Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (22)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-dar si cand se palia o pauzasc cu toata puterea?!cand se imping..am inceput sa-i pun la colt cateva secunde credeu o intreb pe sonia de ce l-a lovit pe sergiu,ii arat ptr a mia oara ca nu-i voie ,ca treb sa facem mai-mai..sa ne mangaiem, si ea drepr raspuns-jap imi trage si mie una pe genunchi,revolta ca de ce am certat-oasa ca,la colt cu ea.dupa ce sta acolo, se intoarce si-l mangaie pe frasu, ne imbratisam..sunt convinsa ca nu va merge mult, nici asta.eu perseverez,incamergem pe jos, pe trotuar,distante mari de drum, fara a pasi pe strada.inca ma asculta.dar nici o secunda nu treb sa-mi pierd atentia, sa repet mereu- pe trotuar merg copii,e strada masinile,la gard..vine msina,,,etc.ieri am mers 15 min pe jos pana la cresa, si ne-am intors tot asa.aproape de casa, a vrut sonia in brate, dar cand i-am aratat strada noastra si-a recapatat energia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-asa este,delia,cand i-am vazut tinandu-se de manute, i-am zis soniei sa-l ia pe sergiu ca ramasese in urma,si cum il ajuta pitica sa urce bordura pe frasu lunganu..iti venea sa-i mananci, nu alta
-am fost la olanesti in week-end,ce relaxare pe mami, lipsa stresului cu somnul si kineto,unde urla dc e obosit,a facutului mancarii cu eei scotand legumele prin bucatarie ,incaltamintea..dezordinea din casa,calci pe jucarii,haine..uneori imi doresc cu ardoare cateva ore ptr mine, dar cum nu le am, imi trece

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-am uitat sa va povestesc de rufe.sunt mereu rufe de spalat.ei mananca singuri orice masa.chiar si cand vreau sa le dau eu, ca ne grabim, sau suntem in parc si ne mocirlim.asa ca se murdaresc multe schimburi..in parc urca topoganele, ba tinandu-se de bari, ba 4 labe-sergiu mai ales cand nu e sigur pe el, la groapa cu nisip nu uitam sa trecem..mereu spalam, mereu e cosul plin, si rufe spalate pe fotoliu sau rasfirate de ei de acolo, peste tot prin casa..trebuie sa aiba si ei o activitate, nu?mereu sunt vase de spalat, ca le folosesc,le pun in chiuveta, plec in parc, alteori vreau sa spal imediat, dar merg sa ridic un copil cazut,sau amarat,sau dezbracat..este o nebunie la noi.cu care ne-am obisnuit, cu exceptia zilelor cand ne razvratim.in interior mai ales..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Hello!

Nici nu stiu daca sa o laud pe Diana sau nu, dar in ultimul timp a dormit mai bine. Azinoapte chiar a dormit foarte mult. Sper sa isi pastreze obiceiul.

Marti am fost sa il vedem pe bebe. Se pare ca bebe are cordonulin jurul gatului. Sper sa nu fie probleme la nastere. Oricum, m-am cam speriat de chestia asta. In rest este totul in regula, pe 28 m-a chemat la spital pentru ca este de garda si daca "avem teren favorabil" imi va declansa nasterea, altfel, ma mai trimite o tura acasa. Asta daca nu se intampla nimic pana atunci

Eu nu mai am idee ce sa-i fac de papa Dianei. De mancare pentru noi nici nu mai vorbesc.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011) si 37+ cu
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

viss, la mine e una mare si alta mica si tot calcam pe jucarii, avem teancul de calcat...( noroc ca eu le pun in debara si nu le vad :))
lidia, Doamne ce semnatura ai ca sa zic asa...eu la 37 si 4 zile o nasteam pe ANdra....uite iti dau idee de papa , pe care o fac cand n-au eu chef sa gatesc :pulpe de pui cu cartofi la cuptor( si poti sa-i dai si Dianei din papa asta, e bun rau si nu e greu)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetelor?
am venit si noi de afara. nici nu stiam ce sa facem ...sa iesim sa nu iesim ca ploua putin, apoi s-a oprit si am iesit. am iesit pe jos, fara motoreta ca ar fi bagat-o in toate baltile
oricum, la fiecare balta se opreste si o studiaza, cred ca asa ar sari in ea dar ii zic ca ocolim balta si merge mai departe.

yeeee fetelor, si voi aveti dezordine, ce ma bucur cu toate ca am strans din ele tot au mai ramas niste jucarii si cateva vase, dar le execut imediat.

lidia ce putin mai ai si nasti cu cordonul nu stiu daca trebuie sa-ti faci probleme, mai ales daca dr nu zice ca-i vreo prblema. se poate naste foarte bine si asa daca totul merge usor si ai dilatatie maxima. sa nu te auda Diana ca o lauzi ma bucur ca doarme bine, asa te odihnesti si tu altfel

irinuca ia-l de urechi pe tati, nu-l ierta eee pai ce daca se foieste Daria, asa este cu copil mic. asa-i cum zice ailed, o sa stati mai putin cu Daria si o sa se obisnuiasca cu liniste si somn bustean si sa vezi atunci ce greu o sa-i fie

viss cum de ai avut timp de scris? ce fac puiutii, dorm? scumpii de ei, ce-mi place cand povestesti despre eifoarte bine ca ii duci si pe jos, asa trebuie, multa miscare. noi mergem mult pe jos, cu carutul nu iesim decat cand mergem la cumparaturi, ca sa mai caram cu el in rest, pe jos sau cu motoreta, o ora, doua de mers...

maine ies in oras cu fetele, asa ca mi-am facut manichiura, mai trebuie sa ma pensez putin si gata. trebuie sa-mi scot cizmele la purtare ca azi am iest cu pantofi sport de vara-toamna si mi-au inghetat picioarele.
la voi tot asa frig est?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Roxy, o sa dau si eu cizmele jos, macar sa le vad cum arata....
Mary, Andra ea azi a dormit 30 min

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Miki acum am reusit sa vad blugii din linkul postat. Exact asa sunt si ai mei doar ca in talie si la buZunare mai au un fel de material cu crem, albastru , ceva floricele.
Oricum sunt cu ochii pe site...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

BUNA! Azi a dormit buburuza ca am fost la padure la aer curat si i-a prins bine, pe la 4 a adormit, o ora si jumate, aseara era 11 si nu vroia sa doarma, nu stiu ce o fi patit, face greva somnului!

Roxy parca tu spuneai sa pun fortat caciula, pai am caciulite care se leaga si sa vezi ce trage de ele si reuseste sa le dea jos!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi



mary, insista, pana la urma o sa inteleaga!

viss multi, multi pt voi!!!

vaiiiiii si Lucas este si mai nazdravan, toata ziulica se tine doar de prostioare, loveste, raspunde inapoi "nu veau" si pleaca

Mergi la inceput