Juniori de Iulie - August 2004 * (104)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Nu apucai sa citesc tot dar pana am timp zic punctual.

(nu ma lansez in polemici, Maria e genul de copil care ia FB-uri la intrebari fulger pentru ca e singura din clasa care stie si e mediocra la teste pentru ca se concentreaza numai la prima jumatate dupa care incepe sa dea rateuri...)

Roxi, la noi daca le lasam sa repete singure nu fac nimic! John sta cu batul pe ele 15-30 minute zilnic ca sa incalzeasca degetele si sa citeasca notele...Eu zic sa stai cu el cand repeta chiar daca te nerfesi (mai stiu cazuri, mi-am mancat ficatii da' ma gandesc ac e pentru o cauza nobila )
Maria daca nu sta cineva langa ea canta in dude (note mai sus sau mai jos, ii e lene sa se concentreze sa le recunoasca pe partitura )

Liliana, felicitari Adelei!
Noi avem kindle de care John e superincantat...Mii si mii de carti, timp sa ai sa le citesti! (visez la momentele in care o sa am si eu timp sa citesc macar o carte pe luna, nu una pe an ca acum. Imi place pentru ca poti sa dai pagina si download-ate de pe internet arata frumos, ca o carte...)

Ma duc la munci...revin
O zi minunata sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Andries, felicitationes pentru vestea de pe plan personal!!! hai ca ne luam de mana cu mareata companie... ca si la mine e de cah zilele astea. or trece...?
in alta ordine de idei vreau sa aduc plozii in bucuresti in vacanta mica, care aveti chef sa ne vedem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Cristal, nu, nu pot sa stau langa el, scuze. poate mi-oi mai reveni eu. il mai itnreb cateodata "ti s-a parut ok??" si el cica "mdaaa... mai repet odata"
si eu sunt la fel de super incantata de kindle, il iubesc!!! buna a naibii inventia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Am citit, ca nu ma putui abtine... (sa vezi ce intru in criza de timp azi...)

Gabi, felicitari pentru progresele lui Stefan
Mi se par mult mai importante decat oprice concurs.

Andries, cred ca e mai bine ca Victor decat ca Mircea...parerea mea
(Maria imi seamana, eu nu prea ma stresam de note si premii. Insa ma deranjeaza ca nu e mai rapida, viteza de reactie la mine era alta.)

Olivia, si ce faci cu botezul?

Revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Leeloo, felicitari pentru progrese
Andries, oricum Mirciulix e un scump si`un dulce
Azi si eu sunt depresata, rrrau asa. La mate fi`mea este varza si mai nasol e ca nici nu stiu cand si cum sa o stresez :((( Ea e multumita de ea insasi, ce e la scoala e ok, merge, dar culegerea ... Sper doar sa ne putem organiza mai bine, sa fie ok si la mate :(



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

noi suntem in vacanta...aplicam cu incredere principiul cartile pe foc cu exceptia celor de citit si ne ducem sa ne uitam la animale si sa ne dam cu balonul in Namibia

Un vot masiv pentru kindle in special pentru cititorii in limbi straine ca nu prea am gasit carti in limba romana. Si eu sunt un mare fan. Si desi sunt si un mai mare fan la tot ce e Apple pentru citit Kindle e the best.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

pppffff, balonu in namibia, auzi la ea!! mie imi ingheata dosu de frig

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Cu balonul in Namibia...taaareee!
Pe mine daca ma muti 2 metri de la asfalt deja incep sa intru in panica!
(desi apreciez viata in urbea noastra mica si Bucurestiul ma depreseaza)

In alta ordine de idei, ieri am gasit un teren super! Are si o casuta la rosu pe el...Problema lui John a fost ca sunt vecinii prea linistiti...
E gard in gard cu cimitiru'!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Cristal esti bestiala cu vecinii prea linistiti.

Daria pentru afirmatia de ieri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Gabi felicitari pentru ca ati mai incheiat un capitol...nu am inteles faza cu supraadaptat..
Andries nu este de S..a fost doar data...este de B,,si da cu siguranta nu are parca fluenta si bogatia vocabularului unui copil nascut aici..
Marina...poate faci si ceva poze!! Distractie maxima!
Cristal va mutati la curte?? Sa vezi atunci cata treaba vei avea!
La botez ma voi duce ..doar la restaurant..si atunci cand ajung
Daria solutia este lucrul suplimentar..repeta tu cu ea acasa ce fac in clasa cu dna.

Au facut bestial sectia de pediatrie! Imi vine sa ma mut acolo..arata ca in povesti!!

Mergi la inceput