Strugurasi de Sept-Oct 2011 *72* LMA

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

vreau , da
cred ca ai uitat sa pui linkul mai sus
tu unde le ai vazut ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Jade multumim de complimente.
Eu chiar vroiam sa ma plang ca Eva n-are parul cret, culorea ochilor nici acum nu o pot defini iar gropita nici pomeneala.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

ollaa

Klau
raluca, condoleante..cea mai rea veste :(

rach, LA MULTI ANI mamico

unghiile? cum il prind, cum i le tai...il tin de obicei in brate, in poala mea, vb cu el frumos, ii dau in cealalta mana un obict, ii tin manuta bine si i le tai repede repede

ayan nu manaca rosii deloc deloc..si de obicei e foarte respingator la o mancare noua, mai intai i scuipa,asta e clar,a poi, daca ii place, deschide gurita; de vb, zice tata, baba ( bunica mea ), si atat:(..doua cuvinte..mai zice mama, dar ffff rar, si nuc red ca ma asociaza inca:), dar cum ilv ede pe indi, striga de fericire tata, si pe bunica la fel, in rest, vb mult pe limba lui

athosik, wow, ce tare cuvant

sei esti cea mai tare daca tu stii sa faci asa ceva, bufnita aia as vrea-o pt mine, super tare

fetele, pai ultima data cand am fost la dr,a dik duminica, la dr nutritionist am fost bre:(...probabil ca sa merg la bucuresti

lali????

Hayat? ce maif aci mamico? eu incep sa ma rpegatesc pt eid, acuma am inceput sa fac curtenie, d'aia cu geamuri spalate perdele etc

maine merg al cump si joi gatesc...eu caut pe youtube mancarurui si dulciuri indiene si ma dau peste cap in bucatarie,ca toate sutn super grele, mai ales dulciurile, dar or sa vian oaspeti pe care eu nu ii cunosc, si vreau sa ii dau pe spate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

vreau , da
cred ca ai uitat sa pui linkul mai sus
tu unde le ai vazut ?

_


de T 1+





http://www.caciulibebe.blogspot.ro/

dar trebuie sa astepti un pic dupa mine, sa fac initial experiment pe o caciula, si apoi cea a voastra ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

ziua buna si de la noi!
sunt la munca, dar nu imi face pielea nici cat o ceapa degerata. ieri am plecat de aici la 22,00 .... noroc ca e sotul in concediu!
nanna ce mai faceti? nu mai ai prea mult timp de forum nici tu :(
sei eu votez pentru bufnita. avand in vedere ca eu am in dotare 2 maini stangi, cel mult ii pot arata mamei, sa se ocupe ea de problema!
si eu tai unghiile la fel ca Zubi. ii vorbesc sau ii cant si sta. la fel a fost si la Teodora. ea a avut o perioada cand nu mai vroia sa stea, avea deja spre 2 ani si ii spuneam ca unghiutele taiate la dam pasarelelor care se hranesc cu ele. pentru ea era o mare fericire. chiar si acum ma intreaba daca imi amintesc cum hraneam pasarelele.
anca dificila intrebare. eu sunt o norocoasa, parintii mei se ocupa de copii cat sunt plecata si suntem oricum pe aceeasi lungime de unda. copii nu sunt dezorientati, regulile de baza sunt aceleasi indiferent de adultul din jur. la tine cred ca e cazul ca mai degraba bona sa invetea sa respecte regulile impuse de voi. ca un sfat personal, acum 5 ani cand eu ma simteam cam aiurea ca am plecat prea repede la servici (adica avea Teodora 8 luni si curentul general era de stat acasa 2 ani) mama mea a fost cea care m-a convins ca importanta este CALITATEA, nu cantitatea. acum, ca a trecut timpul, se vad rezultatele (urla modestia in mine, precum se vede ) sunt perfect de acord cu ea.
zubi spor la pregatiri! sper sa iti iasa cum doresti!
LA MULTI ANI RACH!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Buna, buna

Fetelor, multumesc pentru urari

Mai, pai...eu ieri am uitat sa va zic ca a fost ziua mea si sa va dau de beut iar in week end am fost la tara ca de obicei

Camady, pai Anastasia nu vrea biberon si nu l-a mai vrut de la 2 luni.
Multumesc fetelor pentru raspunsul in legatura cu laptele.Eu cred ca ea nu o sa pape lapte decat cu cereale.Cu gris nu vrea si cu orez are momente si momente.


