Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (11)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Stiu cat costa Brenciu, am vrut noi sa-l aducem la un eveniment la firma. Tot asa si Banica si Voltaj chiar si Dan Puric - scumpi rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

Ella imi pare rau sa aud de pitic. La medic ai fost?
Anitta cand povestesti de unghii nefacute si par neingrijit am impresia ca spui despre mine.
Shosho la multi ani!!!!Cum sarbatoriti?
Virgima bucur ca v-ati distrat si ca a iesit o super petrecere asa cum iti doreai. Cu cine l-ai trimis pe Lucas acasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

fetelor,voi la ce varsta a lui bebe ati inceput diversificarea?
dr.pediatru mi-a zis azi ca pot sa incep de acum.bebe are 3.5 luni si papa san +2mese pe zi de lapte praf.
ce parere aveti?sa incep sau nu?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella81it spune:

SHOSHO la multi ani!
VIRGI super petrecere ati avut!Si eu am avut un italian la botez,mi-a facut cadou un set ptr.papa lui Matteo
ANITTA ca e ceea ce zici tu,defat asa cred pediatra dar nu are cum sa fie ,,sesta malatia,, are nasul infundat ,mucisori galbeni,diaree
ADDY,ALBINUTZA va multumesc ptr.parola!
Am fost in farmacie si am luat enterum ,i-am dat acum ii mai dau dupa-amiaza si maine dimineata.Am aici un medic foarte bun in farmacie,de pediatra nu sunt prea multumita dar la ea am fost repartizata si cum nu am avut probleme majore de sanatate cu baietii nu am cautat pe altcineva sa mkerg la privat.
Sanatosi sa fim sa nu avem nevoie de doctori.
Matteo avea de dimineata 39.3 febra ,i-am pus paracetamol si vad ca inca nu are febrasa speram ca trece,ca sunt tare necajita
Ma duc sa intind niste rufe ,ca acum se trezeste si vrea numai in brate sa ne alintam
Va pup si va multumesc ptr.sfaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Pe Lucas l-am trimis acasa cu moasa-sa,o buna prietena de-a noastra,care s-a sacrificat de dragul lui;).
ADDYA,daca bebe papa tzitzi,nu te grabi,ca nu pierzi nik.Eu si acum am zile in care nu-i dau altceva decat lapte.Am observat ca uneori dupa papa solid partzaie si scartazaie.
ANITTA,te apreciez enorm pt rabdare,forta si perseverenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

Bre virgi ce e cu logoreea asta pe tine azi? esti libera de la munci?:)))Bre o petrecere de pomina..apoi daca il invitai pe brenciu si pe mine nu ma chemai vaiii nici nu iti povestesc prin cate ai fi trecut:))) Brenciu este dragostea vietii mele..chiuleam de la scoala ca s ail vad la neatza..apoi m-am dus dupa el la concert pe la brasov:)) cand a venit la iasi un bun prieten de al meu ASM la ups a fost cu el cand a fost la promovarea internetului si mi-a adus un cd personalizat:)) vb cu el la telf si l-am pus sa il aduca la mine acasa :)))))bineinteles ca nici prin cap nu i-a trecut sa faca asa ceva.
Dar mai bine nu ne mai minti atata cu creditele tale..zi fumeie ca ai castigat la Loto si ca nu vrei sa imparti banii cu nimeni..ramane intre noi.
Anitta nu am fost eu personal si am vazut papuceii ma duc maine sau sambata fac poza iti trimit si imi spui daca iti cumpar sau nu.Sa imi dai mailul tau pe private.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Virgi, zau n-ai ce aprecia, am impresia chiar acu' ca ma pravalesc... Sunt sigura ca si tu, daca n-ar fi fost sa te intorci la munca asa devreme, ai fi facut la fel.

