Felicitari Ela 04!!! Minuni de Nov-Dec 2012 (35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Bubu am vorbit ca nah...am un delfin nazdravan si cred ca nasterea o sa fie mai devreme decat preconizam cu totii. Azi am facut si eco pentru ca eram terorizata ca nu mi-a busit ficatul si nu il simtisem cateva ore. Puiul a luat 100 de grame in 2 zile, e foarte bine daaaaaaaaaar...tot ma-sa e cu buba...colul s-a mai scurtat o tura, are 2,5 cm. Ma rog sa ajung la 34 de saptamani macar si o sa fiu cea mai fericita.

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 27+ cu Gabriel

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Angelique, bine ca esti acasa si ti-e mai bine, stai linistita in patuc, totul trebuie sa fie bine
Bubule...pot sa-mi retrag cuvintele spuse despre sistemul sanitar de acolo? Iti doresc ca maine sa obtii tot ce vrei de la dr
Menics...sincer nici eu nu mai inteleg ce e cu analizele astea. Acum ma indoiesc si eu de synevo. Dupa ce sapt trecuta imi ies analizele naspa, care aratau clar o infectie in urina, azi mi-au venit rezultatele la urocultura si SOC...nimic...totul curat. Eu nu mai inteleg nimic, am leucocitele marite atat in sange cat si in urina, am PCR ul mari , mai toate simptomele u ei infectii urinare, dar urocultura curata...deci, ce am?

Dragelor, de ce se face vaccinul asta anti tetanus? Luna viitoare cica trebuie sa-l fac si eu ca cica sa nu apara vreo infectie din cauza instrumentarului, dar ala nu e sterilizat? Mie imi e putin frica de orice medicament care e in afara schemei mele de sustinere a sarcinii. Menics...vad ca tu l-ai facut azi...doare?


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Andie eu sunt decisa sa astept pana la final poate se schimba ceva. Nu zic nici da nici nu la cezariana sau la naturala. Eram atat de incantata de nasterea naturala, descrisa asa cum v-am zis si voua incat acum sunt un picut trista ca mi-a zis asta. Pentru mine argumentul final va fi marimea lui bb. Daca delfinasul se transforma in balenuta atunci nu vreau sa risc cu nimic, dar daca el e cat un pisic mic si la mine dilatatia e ok, atunci nu am dc sa fac ceza. Astept sa vad...

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 27+ cu Gabriel

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Nu imi place deloc incertitudinea asta... Eu sunt omul care trebuie sa aiba viata planificata pe 2 ani inainte...dar na...nu e totul dupa cum vreau eu.

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 27+ cu Gabriel

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

HEEELP! Ma doare o masea(cred ca e curent) ! Cu ce ii dau sa imi treaca ca sa nu ajunga la abces?

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 27+ cu Gabriel

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:

irilac, leucocitele sunt mari in sarcina de obicei.. eu stiu asta de la medicul hematolog... dar nu stiu ce naiba sa mai zic.. eu sunt patita cu cei de la RM din cta, asa ca am mai mare incredere in synevo...
antitetanosul se face pt tetanos si alt einfectii ce ai putea lua de prin spital.. dra mea a fost de acord sa-l fac , mai ales ca fac cezariana, si in spitalul municipal, si cica imunizeaza si copilul...
da doare dupa ce ti-l face, cica sa pun compresa rece... dar este suportabil, eu ma alint pe aici...


37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui menics

irilac, leucocitele sunt mari in sarcina de obicei.. eu stiu asta de la medicul hematolog... dar nu stiu ce naiba sa mai zic.. eu sunt patita cu cei de la RM din cta, asa ca am mai mare incredere in synevo...
antitetanosul se face pt tetanos si alt einfectii ce ai putea lua de prin spital.. dra mea a fost de acord sa-l fac , mai ales ca fac cezariana, si in spitalul municipal, si cica imunizeaza si copilul...
da doare dupa ce ti-l face, cica sa pun compresa rece... dar este suportabil, eu ma alint pe aici...


37+



Menics!!! Tu ai ajuns la termen!!! Bravoooo!!!

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 27+ cu Gabriel

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:

Citat:
citat din mesajul lui mena1906

Citat:
citat din mesajul lui menics

irilac, leucocitele sunt mari in sarcina de obicei.. eu stiu asta de la medicul hematolog... dar nu stiu ce naiba sa mai zic.. eu sunt patita cu cei de la RM din cta, asa ca am mai mare incredere in synevo...
antitetanosul se face pt tetanos si alt einfectii ce ai putea lua de prin spital.. dra mea a fost de acord sa-l fac , mai ales ca fac cezariana, si in spitalul municipal, si cica imunizeaza si copilul...
da doare dupa ce ti-l face, cica sa pun compresa rece... dar este suportabil, eu ma alint pe aici...


37+



Menics!!! Tu ai ajuns la termen!!! Bravoooo!!!

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 27+ cu Gabriel

In love with my little kid :X



stai linistita, incet incet toate veti ajunge

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Camitule, ce mai faci tu?
Iri, dr trebuie sa te lamureasca
Bine ca nu ai infectie. Oricum in general muulte analize ies prost in sarcina, dar asta nu inseamna ca e ceva in neregula. Ce veste buna!
Antitetanosul se face daca nastem in spitale mai dubioase de stat, preventiv, ca sa nu contactam cine stie ce infectie, microb etc.
Poate fi facut fara probleme in sarcina




Onutz 35+ cu Inghiontila Sughitzescu Lucian

Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

mena, maseaua NU te doare de la curent..e o infectie acolo (asta in caz ca nu vb de maseaua de minte acre sisi face loc si impinge toti dintii)...pana ajungi la doctor inceraca cu apa f sarata calduta..asta si amorteste locul si dezinfecteaza...si mai zicea bubu de usturoi parca ..si ala e ca antibiotic...si cat mai repede la dentist...
sorry nu ami tin minte cine zicea de hepatita A si antibiotic..pai cum adica antibiotic dat la virus???ca sa ce???...eu stiam ca se trateaza cu aregim alimentar si antiviral adica ceva pt intarirea sistemului imunitar...


<hr noshade size="1" />
alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)
si 24+ cu

Mergi la inceput