Strugurasi de Sept-Oct 2011 *72* LMA

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

La multi ani, Rach!



Condoleante Raluca :(


Mikka, ce mai faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

La multi ani, rach! :*:*:*

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Sei, faina vacuta dar e mai complicat de facut... k tb bucatele de stofa.

am cautat patern la bufnita si 80% din lucru e gata https://dl.dropbox.com/u/88729502/IMG_0907.JPG
E un pic micuta, dar oricum e de test. Acum trebuie sa caut lana galbena si doi nasturi :)
Crec ca o sa cumpar lana mai frumoasa si mai fac vreo doua :)

45 de ron pare foarte mult pentru cata munca necesita :D cred ca adunat nu dureaza mai mult de 1-2h.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Neata fetelor, sunt prezenta la cafeaua de dimineata

Vorbeati ieri de lp noaptea. Al meu nu mai bea nimic noaptea sau foarte rar ceai de cand avea 7 luni. Si daca vreau sa-i dau cand se trezeste ma refuza categoric.Bea un biberon de aprox 150 ml seara la culcare, pe la 9-9.30 si mai bea dimineata la trezire, intre 6 si 7.

Edi are parut ondulat ( seamana cu mine )insa e blond cu ochii albastrii ( aici nu mai seamana cu niciunul, nici macar cu bunicii). Intre timp i-am dat jos zulufii si l-am tuns dupa mot si acum are parut des si tare, nu se mai vad carliontii

Sunt in asentimentul vostru referitor la timpul scurt petrecut cu copii vostrii.Eu seara ajung pe la ora 6 acasa insa de atunci si pana la 22 cand il culc stau numai cu el, ne alergam , jucam pititea, ne pupam,mancam...... restul treburilor le fac dupa ce se culca sau printre picaturi. La TV ma uit rar pentru ca merge oricum numai pe desene

Caciulite de baietei nu ai gasit? . Mama mea se pricepe la tricotat si pot sa-i dau cateva modele sa le faca

Pupici.

mami de Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Neata,

lena , trebuie neaparat sa ma inveti si pe mine sa crosetez! Pliiiiiz!

dau o cu lapte si friscuta.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza...

Eu sunt cam zapacota de cap, ieri a fost o zi nasoala, atat la munca cat si acasa.. Am ajuns la 5.30, m-am certat bine cu mama, apoi cu sotul....

Cu bunicii e fffff greu de cooperat, daca zic ceva , o intoarce pe toate partiile pana e cum zice ea, inclusiv cu alaptarea, nu exista zi sa nu imi zica:"vezi ce rea e , asta din cauza de titi, e mare si constientizeaza, ", acu imi impune sa ii pun patut in dormitor.. WAF? i-am zis ca il pun la ea in camera daca vrea.. numai ca am rupt patutul asta .. Apoi faze sa o duc la ei, la primavara, dar si acum de sarbatori ca doar nu o sa stea la mine de sarbatori
Ei ne-au crescut ei stiu mai bine.. ieri ne-am certat din cauza ca a zis ca bine ca nu stiu cine se plange ca nu ii doarme copilul, pe un alt forum... si eu am intrebat-o care e pb.. ea a zic ca nu intelege de cetre sa "scuipam " totul.. si uite asa am rabufnit , zicandu-i faza cu pestera (adik sa ne mutam in pestera, sa nu ascultam lumea de azi, ca doar stra.....bunicii stiau mai bine)

Lena.. da .. clar nu merita la asa pret... vacuta , da necesita material, dar e mai interesanta cu atatea aplicatii.. insa o sa fac 2, iti dai seama faca si bufnita... ce culori faci? eu ma gandeam fie la ciclam cu turcoaz, fie portocaliu cu verde,maro cu verde, ciclam cu verde, sau cu mov.. atatea combinatii offf.. sau poate gasesc cefa pufos..
Deja e gata? eu o sa ii fac urechile pom pom , si o fac fetita cu gene lungi si fundita :) acum sa vedem ce iese