Sei, eu votez pentru bufnita

Zubi, sincer eu as merge la un medic endocrinolog

Raluca, condoleante!

Am primit analizele Anastasiei si stam bine si la hemoglobina, calciu, fier, magneziu, glicemie, am facut mai multe si i-au iesit in limite normale.Nu avem niciun parazit.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Multumesc fetelor pentru condoleante, vineri o sa merg la inmormantare cu colegii. A fost bolnav fara sa stie iar cand s-a dus la medic a fost prea tarziu si uite asa se "curata omul"...

Anca cresterea copiilor nostri de catre alte persoane e un subiect cred mereu controversat. Bona face cum considera ca-i este mai usor in timpul zilei, bunicii cred ca le stiu pe toate ca doar ne-au crescut si pe noi si uite asa apare conflictul in "noi parintii
" si "ei".
De cand era Edi mic l-am rugat pe tata sa nu-l mai legene pentru ca se va obisnui asa.... si ce credeti ca m-a ascultat? A facut tot ce a considerat el cand nu eram acasa. In mare parte are grija de el mama care respecta ce-i spun insa cu siguranta mai face si ce crede ea de cuviinta.
La inceput aveam capul plin de reguli dar acum m-am relaxat, ma multumesc ca are grija de el neconditionat, ca-l iubesc din tot sufletul iar Edi simte asta din plin pentru ca-i prefera pe ei in locul meu de cele mai multe ori. Cand o sa fie mai mare si o sa ma pot intelege cu el o sa incerc sa-i dau educatia pe care consider eu.
Apropo de asta sotul meu are o multime de principii cum vrea sa fie copilul lui insa nu-l vede decat cateva ore pe saptamana, asa ca ce rost are sa aibe "pretentii" daca nu are timp sa se ocupe de el. Sunt rea, nu?

mami de Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

vreau , da
cred ca ai uitat sa pui linkul mai sus
tu unde le ai vazut ?




http://www.caciulibebe.blogspot.ro/

dar trebuie sa astepti un pic dupa mine, sa fac initial experiment pe o caciula, si apoi cea a voastra ..

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



intre timp am descoperit si eu linkul si i am trimis mail tipei
sa vedem ce zice
merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador


mai este vreun struguras care bea noaptea LP ?




De vreo 2 saptamani a inceput sa ceara iar...ea era obisnuita la o tura pe la 7-7.30, acu tura respectiva s-a mutat la 6- 6.30. Suntem pe lapte junior. Cand il treci pe lapte de vaca?

de copii ma ocup doar eu si sotul. Soacra ne invita la masa odata pe sapt, maxim 2. peste 2 sapt vine mama, si presimt ca ne v-om contrazice in mai multe chestii...anca in alea 2 ore faci pe d-n 4 sa simta pruncu ca esti mama lui si-l iubesti ca pe ochii tai din cap. v-a simtii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Da, Jade, si Beatrice bea 150 ml LP noaptea. Nu cred ca o sa renunte prea curand la chestia asta.

Voi ne-ati intrecut de mult timp cu parul #61514;

Anca, acceasi problema mi-o puneam si eu ca suntem cam in aceeasi situatie.
Eu mi-am propus ca in alea 2-3 ore cat stau cu ea pe zi sa nu mai trag cu ochiul la tv sau la laptop si sa i-l dedic exclusiv ei cantand cantecele si facand activitati cu ea. Asta indiferent cat sunt de obosita si fara chef.
Dupa ce o culc la 8, stau si la tv :D

Apoi, asa cum ti-a zis Lena pare-mi-se, o educi pe bona.
Eu am inceput operatiunea invatat bona engleza ca sa ii spuna chestii uzuale lui Bibi in engleza.
Nu vreau sa mearga Bibi la gradi si sa fie pierduta in spatiu.
Asa ca am convenit sa o invat pe bona 3 cuviinte/expresii in fiecare saptamana si ea sa le aplice in contextual potrivit.
O sa o invat si culori, animale etc. chestii care le poate auzi la gradi Bibi.

Eu am si norocul ca bona mea chiar ma asculta si face ce ii zic si e destul de deschisa la nou. Plus ca o iubeste mult pe Bibi.

Cu bunicii e f greu de cooperat. Si eu ce show-uri aveam cu socru-meu si ce comentarii de la soacra-mea… cand era Bibi mica, d-apai acum cred ca ar fi jale.
La bona poti sa ii spui sa faca asa cum zici, altfel alta nene. Cu bunicii e mai greu…


Mergi la inceput