Fibrom uterin (31)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Floren_ spune:


Sa dea Dumnezeu sa fie asa cum spui tu, dragalasa!
Va multumesc pentru incurajari, fetelor.
Am si eu momentele mele cand mai las garda jos, dar imi revin repede si iau "lupta" de la capat.
Pentru mine e lucru mare ca sunteti aici si imi pot descarca sufletul stiind ca voi fi inteleasa, pentru ca toate trecem prin aceeasi teribila experienta si toate stim ce ravagii fac in sufletul nostru disperarea si speranta... Insa cel mai mult ma ajuta vestea ca una dintre voi a reusit, caci asta inseamna ca se poate si deci mai am si eu o sansa.

olimp, spuneai ceva de niste analize sau ecografie la 23 de saptamani (nu-mi amintesc bine). Sa ne tii si pe noi la curent si sa vii mereu cu vesti bune. Pupici pentru Ilincuta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragalasa28 spune:

Olimp!
Ia zi draguta ca tu esti de prin zona...Ai fost in anotimpul rece la baile felix? Ma bate gandul sa ma duc o saptamana undeva si nu stiu unde. Natura e moarta acum, dar acolo nu stiu cum este in aceasta perioada. Eu am fost doar vara si toamna, dar era cald afara.Nu as vrea sa ma intorc racita ca lucrez la proiectul bebe nu? Mercic!
Floren de asta suntem aici nu? sa ne sprijinim si sa ne sfatuim! Multa bafta...capul sus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

dragalasa daca iti place si suporta organismul apa calda ca la Felix e ok , e interesant mixul de apa calda si aer rece , oricum din punctul meu de vedere aceasta este cea mai buna perioada de a merge la feix mai ales ca s-au decshis si aqua parcuri...

felelor cel mai bun lucru este sa ve relaxati , sunt convinsa ca bebe va veni cat mai curand

apropo de morfologie am fost la 22 de saptamani si Ilinca este bine , maricica si grasuta..e sanatoasa , pe 22 martie mergem din nou la eco sa o vedem , pana atunci ne rugam la DD sa fie bine.




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

23 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragalasa28 spune:

Ok mercic Olimp. Abia astept sa ma duc undeva doar eu cu sotul meu si cred ca vom merge acolo, chiar daca drumul e lung.
Ma bucur ca suneti bine! Doamne ajuta in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

dragalasa mai este o statiune fff buna pentru noi cele cu probleme de infertilitate ...Sovata si e mai apropape de tine si eu au bai termale si apa sarata si tratamente specifice ..da un ochi pe net




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

23 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_ND spune:

Buna fetelor
La mine s-a eliminat sarcina ok.
Astept rezultatul la Factorul XIII Leu. Cu toate ca nu prea stiu de ce am dat 340 lei. Cei de la Fundeni m-au zapacit de tot. Acum nu mai iau nimic. Sunt racita rau, am trecut in bronsita acuta. Am fost la ski in weekend si am luat raceala de la sot. O sa merg luni sau marti la Fundeni sa vad ce mai spun. In ultima analiza, cand pierdeam deja sarcina aveam DDimeri mari, dar cu cateva zile inainte erau ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

violeta D dimerii cresc in sarcina atunci cand trombofilia incepe asa actioneze ...si mie mi-au iesit mariti D dimerii la analizele trecute si in consecinta mi-a marit doza de clexane de la 0.6 / zi la 0.8 /zi.

ma bucur ca s-a solutionat problema fara chiuretaj , o trauma in minus , stiu cum a fost la mine cel putin .




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

23 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_ND spune:

Buna fetelor
Pe langa toate bubele, m-am ales si cu o raceala zdravana. Joi seara chiar am lesinat(prima data in viata mea).Am zacut in pat cateva zile.
M-am programat pentru ecografie peste o luna, sa vad cum mai stau cu fibroamele. Astept sa vina primul CM dupa pierdere. Trebuie sa merg inca o data la dr. Uscatescu. Ma bate gandul sa ma duc la Medsana. Poate acolo e mai linistita. La Fundeni parca se dau tratamente "pe genunchi". Astept rezultatul la ultima analiza: Fact XII. Deocamdata nu mai iau nici un tratament.
Azi se incheie luna de miere. Luna de post sexual, din pacate.
Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

vio si in cluj circula tot felul de gripe si raceli , ai grija de tine... , eu pana acum am reusit sa le pacalesc cu multa lamaie preventiv , miere , catina si ceai de maciese...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

24 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

pretty nu ne-ai mai scris de multisor , sper ca esti bine...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

24 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput