Manifestari astmatice la copil (7)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lari_ruseti spune:

Softurela, am nevoie de ajutorul tau, ai pm.
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns softurela spune:

Citat:
citat din mesajul lui lari_ruseti

Softurela, am nevoie de ajutorul tau, ai pm.
Multumesc



Lari, am sunat-o pe fina mea. Mi-a zis acelasi lucru, simptomele din trecut au aparut la o saptamana dupa remediu si au persistat cam o luna. Acum deja mananca toate porcariile (in august i-a dat remediu), la care in trecut avea reactii(ori cutanate ori respiratorii) si el nu mai are nici o problema.
Eu sunt aproape sigura ca e de bine, dar Doamne ajuta!

Mami de fetite: Diana (15.dec.2007) si Bianca (15.iun.2010)

Nasterea unui Miracol: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134518

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lari_ruseti spune:

Merci din suflet. Am sunat la gradi pe la 11 si am vb cu ea si mi-a zis ca a fost ok azi. Sa vedem pana diseara si zilele urmatoare.
Te pup si numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lari_ruseti spune:

Softurela,
Am vb cu d-na dr si crede si dansa ce cred si eu. Mi-a zis ca daca mai persista simptomele, sa iau eu remediul si sa-l dau diluat 2-3 zile, daca nu, sa o las in pace si sa tinem legatura.
Te tin la curent cu noutatile, pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns softurela spune:

Citat:
citat din mesajul lui lari_ruseti

Softurela,
Am vb cu d-na dr si crede si dansa ce cred si eu. Mi-a zis ca daca mai persista simptomele, sa iau eu remediul si sa-l dau diluat 2-3 zile, daca nu, sa o las in pace si sa tinem legatura.
Te tin la curent cu noutatile, pupici.


Super!

Mami de fetite: Diana (15.dec.2007) si Bianca (15.iun.2010)

Nasterea unui Miracol: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134518

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

Ovi are o carie la o maseluta. de o saptamana se plange ca-l doare, i-am pus doar niste calgel si inca o crema, dar e cu miros din ala specific si ma tem ca nu e indicata in tratament homeopat. Medicul stomatolog mi-a zis ca nu preaare ce sa-i faca...ca nu va colabora nici macar pt consultatie...dar nici asa nu pot sa-l las...
Oana, stiu ca si tu ai avut ceva probleme cu Paul cu o masea . cum ati rezolvat? cati ani avea atunci? stiu ca tu suspectai si aerosolii cu flixo si ventolin ca i-ar fi afectat dantura...Ovi a facut doat doua ture de aerosoli , de 7 respectiv 9 zile...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

ioana flixo afecteaza dantura. noi am fost avertizati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Paul avea 3 ani si 3 luni - flixo i-a facut facut praf premolarii. Din fericire, de 2 ani incoace nu s-a agravat, am sigilat maselutele de 6 ani (3 din ele, mai avem una) si am pansat cumva 2 premolari de lapte.

Trebuie sa -l ajuti sa stea... eu ma pun in scaun si copii imi stau (pe rand ) in brate (Ana nici treaba n-are, a avut 2 carii si a stat fara probleme).
Paul e mult mai sensibil, asta e... faza e ca dc ii pune chestii mentolate in gurita afecteaza remediul - dar eu i-am dat mai des - gasesti cu homeopatul frecventa remediului in tratamentul stomatologic.
Bafta!! cauta alt stomatolog - care stie cum sa ia copii, doctorita noastra are uniforma roz si abtibilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

Irina, eu am citit doar prospectul, dupa aerosoli ii dadeam sa bea apa...nu am fost avertizata strict in privinta danturii.
Oana, multumesc. o sa incercam si noi cumva... nu prea stiu cum, dar nu-l pot lasa asa. cateva zile a mancat ff putin, imi arata cu manuta ca-l doare maseluta. Am noroc ca el e prin cnformatie un copil mare, si nu ma dau peste cap cand nu mananca prea bine (cum se intampla cu Alex)...la doi ani jumate are 18 kg si bine peste un metru. Si il salveaza laptele...inca mai bea cam un litru pe zi, dar si aici sunt minusuri, ca folosim biberonul...inainte de culcare...Dintii ii spalam dar de multe ori vrea doar singur, asa ca si igiena lasa de dorit.
Of, daca se poate face o complicatie , Ovi o face cu siguranta !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

Din fericire de o luna suntem bine...fara tuse , ceea ce pt mine e fantastic !!! acum am racit eu si sper sa nu "ia " ceva.
Cu gradinita am hotarat sa spunem "pas" anul asta...sigur nu vom fi feriti in totalitate caci Alex ne va aduce virusi, dar micsoram totusi sansele de contaminare, si prefer asa fiindca tratamentul in criza e din pacate agresiv, ne ajunge cel de intretinere. Sper totusi sa gasesc cateva ore pe zi sa mai pictez caci e nevoie si de bani...asta e.


Mergi la inceput