Strugurasi de Sept-Oct 2011 *72* LMA

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza...

rACH la multi ani cu intarzieire ... sa fii mami sanatoasa fericita si iubita

Unghiile.. eu i-i le tai in somn, altfel nu se poate

Copii murdari.. si eu suflu (pufai) cand vad cum vin copii murdari si o pupa pe manuta, nu zic nimik, insa sunt f atenta sa nu bage mana in gura.. insa ce sa zic/fac , primul lucru cand ajungem la nisip e sa indese pumnul cu nisip in gura, acum de ciuda ca nu o las sa stea jos..

Lena.. cu explicatul ce ii dau , a mers o data , dupa data aceea imi zicea nu-nu si dadea din cap, deci NU...

Agresivitatea la copii.. Elena nu bate copii, doar un copil, si mai nou si asta mai rar... insa se impune in orice, daca vrea titi nu conteaza unde suntem, ma trage de bluza , baga mana, o scoate.. daca nu vrea sa ii dau pampersu urla si loveste, daca vrea pe jos si eu o pun pe canapea se arunca, orice da cum vrea ea.. Zice nu si da din cap.. si sa ne intelegem NU e NU, daca ma inchid in baie sau camera, vine la usa si da cu palmele in usa.. and so on.. Insa eu zic ca o sa treaca, acum se impune ca doar invata sa fie independenta...

ANCa.. doamne da sa fie cu ochisori.. Felicitari pt redecorare, si noi numai ocazional ajungem la ea in camera, sa ne jucam cu jucarii noi.. In rest livingul e campul de bataie si deranj.

ANCARO.. il pupam pe Flavius cel istet !

OANA.. ssa-ti fie de bine fasaica...

JADE..

RALUCA.. noi 6 treziri voi?

MAY... si a mea e cu ochi verzi si creata creata, ii ies buclele de sub caciulita, da gropita nu avem

Zubi.. si eu as investiga, eu nu i fac analize, dar daca as stii ca e ceva nu as dormi linistita

KLAU , te inteleg.. insa puiutul iti da totul de ce ai nevoie sa privesti viata frumos

Bujo.. asa frumos ne ajuti cu sfaturi ca te-as lua acasa..

vreau sa-i fac la matza o caciula.. care va place ?
vaca, dar cu urechi impletite in jos
sau bufnita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata.
Sei sunt frumoase amandoua caciulitele.Nu ne-ai mai spus:tie ti-a venit menstruatia?
Fetelor nici Eva mea nu vb.Spune doar ma-ma, te-te,ca-ca........si cam atat.In schimb imita tot cu onomatopeie, gesturi.Cred c-o sa vb tarziu ca Razvan.El a vb la 3 ani dar corect din prima.
Eva e agresiva cu Razvan, saracul.El ii face toate poftele si ea se repede si-l bate, dar eu cred ca si asta e o forma ca-l iubeste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Neata,

lena ,unde mai gasesti rosii de gradina. la mine nu mai sunt de mult. le am stropit doar o data si s au manat.... s au manat si la vecinii mei care au stropit de mai multe ori. cred ca de vreo 3 sapt n am mai avut nicio rosie. a mai cumparat dar nu au gust. cu toate astea eca mananca...

ma duc sa ii fac ciorbita la pitiponcuta.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Camdy... nope , nu a venit.. si am asa un fluturas in stomac... mai ales ca Ela ma mai paleste in burta, si am un feeling de o durere plina (nu stiu cum sa explic) ceva ce nu am mai simtit pana acum, si imi simt si sanii tensionati .. Da mai astept... poate totusi intarzie ca alaptez ca nebuna de vreo o luna ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Racheel nu ne-ai facut cinste de ziua ta..........La multi ani, mamico!!!!!

Sei mai fa-ti un test.De ce ne tii pe jar????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui camady

Racheel nu ne-ai facut cinste de ziua ta..........La multi ani, mamico!!!!!

Sei mai fa-ti un test.De ce ne tii pe jar????

mami de Eva Maria 24.08.2011 si Razvan Gabriel 07.07.2003




nu vreau sa stiu inca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Sei sa fie cu noroc. Te apreciez ca vrei sa mai faci inca un bebe. Eu sunt tare lasa la acest capitol, nu ma mai simt in stare....am imbatranit.
Am avut 5 treziri iar de la 6.15 cand am plecat eu la munca nu a mai dormit deloc.

Noi locuim la casa la tara asa ca acolo pe strada sunt multi copii,mai mici sau mai mari decat Edi si bineinteels nu sunt toti curati pentru ca se joaca prin nisip, pe strada insa nu l-am ferit niciodata de ei. Cand il scot la plimbare sar cu totii pe el sa-l plimbe, sa se joace..... asa ca nu le pot spune eu "stati la distanta", ceea ce totusi nu-i las este sa-l pupe in rest.... cum o vrea D-zeu. Ce rost are sa-l feresc complet de microbi de la copii cand el singur se pune in fund pe iarba si baga in gura pietricele, nisip....intr-o secunda, pana sa ajung eu sa-l opresc.

mami de Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Sa fie cu noroc pentru ANCA si SEI .... sa fie cu OCHISORI!!!

Si noi avem 8 dinti si 2 masele ...ink doua pe drum ...

De ieri zicem COCA - COLA ... e un scump


Va pupacesc

Mamica fericita de BB ROBERT-MIHAI (25.08.2011)
Dumnezeu sa ne ajute sacrestem mari si sanatosil!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Sei, vacuta e superba, daca o faci vreau si eu modelul
si bufnita e faina, dar e cam creepy asa, dar tie o sa iti iasa mai dulce stiu sigur :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Sei, si eu votez vacarena. tare imi doresc sa invat si eu sa crosetez.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput