Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (22)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Mary, incearca niste caciulite cu un numar mai mare, sa nu simta ca are ceva pe cap. Sau poate nu-i plac astea care leaga la gat. Poti sa o lasi un pic cu capul gol afara, si apoi o pui pe cap cat e ocupata cu altceva. Ca asa isi da seama ca e frig si e bine cu capul acoperit. Insista, dar cu blandete. La mine asta se intampla in iarna-primavara. Zburau de pe cap, daca ii puneam din casa caciula. Asa ca ii puneam caciulita dupa ce scoteam nasul afara. Acum urla daca nu-i pun gluga sau daca ii scot fesul sau palaria de pe cap . E in perioada in care ii place sa se deghizeze

PS Nu stiu ce s-a mai intamplat in ultimile capitole, sunt ffff ocupata cu un audit. Asa ca am apucat sa citesc doar ultima pagina



Mad cu Robert si Lulu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

neatza!
, o cafea fierbinte si niste paine prajita cu gem de mure si zmeura( bio , facut de mama)
alehiam , stii cum zboara caciulita aia mai mare....instant.... cate caciulite mi-a aruncat mie din carut Andra.....eu vreau sa vad daca gasesc din cele cosmonaut... cum aveam noi...
yasmy, pupam nazdravanul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Ailed din astea zici? http://www.hiphip.ro/products/caciula-tip-cagula-din-lana-merinos




Mad cu Robert si Lulu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

le-am vazut.., dar nu uita ca eu sunt in Croatia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna dimineata!
-roxy- pai ieri am stat in casa,pana la 17.00.ca era sergiu mai infundat,cu muci, si am zis sa luam nitel pauza, drept urmare azi e mult mai bine.cand dorm nu pot intra ca calculatorul e in aceeasi camera,a noastra, si ei raman in patul mare amandoi, ieri au dormit de la 13-16.15.imi place de voi ca va plimbati mult pe jos, cu moto-eu ii zic tractoras-desi seamana mult cu a voastramiscarea e sanatate curata, e mai nou-motto-ul meu!
-ieri eram fericita ca am rezolvat cu cresa,in mod sigur.azi dim. m-am trezit ca sunt nitel trista ca in loc sa mai petreaca si ei un an macar,in parc,la aer liber,..ii exilez acolo,intre 4 pereticine sa mai inteleaga si mamele astea?
-yasmi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-am pus poze ieri de la olanesti,cu piticii.Doamne,sunt atat de dragalasi dc sunt plimbati..sper ca dc incep serviciul,sa iesim macar lunar "out of home"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-ailed-mmm..gem cu mure si zmeura?venim si noi la masa,adica eu si gemeniitu simti vreodata nevoia unui ajutor?cred ca da, dar asa simt eu nevoia sa o aud si de la altii..
- ii povesteam varamii care e gravida 3 luni de la tulcea, ca iar am luat-o cu nervii, si dupa 1 luna, 1,5 ma apuca chef de a parasi sediul si parcul nostru, asa ca m-a dus barbatul la olanesti sa ma recreez.replica ei- dar tu nu esti obosita, te alinti, nu?toata ziua am avut in urechi,ca ma alint..asa ca mi-am promis ca dc ma mai intreaba cineva -ce fac..sa raspund foarte bine. copii-foarte bine.ca dc asta vor sa auda? i-am spus dragalas ca astept sa imi povesteasca si ea aventuri de mamica peste 1 an, 2..va avea 1 copil, si 2 mame in oras, dar tot o vad obosita,dc o sa aiba un copil care se trezeste noaptea de n ori,si e mai nazdravan decat ai mei 2 la un loc..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-ailed-mmm..gem cu mure si zmeura?venim si noi la masa,adica eu si gemeniitu simti vreodata nevoia unui ajutor?cred ca da, dar asa simt eu nevoia sa o aud si de la altii..
- ii povesteam varamii care e gravida 3 luni de la tulcea, ca iar am luat-o cu nervii, si dupa 1 luna, 1,5 ma apuca chef de a parasi sediul si parcul nostru, asa ca m-a dus barbatul la olanesti sa ma recreez.replica ei- dar tu nu esti obosita, te alinti, nu?toata ziua am avut in urechi,ca ma alint..asa ca mi-am promis ca dc ma mai intreaba cineva -ce fac..sa raspund foarte bine. copii-foarte bine.ca dc asta vor sa auda? i-am spus dragalas ca astept sa imi povesteasca si ea aventuri de mamica peste 1 an, 2..va avea 1 copil, si 2 mame in oras, dar tot o vad obosita,dc o sa aiba un copil care se trezeste noaptea de n ori,si e mai nazdravan decat ai mei 2 la un loc..

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)


, va astept, daca sunteti cuminti va fac si clatite, ba da Viss ma apuca si pe mine depresiile, si mie imi vine sa plang ca nu le fac fata, dar ma uit cateodata la tv si vad mamici cu copii bolnavi de boli incurabile si-mi dau seama ca suntem norocosi ca avem copii sanatosi si restul numai conteaza...
stii ce fac eu dimi, am o jumatate de ora in care poate sa se darame casa dar imi beau cafeaua si nu vreau sa fac nimik...( tot zic sa-mi pun relax & tone atunci...) stii cat de mult conteaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

a viss, si mai am ceva chiar daca e casa cu in sus daca simt ca ma apuca depresia sau nervii fac praji.... nu conrteaza ce e in jur...
am vazut poze... sa-ti traiasca comorile!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare fetele si de la noiiiiiiiiiiiiii

imi este f dor de voi
dar daca am tot avut vreme frumoasa am profitat si am tot stat pe afara
antonia merge la gradi
a dat si ea in tusea celor de acolo si ca atare bagam deja sumetrolinul sa nu fie nevoie de ceva mai tare apoi
ii dau evident si lui petra ca ii curgeau si ei mucii de 2 saptamani si ceva
ei asta e cu gradi
da avem copii care o saptamana vin una stau acasa si tot asa
brrrrrrrrrrr

si petra mea e nazdravana
ca si antonia
da le iubesc enorm cand se tin de mana si cand rad imbreuna
cand danseaza ursul impreuna
cand mananca de pe acelasi scaun etc.
exact ca ai lui viss sunt si ale mele
viss pupam nazdravaniiiii
delia din pacate si eu sufar rauuuuuuuuu cu curentul
si in mod normal sunt f rezistenta
racesc rar etc.
dar curentul nu l-am suportat de mica
lparpala ce putin mai ai pana nastiiiiiiiiiiii
ce frumosssssss
in curand vei fi si mai fericitaaaaaaaaa
idee de mancare: 4 dovlecei dati in fiert pusi la scurs
intr-o tigaie tragi putina ceapa si putina sunca afumata
iar intr-un bol pui niste smantana si niste bucatele de cascaval si 2 oua
pui dovleceii in vas de yena peste ceapa si sunca si peste smantana cu oau si cascaval
se tin 20-30 de minute
ies un deliciuuuuuuuuuuuuu
e reteta luata de pe DC si f buna pe antonia care tre sa manance f multe legume
sau conopida - tot asa data in clocot inainte peste care pui piept de pui tras la tigaie sau fiert peste care tot asa faci un amestec de smantana cu branzica sarata si proaspata
si oua si iar un strat de conopida
iese o bunatate
ies ca tre sa pun de piure si apoi sa fug sa o iau pe antonia de la gradi


Mergi la inceput