Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (22)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

bUNA!Alehiam la mine problema sta altfel cand iesim afara ea vine cu hainutele la mine chiar caciulita o pune singura pe cap, dar cand ajunge afara si alearga un pic se incalzeste si trage de caciula!

Fetelor mandra mea a ragusit rau de tot, cu raceala aproape a trecut dar raguseala se accentueaza, homeogenul era bun de raguseala dar la copii cum se da?
ANCUTAla noi baia e micuta si am optat sa o luminam sa nu alegem faianta inchisa si am ales un crem la faianta, iar la gresie maro, a iesit foarte frumoasa!
AILEDma bucur ca ti-a placut checul, o sa il incerc si eu ca am pere din livada proprie, ieri eu am facut un tiramisu ca imi era dor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Daca baia e mare, merg culori inchise, insa nu verde inchis, gri inchis, nu stiu de ce dar mie personal imi dau impresia de jeg, frig si umezeala :|

Merg albastru inchis foarte bine, mai merge si....negru, am vazut o baie cu chestii negre, initial socul vizual a fost mare dar apoi mi se parea fain. Insa era o baie cat jumatate de garsoniera.

Daca e baia mica, opteaza pt culori deschise dar ...nu cu picatele si modele marunte marunte...si nu rosu, haha. Am vazut si baie rosie, cand vizitam apartamente pt inchiriat, doamne, parca era din the Chainsaw Massacre.

Baia mea e albastra toata. Albastru inchis. Mie imi place :)

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

catank, mi-m exprimat parerea,
ina imi venea sa-ti dau like ca pe fb :)
yasmy, sigur gasesti ceva si in dulap :) oricum vei fi bella


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

heelloo

mi-am cumparat pana la urma o pereche de blugi dupa ce am colindat zile la rand magazinele din mall si nu mi-am luat nimic, am fost azi 30 minute si mi-am luat o pereche pe neprobate bine ca i am nimerit acum imi caut bluzica

am facut un salam de biscuiti iar aseara am prepat o pizza si am renuntat la gratarit....au vebit musafirii (vecinii) la pizza home made

delia, da si iasmi are probleme cu nasucul, vesnic este infundat, tusea..si da, are polipi si ea dar nu am de gand sa fac nimic momentan.

catank mie imi place mult varianta cu negru si alb +ornamente dar, da, trebuie sa fie baia mai mare. oricum este superr eleganta! rosu nu imi place.ideal pt baia mica mi se pare un crem, cafea cu lapte deschisa la culoare...sau saa fie predominant culoarea deschisa, calda, pala si putina culoare inchisa....asa sa iesi din monotonie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

arunca un ochi pe aici:

http://pinterest.com/search/pins/?q=bathroom+color

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu ma plicti... azi nu am avut musafiri, nici nu am fost musafiri... copii se joaca iar eu astept sa se raceasca salamul de biscu'..... si sa se faca seara sa pun copii la culcare ce urata este vremea......offff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

bravo yasmy pt blugi, noi am fost la plimbari...si cu polipi nu-i de glumit, eu stiu o fetitza care nu mai aauzea ca i se lipiseracumva pe dinauntru de timpan , iar eu de la infectiile repetate din copilarie din cauza polipilor am avut aslo 2000 si acum nu stiu daca tot din cauza asta am usoara insuficientza mitrala (nu se inchid chestiile alea pe la inima cum tb , yvy corecteaza-ma daca gresesc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

uff am citit dar nu mai am timp de vorbarit....dar ii scriu doar Catankai.....uite asa vad eu baia ta...http://www.link de reclama catre alt site - avertizare/articol/Shopping/345/slideshow/10/Placi-ceramice-bej.html
sper sa se deschida linkul...si de ce o vad asa....
1. tu ai apa de put..deci calcaroasa..eu am stat la soicrela o perioada si ei aveu apa din put..nu iti zic cati nervi imi facea acea apa..in baie avea un verde inchis cu verde deschis..pai se vedeau toti stropii de apa si unde mai pui ca se uscau albi de la calcar..si cat frecam la ea greu ii dadeau luciu
2. acesta gresie care imita marmura e intotdeauna eleganta..fie in baie mica fie in baie mare....poti pune doar un brau/ornament din acela subtire care iese in relief..nu stiiu cum sa zic....

cabina de dus ,eu am in baia de jos o cabina mai mare...parca 90/115 sau chiar mai mult 120....e dreptunghiulara....
gata ma duc sa o preg pe A de nani..pe maine....sa fiti cuminti!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Delia am fost la orl la control cu polipii.

Mada cum a fost la nunta??

Deea deci ai castigat sau nu la danonino?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

hello fete dragi!
e prea tarziu sa va servesc cu un tort de cioco facut de soacra mea si orice vreti voi de baut!e ziua sotului meu, a facut 28 de ani! ahh, ce varsta! (eu am 30, dar sa stiti ca si la anul tot 30 voi face :))
aseara am petrecut intr-un restaurant din buc cu prietenii. am fost destul de multi, vreo 35 si s-au incins hore ai sarbe :). am ajuns la 5 acasa. iar sunt zombie
Deea, ai fost tare cu biciuitul in costumul de piele :)) dar mi-ai dat o idee buna
eu l-am mustruluit dupa intamplarea cu dormitul si apoi a fost botos o zi intreaga. a trebuit sa-l alint, sa-l pupacesc sa-i treaca. trebuie sa ma comport cu el ca si cu daria :))
dar acum cine doarme fericit langa fata lui mucioasa si foita ;) si-a dat seama ca a gresit. mai nasol de mine ca trebuie sa dorm cu amandoi care sunt cam sforaiti la nas :)
de fiecare data cand ma laud aici cu calitatile mele de educare a copilului, are vrija fii-me sa-mi dea cate o palma :))
ieri fa facut niste crize groaznice la somnul de pranz. ca vrea cu mama, ba cu tata, cu tataia, cu mamaia, cu tushi. si ne foia pe toti prin rotatie. utcam ba la etaj, ba la parter. mergeam ca prostii in sir indian dupa cum urla ea. iat dorintele si le manifesta prin urlete serioase. intr-un final a cedat sj a adormit.
eram si noi prea multi in casa. nici and sunt prea multe ajutoare nu e bine. ne transformam in nisste sclavi :)
asa ca daca mai auziti ca ma laud, ca eu imi tratez copilul ca pe un om matur, ca sunt mare si tare, piscati-ma, sa-mi revin :))
savurati tortulsi un whiskey cu cola si apa tonica (singurul mod in care pot bea bauturi tari) si apoi la somnic
va pup

Mergi la inceput