Vreau sa schimb usile si sa fac baia si am impresia ca sunt singura care vreau si eu ceva in casa asta; am senzatia uneori ca-s un melc ce-si poarta casa si tot ce tine de ea in spate... Sa desfac un borcan de ZEN de la camara?...
Addya, noi vom incepe probabil diversificarea in jur de 6 luni, dar sunt fete care au inceput mai devreme, de la 4 luni jumate si chiar 4 luni. Acum vezi si tu ce vi se potriveste mai bine. Mie mi-e tare comod sa nu ma apuc inca de facut mancarici. Cand ii e foame, pac la tzatza si gata, fara piata, curatat, fiert, blenduit, pus in castronel, chinuit sa nimeresc gurita, murdarit, spalat. Bine, eu spal din cauza de lapte peste tot. Azi am spalat covorul, ca avea pete de lapte peste tot si daca tot nu mai vomita, ah, ce frumos miroase in dormitor si hol! Na, ca dupa ce l-am facut fain frumos, tot a mai dat un jet de pe umarul meu, pe toata bluza, pe pantaloni, pana pe covor. S-a agitat cam mult inainte de somn.
Ella, ce febra mare a facut! Dragii de voi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

multumesc pentru raspuns!!!
acum mai am o problema:s-a intamplat la vreuna dintre voi ca bebe sa faca "caca cleios",adica are ceva in el ca si cum ar fi mucisori si nu imi dau seama de la ce ar putea fi.se poaqte sa fie de la eurespal sau de la ibalgin?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmamita spune:

neata dragelor! La noi is 5 grade, nu ma mai prinde nimeni pe-afara de acum. Mama s- a si oferit s-o plimbareasca pe Maya iarna asta, ca stie ca eu as tine-o numa' in casa :)). Btw, Anitta ziceai ceva de scos copiii afara pana la -5..asa se recomanda aici? Ca mie mi-am zis pana la -20 fara probleme, asta de cand avea Ilinca 2 zile. Oricum, -5 sau -20 - eu iarna nu ies ( asta-i sora cu "eu vara nu dorm", hihi)!

Noi mergem azi la vaccin, din pacate va trebui s-o tin eu pe patratica la intepat caci indianul (i)responsabil de obicei e la cursuri. Anitta, faza cu melcul mi se pare asa de cunoscutaaaaa, nici n-ai idee!
Comparand carnetele de vaccin ale bulinelor, am constatat ca Maya la 3 luni avea exact masuratorile Ilincai la 4 luni! Sunt super curioasa sa vad azi ce si cum, va tin si pe voi la curent.

La sala tot n-am ajuns, tot zic ca maine, maine..da' de luni chiar ca ma duc! Promit solemn, nu se mai poate cu atatea kg si lipsa de energie!

Virgi, am vazut pozele, nu-i cunosc pe impricinati da' is sigura ca v-ati distrat de numa! Iar LC e un dulce cu dintisorul lui de Buggs Bunny!:)

Ella, sa va faceti bine!

Elena, bafta la doctor!

Shosho - la muuuulti ani fericiti!

va pup, ma duc sa-mi cumpar o cioco ca de ieri tot visez la ea si numa' nu m-am mobilizat sa ies.

muah muah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmamita spune:

Aaa..ceva reteta buna buna de coaste la cuptor u stiti? Am cumparat, dar nu am mai gatit niciodata si as merge mai degraba pe o reteta sigura decat ceva de pe net.
Ieri am facut friptura de porc cu cartofi cu coriandru si usturoi si shish-taouk cu orez, mare bucatareasa is - noroc cu mama ca ma ajuta (da, Anitta, mama e aici - dar ca si turist doar)cu Ilinca fff mult si cu Maya cand se poate - ieri gateam cu ea in port-bebe pana a venit mama sa ma salveze, ca-mi rupea spatele.

Tigruta, din Bistrita mi-s, draga :) - mi-ar fi placut si mie sa ne cunoastem dar crede-ma ca efectiv n-am avut timp, am lasat si in orasul meu persoane dezamagite ca nu ne-am intalnit! :(

Mergi la inceput