Felicitari Ela 04!!! Minuni de Nov-Dec 2012 (35)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui douradoudou

mena, maseaua NU te doare de la curent..e o infectie acolo (asta in caz ca nu vb de maseaua de minte acre sisi face loc si impinge toti dintii)...pana ajungi la doctor inceraca cu apa f sarata calduta..asta si amorteste locul si dezinfecteaza...si mai zicea bubu de usturoi parca ..si ala e ca antibiotic...si cat mai repede la dentist...
sorry nu ami tin minte cine zicea de hepatita A si antibiotic..pai cum adica antibiotic dat la virus???ca sa ce???...eu stiam ca se trateaza cu aregim alimentar si antiviral adica ceva pt intarirea sistemului imunitar...


<hr noshade size="1" />
alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)
si 24+ cu


O sa incerc in seara asta cu apa calduta sarata si iau no-spa (ca oricum sunt pe tratament cu el poate face ceva si pentru asta, desi nu prea cred). Cu usturoiul o astept pe Bubu sa imi povesteasca cum se face . Azi m-a luat durerea si as vrea sa ii dau in cap inainte de a ma stresa mai rau...

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 27+ cu Gabriel

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

despre vaccinuri nu mai vb aici pt ac stiu ca sunt sg care nu e de acord cu ele..va spun doar ca stiu de cazurio cu efecte urate dupa vaccin...sunt curioasa, e vreun medic care sa semneze ca este responsabil pt ce se intampla dupa administrarea vaccinului..i don't think so...

<hr noshade size="1" />
alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)
si 24+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Va multumesc tuturor ca v-ati facut griji pentru noi.Sunteti minunate

Mena daca s-a mai scurtat colul eu zic sa stai cumintica in pat,sa pui perne sub picioare sa fie fundul cumva mai sus.Asa stateau fetele cu colul mai scurt din spital,ridicau patul la picioare pentru ca asa le spuneau dr.

Dannah eu cand am avut furuncul bunica imi punea varza sau floare aloe desfacea o crenguta si o tineam acolo si asa m-am vindecat.Sper sa iti treaca repede.

Bubu nu ma mai apuc de bucatarit de asta se ocupa sotul si de restul.Face in stilul lui asa cum poate,pentru mine cel mai important este sa stea puiul cat mai mult la caldurica.Deci eu stau numai in pat singurele drumuri sunt la baie si sa pap.

Menics nasoala treaba cu analizele bine ca nu ai apucat sa faci antibiotic.

Coca bine ai venit

Bioana odihneste- te cat mai mult cand esti acasa

Ina eu nu mai port verigheta de mult ca ma strangea.

Fetelor noapte buna,ma duc sa pap ceva si apoi ma bag la nani.Pup burticile toate









































31+ cu Stefan Lucian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

no spa sigur nu te ajuta la masea(e anti spasmic)..e pt dureri localizate la muschii netezi(parca asa se numeau aia de la organe gen uter,intestin,stomac etc)

<hr noshade size="1" />
alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)
si 24+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:

eu nu am avut nici o reactie dupa nici unul din vaccinuri si vreau sa va zic ca le- am facut pe toate , antigripalele aparute, plus ala pt AH1 sau cum era...



37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui douradoudou

no spa sigur nu te ajuta la masea(e anti spasmic)..e pt dureri localizate la muschii netezi(parca asa se numeau aia de la organe gen uter,intestin,stomac etc)

<hr noshade size="1" />
alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)
si 24+ cu



Asa stiam si eu dar nah... Speram ca macar Placebo sa isi faca efectul

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 27+ cu Gabriel

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:

mena, poate un paracetamol sa te ajute...

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui menics

mena, poate un paracetamol sa te ajute...

37+



Am vazut ca la spital cand aveam contractii imi dadeau amestec litic, in care puneau si algocalmin. As incerca un algocalmin macar pana maine cand zbor la medic sa imi faca ceva(poate sa o scoata sau sa ii omoare nervul?). Important e sa dorm in noaptea asta. Simt ca ma doare tot mai tare si cu ureche cu tot.

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 27+ cu Gabriel

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_3040 spune:

Fetelor multumesc pt raspunsuri. Pana la urma l-am sunat pe medicul de familie sa il intreb despre degetele umflate la maini (Andie si pe mine tot asa ma dor degetele cand le flexez ca si cum as strange pumnul) si mi-a zis sa imi urmaresc un pic tensiunea. cum nu am avut tensiometru si mi-a dat idei ciudate m-am dus repede la el si mi-a luat-o, era ok 12 cu 7 si mi-a facut si testul pe loc de urina cica sa nu am proteine in urina, ceea ce nu mi-a iesit.

acuma mi-am inchiriat tensiometru de la farmacie si o sa imi iau dimineata si seara. mi-a bagat frica cu preclampsia, si eu sunt omul caruia daca ii dai o idee apoi numai la aia se gandeste.

aaaaaaa si mi-a zis ca de vad ca nu mai fac fata pana la 1 nov la munca sa il sun si imi da 50% norma pe motive medicale. ma oboseste tare, fac dimineata in trafic intre o ora si o ora jumate plus o ora sa revin acasa. fac 60 de km zilnic si multi pe autostrada, mi-e tot mai frica de un accident ceva sa nu mi se declanseze cumva airbagul asta la capitolul "omul nu are la ce sa se gandeasca dar isi gaseste repede".

va tuc si o seara cat mai faina!

Ina mamica fericita de nazdravan Robin Sebastian 15/03/2010
asteptand inca o minune 35+ s.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns epopeasca spune:

Mena si eu zic ca si Doura, ca nu te ajuta no-spa la masea. Incearca cu tratamentele babesti. Unde nu ma pricep nu ma bag.

Menics, cand ai programata cezariana? Pana acum Mada cred ca e prima: pe 24, adica miercurea viitoare. Si daca am noroc eu o voi urma o zi mai tarziu Wow, ce putin mai este!

Bubu, maine sper sa vi cu vesti bune de la medic. Si vezi cum il convingi ca pt tine nu e normala oscilarea asta a tensiunii si problema cu piciorul. Daca lui i se pare normala, atunci sa iti explice de ce si sa-ti dea in scris ca nu iti afecteaza bebele si sarcina! Mama, ce ma enerveaza canadienii astia!

La partea cu vaccinurile si tratamentele: cred ca nu exista tratament sau vaccin care sa nu aiba efecte secundare. Important este sa punem in balanta beneficiile si riscurile si sa hotaram in functie de fiecare situatie in parte.

Acum ma duc sa-mi culc printesa cea mare. Sa aveti o noapte linistita si un somn usor.

Gina 36 + Sofia Maria si mami de Andreea Luana

Mergi la inceput