Bulgarasi de ianuarie/februarie2013, capitolul 25

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xtraordinary spune:

mami_papatot, bafta la morfo si tie! sa fie asa cum va doriti



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tweetisor spune:

bafta fetele la morfo .. va asteptam cu detalii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blue_sea spune:

Fetele, eu va scriu din spital. Pe la 12 am inceput sa am contractii nedureroase, dar nu au trecut cu no spa.
Acum sunt la RM cu a 2-a perfuzie (cu gynipral). Prima a fost cu no spa, dar inca mai am contractii.


25+






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Buna

Am fost azi la eco, la Filantropia. Am asteptat de m-am smintit. AM ajuns mai devreme de frica sa nu-mi ratez programarea. Pe la 10:30 eram acolo sa fac fisa de internare. Cand credeti ca am intrat? la 12:30, cam asa.
Dr Vayna, ecografista, mai facea o eco, mai statea 10 min singura in cabinet. La un moment dat iese, pe la 11:30 si imi spune ca e in intarziere cam cu 20 min. Pai cum sa nu fie in intraziere??? Cand s-a intors dupa 30 min, a bagat pe altcineva. Asa ca si eu, am fost nesimtita si "am uitat" sa-i dau plicul pe care il pregatisem de acasa. Si sa stiti ca dupa eco, s-a cam fofilat pe langa mine, dar nu am vrut sa pricep. Totul are o limita. Si pe cuvant ca vroiam sa-i dau 1 mil.
Ma trimite la bufet sa beau ceva dulce si eventual sa si mananc ceva dulce. Am mancat cam o 1/2 de prajitura, pt ca in sarcina asta nu mi-au placut deloc dulciurile, in afara de Eugenie (dar numai aia de Dobrogea ca are mai multa crema ) si Dots natur, chiar nu am mancat dulciuri. Daca a zis suc dulce, bineteles ca am baut un Pepsi ca nu mai bause nici picatura de cand m-au gasit cu tensiunea mare. Ala, as fi baut nu numai 1/2 l ci o cisterna. Tare bun a mai fost, mai ales ca mi-am dat peste mana sa nu cumpar deloc pepsi.
La-a masurat pe bebe pe toate lungimile si latimile. AM vazut si eu un prim-plan cu putica. Fara dubii e baietel. Mi s-a parut ca putica e mare. Era ditai ... sagetica. O sa fie dotat bine.

Suntem in limite. Nu are retard de crestere. Frica nr 1 a mea.

Conform ultimului ciclu are 22 saptamani si 2 zile, iar media varstei in urma tuturor masuratorilor 23 de saptamani, greutatea 490g, in limite normale. Toate celalalte masuraturi sunt ok, in general mai mari decat ar trebui sa aiba.

IR-urile sunt: uterina stanga 0.53 si uterina drepata 0.72. Ea zis ca sunt ok, ca ea se uita la media celor 2 Ir-uri. Adela Dinu imi spunea ca daca una dintre ele e buna si bebe nu are retard, atunci sa stau linistita. Media ar fi 0.63 adica in limite. EU o las pe Uschi sa vada daca am nevoie sau nu de tratament. EU iau Aspenter zilnic.

Concluzia dr este ca totul e bine. Eu tot zic ca e o problema cu Ir-urile pe care o voi urmari si colul care a sczaut de la 4,9 la 3,3. Mi se pare ca a scazut cam mult in doar 2 saptamani. Bine, e peste 3, dar parca nu as crede ca a scazut asa de tare.

Ella ti-am trmis PM. Daca e doar pana la 2, nu pot ajunge. Stau aia de la servici cu geana pe mine. Eu vroiam sa ma duc la 4, la ea. MA duc pe 22 oct.

cu 21+ ... si am trecut de jumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Blue_sea

Fetele, eu va scriu din spital. Pe la 12 am inceput sa am contractii nedureroase, dar nu au trecut cu no spa.
Acum sunt la RM cu a 2-a perfuzie (cu gynipral). Prima a fost cu no spa, dar inca mai am contractii.



Blue multa sanatate. Sa treaca repede contractiile si sa te intorci acasa. Ia-ti un pic de concediu. Doamne ajuta sa fie bine!

cu 21+ ... si am trecut de jumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Blue_sea

Fetele, eu va scriu din spital. Pe la 12 am inceput sa am contractii nedureroase, dar nu au trecut cu no spa.
Acum sunt la RM cu a 2-a perfuzie (cu gynipral). Prima a fost cu no spa, dar inca mai am contractii.


Sa fie bine! Si eu am avut la Adela un episod similar... tot pe la varsta asta a sarcinii! Vestea buna e ca s-a terminat cu bine


Dankutza, votat!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 21+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauraf89 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Doamnelor, am o rugaminte la voi. Puteti sa-mi votati si mie gaza la un concurs DC? Este vorba de concursul Johnson. Trebuie sa avem cat mai multe voturi posibile ca sa castigam. Se poate vota si cu contul Dc dar si contul FB si se strange pct din amndoua locurile. Imediat sub poza este un Like pt FB, iar pt DC, este un buton cu voteaza si trebuie selectat nr de puncte (ideal 5 pct). Daca nu se vede bine poza, dati refresh la pagina si apar pozele imediat. Fi-mea e imbracata intr-o pijamaluta verde cu cirese pe bluza si are mana la ureche. Saru'mana

http://forum.desprecopii.com/forum/superbaita.asp?id=1001&NAV=1


cu 22+ ... si am trecut de jumatate

Nu pot sa votez:((..adica nu stiu

25+ cu

Iti multumesc tie Doamne, Sf Efrem cel Nou, Sf Nectarie si Maicii Domnului pentru aceasta binecuvantare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mys spune:

Dankuta - ce copila frumoasa ai, sa-ti traiasca; votat fata

Blue - fii ZEN mama, stai linistita ca se inchide orificiul (extern banuiesc) , daca ai nevoie de ceva sa ne zici ENISING!!

Maine ma duc si eu la gine, cu morfo2 si analizele de trim.2 wish me luck



lui Matei (15.12.2010) si 25+ cu Amelia

http://matei-sansalaviata.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Bv Danku pt rezultatele bune!!!
Blue-tine-ne la curent, te rog, imi dai emotii!!!

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 26+ cu Eduard

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tweetisor spune:

Blue : sa te faci bine ... asteptam maine veshti bune

Dankutza : bravo pt morfo... ai vazut ca e toul bine ... bebe sanatos si voinic ... acum trebuie sa fii calma ..pun pariu ca ai tensiunea minunata dupa asha veshti bune

Mergi la inceput