Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (11)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Onutza, si Lucas tot asa s-a foit as noapte...da acu stiu sigur ca-i de la dinti.Isi roade saracul degetele si-i curg balele ca la robinet,desi i-a spart deja si al doilea incisiv.Ne pregatim de acum pt cei de sus..Eu il ung cu Calgel ca-l mai linisteste si cand e super necajit ii dau cate o Camilia.Cam o data la doua zile.
Anitta,dr.Horia e cumva homeopata voastra?Violeta parca....?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ella81it

nu reusesc sa intru pe picas,s-a schimbat parola si user-ul?
imi trimiteti si mie mesaj cu cele noi?
pupici

Ella mamica fericita de Alex si Matteo


Ella ai PM.

mami implinita de Rares-Iustin

Mutatia MTHFR C677T homozigota- tratament cu Clexane 0.4, Cetebe, Magnerot si Folowise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

ADDYA,pai am avut si un italian invitat,care nu stia care-i treaba cu darul pe la cumatrii,si cand a vazut ca oamenii pun bani in plic s-a mirat...la ei cica se fac daruri de acest gen,paturele,botosei,chestii facute manual,iar cand dau bijuterii deja sunt generosi..Aaa,si paturik a adus-o a treia zi dupa scripturi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

GABIKO,cum mai stai cu alergia?Sper ca esti bine si n-ai intrerupt alaptarea prea mult


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

pai mai ales ca era italian,si ca v-a adus mai tarziu paturica,deci stia care este obiceiul la noi,putea a cotizeze cu ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

ELENA,acu vazui ca te-ai facut fata mare la loc intre timp.Domane si acu tre sa intervii din nou in ”zona”.Sa te tina Dzeu tare, ca mie nici injectiile nu mi se par usor de suportat in perioada asta..Epilatul cu ceara,inghinal a devenit o utopie...sa traiasca lama!Pupam ERICU ,am ratat ziua de aniversare,la fel si TUDORU!Sa cresteti mari gandacei si foarte sanatosi!
Muraturi nu pun,zacusti nu fac,casa e vraiste si la mine...tre sa ma organizez nitel!Macar sa strang hainele de vara si sa le dau deoparte,sa fac loc celor groase..pe are nu le iubesc deloc desi sunt o friguroasa.
DEEO,ma bucur ca v-ati hotarat sa mai ”copilariti”,sa va faceti timp si pt voi doi!Asta-i ideea,sa profitam de toate ajutoarele si resursele sa ne ma incarcam bateriile pt a putea fi niste parinti relaxati.Asta pt cine are ajutoare...ma uit mereu la Anitta si nu stiu cum rezista toata ziua cu gandacik atarnata de tzitzi...nici sa ai cu cine sa o lasi,nu poti,ca-i mare iubitoare si papatoare de tziztzi.Hang-on,Aniitu,ca doar un pic mai e pana veti putea incepe si voi diversificarea...si ma gandesc ca poate macar atunci ati trage si voi doi o fuga la un film sau macar la o masa in oras,ca doi porumbei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

STEF,GYAN si Lucas zice cand e marait a-maaa-ammm-ma....sau ba-ba-ba....da clar nu ma striga pe mine.Bai si chiuie de flutura perdelele.Face triluri,noi radem ,zicem ca=i urmatorul Traistariu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Ella, a 6-a boala zici... oare nu-i roseola infantum? Asta e cu febra mare 3 zile si-apoi trece si nici nu stii ce-a fost. Baga supozitor su paracetamol daca varsa nurofenul. Sanatate multa!
Bre Virgi, apai voi v-ati destrabalat maxim la cheltuieli si distractii. Bravo voua si excelent ca ati avut banii sa va permiteti asa cheltuieli. Doar nu digeaba te-ai dus tu la munca si muncesti zi de vara pana seara.
Concertul lui Banica e la Sala Sporturilor. Nu's ce sa facem cu ea, dar io una ma duc sa imi clatesc oleaca mintea, ca mai am si io un pic si o iau pe aratura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Du-te Anitto,du-te,ca uite pe ce aratura o luat-o mintile mele.Nu-ti zic ca am vrut sa-l aduc pe Brenciu,ca tare-mi place de el,dar chiar era prea mult.Si astia-s un band intreg,tansport,cazare,mancare.
Banica mai face niste concerte ,ca are si asta rate de 50.000 euroi,lunar,de cand au vrut sa se faca dezvoltatori imobiliari cu blocul pe care l-au construit.Numai ca intre timp a cazut piata imobiliara si au ramas in gaura.(cica vreun milion si ceva de euro).Acu canta de i se duc falcile la urechi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Nu, nu e dr Horia. Am fost odata la ea, dar n-am fost pe aceeasi lungime de unda. Dr Tepes e a noastra, super-modesta si de treaba. Maimutzica atarnata de tzatzele mele mi-e draga de nu mai pot, a fost hotararea noastra, constienti fiind ca alimentatia la san e cea mai potrivita pt sanatatea si buna crestere a copilei, asezonate cu siguranta si confortul aferente.


Mergi la inceput