelor ganditi va la mine si la rach. noi nu ne mai facem griji.

ato, dar ce fel de probleme aveti de faceti dexametazona si ventolin? Astea se fac in caz de afectare pulmonara alergica, astm...

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!



Oana ma gindesc mereu sa stii, insa pe mine ma streseaza cei din jur mai mult si cam in ultimul timp mam lasat influentata nustiu de ce

atho noi am facut dexametazona cind am facut alrgia urita de la jucarii, dar stiu ca sa administreaza cind e vb de raceli, bronshite, etc, daor ca in alte doze...noua nu ne-a ajutat si am mers pe alt hormon

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Oanaiasi ... ventolin am pus odata pt k respira foarte greu si gentamicina punem la inceput cand avem mucii verzui-galbeni ...deci nu mereu ...
:)

Mamica fericita de BB ROBERT-MIHAI (25.08.2011)
Dumnezeu sa ne ajute sacrestem mari si sanatosil!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

neata fetelor!!
azi sefa e la un curs deci pot sa stau (cand pisica nu e acasa....).
Nu stiu ce sa zic despre branzica , dar stiu ca atunci cand am inceput sa ii dau iaurt pediatra mi-a zis sa ii dau orice dar NU DANONE, deci eu una evit produsele de la ei.Mai stiam pe cineva care lucra la ei in fabrica mai demult si tot asa m-a sfatuit, dar na .... Eu i-am luat branzica Fagaras dar nu ii place decat daca ii mai adaug smantana sau iaurt.

marryan felicitari pt Lera, noi suntem mult in urma clar, noi nici tata in romana nu stim sa spunem.Fetele sunt mai cool.De asta ma chinui eu sa fac una(invidia ma roade) .

Hayat, cate unu pt tine, Razvanel si sot(sa treaca repede).Ai sa vezi ca o sa treaca si asta, si cand o sa vina perioada aia superba in care nu se intampla nimic rau, o sa fie super.
poate ne mai vedem si noi candva(sper),intr-un we la vre-un loc de joaca cu copii,ne mai deconectam.

lali sa treaca raceala

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Oana, Eca de mica a avut o crestere in greutate mai lenta dar tot ia ceva acolo pe luna.In ritmul in care Eva n-a mai luat deloc de vreo 3 luni o sa ne ajungeti si chiar intreceti.Deasemeni nu stiu ce inaltime are, Eca? Eva cred ca are 80 cm.Mi se pare slabuta tare.
Zic mereu sa-i fac niste analize dar tot aman de frica recoltatului de sange.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

olla
Camady, ayan are 80 cm si 9 kg:(...dr zice ca e in limite, dar mie mereu mi s-a parut ayan mai slab..

fetelro sutn ingrijorata, i-am facut analizele de sange lui ayan si i-a iesit glicemia f mica,adik 36, cand limita minima este 70...intradevar, mititelul a baut laptele la 10 seara si la 9 jumate a doua zi dimineata i-a recoltat sangele, si nu i-am mai dat sa pape inainte ca am zis sa iasa concludente analizele...o fi de la nemancat atatea ore sua naiba..? ca ce am citit pe net m-a luat groaza, cum ca poate itra in coma si alte alea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Zubi ... nu stiu ce sa iti spun ... si noi am recoltat sange la Robi acum vreo 2 saptamani si glicemia a iesit 76 deci o OK dar la voi e fff scazuta ...zic eu poate difera intervalul de referinta ...poate asa tb sa iasa la copii la intervalul lor de referinta ...pt k e fff mica
Dar celelalte analize sunt ok???Poate e ogreseala ...

Nu citi pe net k te apuca groaza ...
Mai bine vb cu medicul ...


Mamica fericita de BB ROBERT-MIHAI (25.08.2011)
Dumnezeu sa ne ajute sacrestem mari si sanatosil!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Camady, poate asa e ea genetic. multi copii cam de la varsta asta incep sa se muleze dupa genetic mai mult decat dupa alimentatie. daca e vioaie si face ce trebuie sa faca la varsta ei eu zic sa nu te panichezi. tatal evei e slab? Poate il mosteneste.
eca cred ca are vreo 75 cm. cred. si 8.100 kg si mi se pare ca arata perfect. nu e nici grasa nici slaba si e foarte sprintena. acum, nici nu mi o mai pot imagina grasuta.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui michella78

Teodora cu scoala s-a adaptat de minune! face temele lejer, fara stres, pana ajung eu acasa. bine, le da maxim 3-4 randuri dintr-un semn grafic. dar lucreaza cu placere. deja a invatat orarul si isi face seara singura ghiozdanul! nu mai zic ca dimineata cand se da jos din pat face gimnastica de inviorare "ca asa a spus doamna" eu sper sa o tina obiceiurile astea sanatoase!
in plus, pentru stimulare, fac si eu gimnastica cu ea! sa fim la fel!
trebuie sa recunosc insa ca cele mai frumoase momente sunt cele in care se joaca amandoi! e atat de placut sa ii vad cum se harjonesc, se alearga, se cauta, se gasesc prin casa! am avut o teama legat de diferenta de varsta (5 ani) dar acum simt ca e totul ok.




asa si noi, se harjonesc si chiuie, se pupa, se mai si zgarie, dar nu por trai unul fara altul!

3-4 randuri?? sa vezi ce jale e la noi la scriere/citire adica de 2 ori pe saptamana primeste cam 10-12 randuri de copiat + 2 pagini cu silabe de copiat/complectat. Cu numerele/matematica e mai usor, in juma de ora a terminat, dar lunea si miercurea sta la scris minim 1,5 ore, apoi citim...

hayat insanatosire cat mai grabnica sotului sa te ajute!!


may sanatate fetei, nici a mea nu mananca grozav, ba chiar se intrezareste o silueta asa...chit ca are 10 kg, n-are burta, n-are bulane..

lena cum e Maia?

lali sanatate si tie! n-ai contagiat copiii??
anca sa fie cu ochi weekendul fructifer

branzica danonino nu-i dau fiindca-i cam densa...ei ii place spuma de iaurt, dar cumpar rar...

ventolin a primit si Noa la 7 luni pt tuse (de fapt bronsiolita)acompaniata de putina febra, asa drastic e pediatrul nostru, da-l iubim rau...

scuzati ca nu scriu fiecareia, dar va pup in grup



Mergi la inceput