Fibrom uterin (31)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dragalasa28 spune:

Buna dimineata fetelor!
Floren , poti sa te treci ca coasigurata la sotul tau si beneficiezi de asigurari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragalasa28 spune:

Buna dimineata gagici din nou!
Pregatiti vazele ca maine vin floricelele...bombonelele si multe alte cadouri.
Eu azi am facut programare la gineco...pe 21.03 la ora 18, abia astept sa ma duc sa vad ce mai spune nenea dr. Cam atunci ar trebui sa fie perioada de ov tinand cont ca ultimile 2 cm au fost la 37-38 zile. Am sa insist pentru analize hormonale! Sper ca uterul meu sa fie perfect si sa nu mai apara vreun nenorocit de fibrom.
Va pup si va urez o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna fetelor

floren daca sotul tau este angajat cu carte de munca are dreptul sa te treaca ca si coasigurat pe asigurarea lui de CAS si ai tot drepul la retete compensate...asa cum au mai spus si fetele

ilincuta este din ce in ce tot mai vioaie , se misca o simt tot mai bine cum creste , ne rugam la DD sa fie bine ca pana acum.

marti mi-am repetat anlizele si mi-au cresut D-Dimerii asa ca mi-a crescut doza de clexane de la 0.6 la 0.8 , acum voi face 0.4 dimineata si 0.4 seara , aste este , ce sa-i faci bine ca se poate.




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

22 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floren_ spune:

Stiu, fetelor, ca ar fi fost mai usor daca am fi fost casatoriti, dar nu suntem. Ne vom descurca noi cumva...

Maine va fi 8 Martie... Va imbratisez cu drag pe toate si va doresc o primavara minunata, o bucurie in fiecare zi si o zi in care sa vi se indeplineasca cea mai draga dorinta!
La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

La multi ani doamnelor dragi! Sa fiti sanatoase, frumoase, iubite si fericite!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragalasa28 spune:

Buna dimineata si la multi ani de 8 martie!
Va doresc si eu multa sanatate ! Sa nu va pierdeti echilibrul si speranta! Dumnezeu are grija de noI!
O zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

UN 8 martie fericit ! la toate




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

23 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floren_ spune:

Off... Olimp, mai treci pe aici din cand in cand si taraste-ti picioarele, poate se ia si la noi, ca pe mine ma apuca disperarea...
Iar mi s-au inmuiat sanii si nu ma mai dor deloc cu doar cateva zile inainte de menstruatie. De obicei asta e primul semn ca vin rusii... O sa fac in continuate clexane pana in ziua menstruatiei si apoi intrerup pana la ovulatia urmatoare.
Uneori simt ca ma lupt cu morile de vant...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

floren nu te lasa batuta eu sunt exemplul viu...cati ani m-am chinuit , dar bebe a vrut sa vina doar ca Cel de sus a dorit si am mai invatat un lucru cu cat imi doream mai tare si ma stresam mai tare de accea nu s-a prins ,relaxeaza-te , incearca sa nu te mai stresezi , stiu ce este greu si eu am trecut prin acelesi situatii..stiu cum e disperarea.

hai capul sus....




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

23 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragalasa28 spune:

Floren nu dispera. Daca a reusit Olimp si sigur vom reusi si noi. Fiecare dintre noi va avea o Ilincuta!
Va pup!

Mergi la inceput