Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (11)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatza mamici de pui mici!
Doamne ajuta sa se faca bine Clara, Vladut si Matteo.
Gyan cum sa spuna mama si tata?! Sunt mult prea mici.
Eric al meu de vreo 3 zile e tare marait, noroc ca doarme noaptea ca ma termina ziua.
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

Puiul meu spune 'mama', insa doar cand e foarte suparat, in semn de protest, cand ceva nu-i convine si urmeaza sa planga...
Desigur, nu o spune constient, mai mult ca o gangureala, insa se aude foarte clar; maaa..maaa!
Pupalai!
Virgi, asteptam noutatile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Am dat Iuliei 2 zile homeopatul si regurgiteaza foarte rar si foarte putin. Efectiv nu imi vine sa cred!
Gyan, eu am facut toate zarzavaturile si conservele in timp ce Iulia dormea sau cu ea in bucatarie, in scoica. La copt si zarzavat m-au ajutat socrii mei, le-am facut la tara.
Sa vedeti ce-am facut: asa de frumos batea soarele in geam, incat am dat la o parte perdeaua. Am zis hai sa vad daca e frig. Nu era. Asa ca am deschis geamul, am dezbracat motzata la pielea goala, i-am pus sub fund un scutec impermeabil si a facut o baie faina de soare de vreo jumate de ora. Acum doarme multumita. Si eu sunt multumita ca inca n-am desfacut sticluta de vigantol, cumparata acum 4 luni.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Anitta uraaa, bine ca merge homeopatul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gyan spune:

Elena,am intrebat ca l am auzit de vreo 2 ori "mam...ammm"..ceva de genul si ma gindeam ca cine stie
Anitta,ma bucur ca e bun tratamentul.Parca as incerca si eu,dr respectiv ti a zis numai prin email sau a trebuit sa va duceti personal?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Buna seara dragelor,

legat de diversificare, eu fac ce mi spun cele doua pediatre la care l duc pe Cristian, nu fac nimic de capul meu ca sincer nu as stii, insa pot spune ca atunci cand ii mai fac combinatii ma mai bazez si pe instinct. Se pare ca i merge bine cu mancarica, ii place, de abia astepta, nu manaca ca trebuie ci ca ii place. Dupa masa de pranz il mai pun putin si la san mai mult de alint asa ca sa doarma insa mesele principale de san sunt dimineata si seara. Eu sesizasem si inante de a incepe diversificarea o scadere destul de bruca si mare a laptelui si prefer doua mese din lap[tele meu, decat 5 de LP.

Virgi, ma bucur ca v ati distrat:*
Crassa, bine ai revenit, ma gandeam ca esti pe drumuri

Anitta deja am comandat botoseii de abia astep sa i primesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Anitta, ma bucur ca pitica e mai bine cu refluxul!!!

Noi astazi i am facut pasaport piticului, tare simplu si rapid a fost. Chiar a ras la poza:D.

Cristian, in continuare plange fetelor seara afara. Mai dar stiti ce plange, chiar nu stiu de ce...insa va zic numai seara si asta de cand s a nascut. Nu stiu ce nu i place, inante ma gandeam ca e cald...acum ca e frig...sau intuneric...chiar nu mai stiu..

Gyan, eu stiam si medicul neuro mi a confirmat , ca tremurul barbitei dispare in jur de 3-4 luni, eh Cristian are deja 5 luni jumate aproape si tot nu a disparut de aia a fost pus pe lipsa fixarii calciului.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Gata,am reusit sa transfer cele mai importante poze,adik 3.Facute cu telefonul mobil dupa alte poze pe calculator.Pe picasa ,evident.Calitate,ciuciu.Numa sa nu va mai tin in suspans...E doar un preview...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Anittule,ma bucur ca functioneaza remediul homeopat.Si imi place metoda ta de administrare a vitaminei D.Ultranatural
Mamitule,horror tare cazatura puiului,cred ca lesinam si eu langa masina!
Fug sa recuperez din urma,ca doar am frunzarit....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Seara buna trupa! In sfarsit s-a facut lumina si la noi in sat, deci pe la 7 ne-a lovit pana de curent, evident ca adio caldura, deja aranjasem tot sa petrecem noaptea in frig si acum 10 minute a revenit totul la normal.
Ioana cat a luat Cristian in greutate de cand ati inceput diversificarea? Felicitari pentru pasaport, la noi urmeaza sa vina prin decembrie. A, chiar, pe Cristian l-au si amprentat, ca pe Eric doar l-au pozat si m-a intrebat ce culoare cred ca o sa aiba ochii lui:))) Legat de plansul lui bb seara si la noi e la fel, ma rog, cu mici variatiuni in intensitate si durata, dar cred ca e normal, pentru ca e obosit.
Virgi, cumva ai habar daca o anestezie locala cu lidocaina ar presupune sa intrerup alaptarea pentru ceva vreme?
Din categoria la mine numai belele, mai nou ma doare o masea, ce e drept dupa ce am nascut m-am spalat pe dinti numai dupa ureche si am mancat si numai porcarii.
Ma duc sa bag un ochi la picassa si somn ca nu mai pot.

Mergi la inceput