Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *448*

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Neata. Vin si eu la cafea. Trimis pici in deplasare, eu am vreo 5 ceasuri de corectat (sper, deocamdata am primit pe mail treaba pt primele 3) si apoi merg sa imbarbatez o pretena "in divort" (vorba vine, ca nu au fost casatoriti).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Bianca, poate nu e rau sfatul Ilincai de a nu-l mai suna. E firesc ca tie sa iti fie cel mai greu, sunt convinsa ca daca era el cel care ramanea acasa si tu erai plecata, te suna el aproape de fiecare data.E ft bine sa iti cauti ocupatii extra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Uite, nu ma pot abtine, iar vin io si zic: NU e normal comportamentul lui, iar faptul ca e barbat NU e o scuza. Mie mi se pare ca iti plateste niste polite - din perioada cand tu ai inceput ascensiunea profesionala. E forma lui de a face pe seful, pe ocupatul, de a-ti arata ca are si el cariera

Da, sunt rea in dimineata asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Uite, nu ma pot abtine, iar vin io si zic: NU e normal comportamentul lui, iar faptul ca e barbat NU e o scuza. Mie mi se pare ca iti plateste niste polite - din perioada cand tu ai inceput ascensiunea profesionala. E forma lui de a face pe seful, pe ocupatul, de a-ti arata ca are si el cariera

Da, sunt rea in dimineata asta

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
IULIA va invinge CANCERUL
Where there's a will there's a way
Every saint has a past. Every sinner has a future.


Uite va dau o tema.

Sa va uitati la un film. Se numeste Last Night cu Eva Mendez si Keira cum o cheama, ca nu stiu exact.

Acolo o sa vedeti diferentele dintre noi si ei.E alt aluat. Se comporta altfel in aceleasi situatii.

V-am dat pe mailul comun adresa de la transfer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Ilinco, ai baut? (mica malitzie)

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
IULIA va invinge CANCERUL
Where there's a will there's a way
Every saint has a past. Every sinner has a future.


No, acum nu ma prind daca ai intrebat la propriu sau la figurat, paranteza zice ca la figurat dar nu ma taie capul de ce!:))))
(la propriu am baut aseara o bere, de mai mult n-am mai avut putere si chef, am revenit rpd in sanul familiei;)))
Pai eu chiar am vb serios ca in asa situatie nu as mai suna DELOC. Nu mai rar, nu o data pe zi, deloc. Din moment ce "nu nimeresc un moment prielnic"...
Asta cu "toti barbatii sunt asa" e la fel de valabila cat aia cu "toate femeile sunt asa"...din moment ce vedem noi clar ce diferete sunt intre noi, femeile, nu cred ca putem generaliza cu berbantii. Important e sa stim fiecare care e "ghidul de utilizare" la exemplarul nostru, ca retete universale nu se aplica.
Daaar, sa-i raspunzi femeii care-ti scrie:"mi-e dor de tine" cu "si mie mi-e dor de copil" e clar ca e un semnal de alarma, nu-i convine ceva, e intr-o pasa proasta etc. El incearca sa transmita ceva cu asta. Daca e atat de arici eu as aplica tratamentul "rece", pana si-ar reveni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!!

Multumim de urarile la adresa lui Pisi, dam de baut putin mai incolo ca acum plecam in oras sa testam baltile

CHITIBUS

Sa fii sanatoasa fetita frumoasa


fam PISIK

Sa va iubiti la fel de mult si fiti sanatosi !! Aniversare placuta


Bianca, off cat de bine te inteleg, acum mi-ar fi placut sa fim impreuna si sa debatem cu o bere in mana, ca am de povestit pe tema asta , multe multe ; e greu pt ca tu nu esti sigura pe tine acum si probelemele in loc sa se rezolve se agraveaza sau cel putin asa simti tu, partial eu cred ca ai dreptate, pt ca feeling-ul nu prea te inseala
Greu de dat sfaturi, si mai greu de asteptat intalnirea cand cred eu ca te vei cam lamuri cum sta treaba



Revin ca ma zoreste gasca


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Pe mine experienta m-a invatat ca tratamentul rece aplicatla comportamentul rece nu isi face efectul asteptat, dimpotriva.Si cred ca exact comportamentul rece din partea noastra este cel pe care ei il asteapta in astfel de situatii, iar asa, ca diversitate, eu as face taman invers: as fi extrem de dulce si pisicoasa, iubitoare si binevoitoare. La asta clar nu s-ar astepta si ar fi usor bulversati.Problema e ca nu se aplica aceeasi reteta la toti barbatii, are dreptate Ilinca, dar si Bianca zice bine ca-s facuti din cu totul alt aluat. La cursul acela de IE de care va ziceam, ne-au explicat una dintre diferente: un barbat nu poate asculta ce vorbeste interlocutorul atunci cand el insusi vorbeste, pe cand o femeie da. De aceea niciodata un barbat nu trebuie intrerupt, nu faci altceva decat sa il scoti din sarite.Imi cer copchilu de mancare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:



Citat:
CHITIBUS

Sa fii sanatoasa fetita frumoasa


fam PISIK

Sa va iubiti la fel de mult si fiti sanatosi !! Aniversare placuta

+1
La multi ani sanatosi !!!!


Bianca nu stiu ce sa spun,ce sfat sa dau.Iti doresc doar sa te lumineze Bunul Dumnezeu sa fie totul bine pentru tine...Vladimir...pentru voi



~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Deci anul asta nu va surade ideea cu cadourile?...



Nu cred, eu m-am referit strict la mine. De fapt si mie mi-ar
'surade", dar nu-sh cat de valida pt shopping voi fi (deja am capacitati limitate)... si n-as vrea sa fac vreo incurcatura si mai mare...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 21+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

De acord cu Ana. Metoda asta "dinte pentru dinte..." nu cred ca functioneaza prea bine - numai daca finalitatea dorita e despartirea. La mine, de exemplu, merge in discutii contradictorii sa ma ia dracii si sa nu mai vorbesc cu H., sa nu-i raspund la telefon sau sa i-l trantesc in nas, dar, subliniez, doar in probleme lipsite de importanta. Daca problema e mai mare - si eu in cazul Biancai cred ca nu e vorba de discutii contradictorii, e vorba de o instrainare pe care Bianca si-ar dori-o risipita- atunci metoda asta face ravagii si e foarte distructiva, fiindca nu face decat sa adanceasca prapastia. O asemenea atitudine radicala, cat timp el e plecat, ii poate da idei prostesti (barbatii au tendinta sa reactioneze asa cand se simt pusi la zid si trasi la socoteala) cu consecinte peste care Bianca nu va putea trece. Eu nu as merge asa departe incat in replica la un comportament rece ( al lui) sa raspund cu unul afectuos, insa m-as mentine in limitele normalitatii, adica l-as suna (nu excesiv), l-as intreba de sanatate, as fi deschisa in a zice cum sunt eu si copilul, evitand sa-mi plang amarurile cand vad ca el nu e dornic sa atinga subiectul. Asta nu inseamna ca, atunci cand Robert se va intoarce, nu e necesara o discutie lamuritoare cu cartile pe fata.

IULIA va invinge CANCERUL

Mergi la inceput