Fibrom uterin (31)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Floren_ spune:

Ziua buna fetelor! Cum mai sunteti?

Vio, sper ca te simti mai bine. Cu a iesit Factorul XIII Leu?

dragalasa, bine faci ca iti iei o saptamana de concediu. Sa ne povestesti si noua cum a fost.
Cred ca asta ar fi cheia problemei si pentru mine - putina relaxare, deconectarea de problemele cotidiene... Dar e mult mai usor de spus decat de facut.
Eu mai am putin si o iau pe campii... Trebuia sa-mi vina menstruatia de ieri dar imi intarzie. Desi simtomele premenstruale sunt bine instalate (inclusiv o tona de nervi pe care imi vine sa-i vars pe toata lumea), optimismul meu desantat m-a impins sa fac 3 teste de sarcina. Primul, un clearblue, laudat de toata lumea, nu mi-a aratat nicio liniuta, al doilea - barza in caseta, a afisat o liniuta frumoasa si rosie si dupa mai bine de 10 minute parca, parca se mai vedea ceva... iar al treilea, tot barza, facut azi dimineata, afisa clar doar o linie rosie. Concluzia: nici de data asta n-a fost sa fie. Trebuie sa ma relaxez putin ca altfel o iau razna.

Olimp, mangaie burtica din partea mea si ai mare grija de Ilincuta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragalasa28 spune:

Buna fetelor.
Floren te rog sa ma crezi ca am niste nervi de imi vine sa dau cu toti de pamant! S-a votat mergem la Baile Felix, la Sovata au fost niste amici de ai mei si au regretat destinatia asta. Sper ca aceasta iesire sa fie inca un pas spre marele vis. Joi am programare la dr, sotul meu e deja in concediu si ca sa nu se plictiseasca l-am trimis sa isi verifice si el gigeii cu toate ca acum un an ii avea perfecti, dar nu se stie ce poate aparea.
Imi pare rau ca luna e luna treci de la agonie la extaz si plus ca faci teste de sarcina si iti vine sa te dai cu capul de pereti. Eu am patit in ianuarie credeam 80% ca sunt insarcinata si marea mi-a fost mirarea sa vad ca nu sunt. Aveam niste nervi pana si sefei mele iam zis raspicat sa taca si sa nu ma mai f....la cap ca nu raspund de mine . Ca sa fie treaba si mai buna sambata am fost la o veriosara de a mea ce are o fetita de 4 ani, dar are si un barbat de ducas-ar pe pustie. A fost batuta, data afara din casa, zicea ca nu mai poate sta cu el si bineinteles ca se tot impacau. Acum cand ne-am intalnit imi zice ca lucreaza la al doilea bebe, si sunt sigura ca ii iese acusi ca si cu prima sarcina s-a intamplat ...intamplator ;)Ma apuca toate alea cand ma gandesc ca eu nu reusesc de acusi 2 ani si am si dita mai operatia pe burta.De la servici ajung cracanata de oboseala, nici de iubit nu mai am chef, si cu cm care l-am avut in ultimile luni nici nu stiu cand am ovulatia, nici nu simt nici nimic. La naiba cu toate.
Hai lasa Floren ca toate vor fi bune, cu Dumnezeu inainte!
Olimp sanatate!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

dragalasa concediu placut ..si cu lipici

floren


fetelor hai capul sus ...la momentul potrivit se va intampla minunea sunt convinsa , eu am tras 5 ani...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

24 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_ND spune:

Inca nu am rezultatul la Fact XIII Val34Leu. Sincer nu stiu cu ce poate influenta situatia.
Fetelor, eu sunt suparata ca mi se impart carti de joc slabe si mereu pierd. Cica sansele sa pierzi 3 sarcini sunt de 0.4%.Am citit ca am sanse f mari sa pierd si alte sarcini. Am gasit un site interesant despre tratamente pentru sarcina. Opinii contradictorii.
Dr. Uscatescu spunea sa incercam alt tratament, de la ovulatie (ceva Prednison sau injectii cu Clexane de la ovulatie.) Cred ca am sa incerc luna viitoare, caci ceasul biologic ticaie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floren_ spune:

Vio, da-ne si noua adresa site-ului cu tratamente pentru sarcina, poate ne ajuta cu ceva.
Si eu am facut luna asta clexane dupa ovulatie, dar nu s-a intamplat nimic, decat ca mi-a intarziat menstruatia doua zile, am avut dureri de burta mult mai puternice ca de obicei si acum ca mi-a venit, curge rosu-negru, ceea ce nu mi s-a mai intamplat vreodata. S-au poate nu are nicio legatura cu clexanul, naiba mai stie...
Cat despre sansele noastre de a reusi sa pastram o sarcina si sa o ducem la termen... marturisesc ca-mi injectez fortat cate o doza de optimism zilnic, si ma straduiesc sa ma gandesc numai la fetele aflate in aceeasi situatie cu noi si care au reusit, caci altfel alunec in depresie. Dar priveste in jur, citeste povestile fericite ale celorlalte fete de pe site si vei vedea ca se poate. Trebuie sa se poata, nu pot concepe altfel.

dragalasa, concediu frumos si cu folos! Lasa problemele si nervii acasa si incearca sa te relaxezi.

Olimp, multumesc pentru incurajari!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floren_ spune:

Hai ca m-am jucat putin de-a adminu' si am incercat sa deschid un capitol nou.
Sa vedem daca am reusit.
Va invit sa postam in continuare aici:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=177758&nm=Fibrom-uterin-32



Mergi la inceput