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

cine face cap nou? eu nu mai stiu parola .. ioiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Sei am noroc cu ai mei ca sunt totusi cooperanti si linistiti, nu prea isi expun parerile personale pentru ca ma cunosc ca reactionez. Tata e mai neascultator insa ma ajuta si el destul de mult, mai ales noaptea cand deja eu nu mai rezist sa stau cu cel mic si atunci sta el, asa ca mai trec cu vederea unele excese. Mama face tot ce o rog eu asa ca nu am probleme cu ea.Oricum fara ajutorul lor nu m-as fi descurcat ca acum, nu as fi putut incepe munca la 11 luni, iar cand ma duc acasa copilul e mancat , schimbat, dormit, plimbat..... Cred ca e mare lucru

Of, am vorbit acum cateva minute cu ei mei acasa si mamei ii este tare rau, a vomitat toatat noatea, sotul la fel, are frisoane, palpitatii si nu s-a putut duce la munca astazi, zace in pat, iar eu din pacate nu am cu ce sa plec de la munca acasa ca sa stau cu cel mic si sa-i ajut si pe ei

mami de Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Neatza si de la mine ... tocmai am terminat capuccino

Off Raluca ... imi pare rau ...

Despre bunici nu stiu ce sa spun ... si pe mine ma ajuta mult dar sunt si foarte neascultatori...de exemplu acum ma chinui sa il dezvat de leganat pe perina k numai asa adoarme(asa l-a invatat buni)...si nu stiu cum sa fac!!!
In rest ce sa spun ma ajuta mult k altfel nu as fi putut sa reincep lucrul...dar si cand observ ceva ce nu imi convine PROTESTEZ ...

Va pup pe toate si pe toti strugurasii!!!

Mamica fericita de BB ROBERT-MIHAI (25.08.2011)
Dumnezeu sa ne ajute sacrestem mari si sanatosil!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

neatza

sei, ia-le mami mai usor....tocmai am avut si eu o discutie serioasa cu mami, sarmana, prin cate a trecut in ultimul timp cu tata cu boala lui..mai are grija si de bunica de 84 de ani, si de copilul fratelui meu , care are 10 ani, si e f rasfatat , na, e de la varsta,in rest el e un dulce, si a fost la dr ca tot ameteste si i-a spus sa isi faca un rmn ca cel mai probabil a facvut un atac cerebral mai usor..ea are grija de toti si in acelasi timp, se consuma pt toti, bunica na, e varsta si e f dificila, tata, cu boala, la fel,e f dificil, baietelul de 10 ani la fel, neascultator...si i-am zis sa fie si ea mai degajata...noi avem grija signrui de ayan, dar nu ma pot vaita, ea saracuta ar vrea sa aibe grija de el dar u o lasam noi, cu atatea pe cap...ieri am mai auzit de o veste, a murit un vecin, nu il cunosc,dar din auzite, ca avea 45 de ani,era un mare director, si a facut infarct noaptea, cand l-a trezit dim nevasta-sa era lemn..vedeti ce inseamna viata asta? eu nu stiu cum sa ii protejez pe toti ai mei sa fie mai linistiti, sa nu mai aud de boli...indi stau cu gura pe el tot timpul sa aiba mai multa grija de el ca fumeaza mult si sta cu fundul pe scaun la birou si nu se odhneste noaptea cum trebuie....

asa ca fetele, luati-le mai usor, mai degajat..daca mama zice ceva, nu mailuatis i voi in seama..eu pana acum nu ama vut discutii cu ai mei in leg cu ay, doar ma mai apcua si p mine enrvii ca ies cu el afara sid aca ma intalnesc cu mami sau tati, incep sa-l infofoleasca sa ii puna caciuli in cap sa il inchida al geaca pana la gat si sa ma certe....

o zi frumoasa va doresc si va imbratisez



Mergi la inceput