Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (11)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatzaaa mamici de pui mici!
Anitta apoi nu mi-a trebuit nici un lugu-lugu, am fost si inca mai sunt deprimata, simt ca mi s-a terminat viata, nu pot pleca niciunde, sunt prizonier in casa, plus ca am avut o taietura imensa acolo jos si nici musculatura nu si-a revenit inca. Sotul pana prin ianuarie o sa fie fff ocupat si seara cand vine facem treburile casei si nu stim cum sa bagam somn mai repede, am slabit amandoi f mult.
Botosei i-am luat si eu ceva asemanator, i-am luat marimea 68-74 si surpriza acum in weekend ca ii sunt ficsi.
Onutza am clatit ochii la Tudorica, e simpatic tare cum sta el in fundulet, sprijinit intr-un cot.
ca urlete mic se da in spectacol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Buna dimineata si buna tona de cafea onutzo

Am lipsit nemotivat si imi pare rau ca mi-a fost la naiba de dor de voi si abia abia am reusit sa ajung la zi cu cititul.

Am hotarat sa incep sa mai ies si eu cu sotul din casa, sa mai las copilul pe la mama pe la socri ca altfel simteam ca o iau pe aratura. Am fost la meci pe national arena, am fost in carciumioare cu prietenii, la teatru... siiii am citit ceva care mi-a sucit mintile definitiv si m-a facut sa-mi revizuiesc un pic atitudinea fata de sot Care sunteti amatoare, este o trilogie, o recomand, e cam erotica, usoara, dar maxim de captivanta, un succes afara, tradusa in 37 de tari si va aparea si filmul anul viitor. Se numeste "Cincizeci de umbre intunecate ale lui Grey" (fifty shades). Mie mi-a mancat cateva nopti pentru ca nu am putut sa o las din mana efectiv.

Va multumesc pentru urarile de 4 luni implinite ale lui Octavian si vreau sa urez si eu multe lunite si ani fericiti lui Eric si Tudorica

Despre Octavian pot sa spun ca e bine, vesel, mananca, doarme, se joaca, nu plange aproape deloc, la 4 luni a avut 7,3kg si 68cm.
M-am necajit foarte tare din pricina medicului de familie cu vaccinul, dar am facut pentaximul pana la urma si uitase sa ma cheme la 3 luni sa-i faca a 2 a doza de rotarix si i l-a facut la 4 luni. Nu a facut febra, doar a dormit mai mult si a fost cam marait. De ieri a inceput sa se intoarca de pe spate pe o parte, se trage de pantaloni, daca nu are direct de picioare, cred ca vrea sa le bage in gurita. De pe burta se arunca efectiv pe spate si mi-e cam teama sa-l las sa nu-si zdruncine creierii prea tare. In rest, tot ce prinde baga in gura. Mi-e cam teama cu plusurile astea sa nu inghita puf.

Offf pana am scris eu mesajul asta... s-a trezit.
Promit ca revin imediat ce-l hranesc si-l pun pe salteluta de joaca.

Va ca dragi imi sunteti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Bine ai revenit, Deea! Simt ca esti mai optimista, pozitiva, vesela, excelenta stare! Eu n-am lasat-o nici o secunda pana acum cu nimeni, e efectiv legata de mine, 100% din timp, dar ne descurcam si asa, ce sa facem? Doar ca pe 28 vine Stefan Banica si tare as vrea sa merg la concert. Sper sa putem face cumva si cu ea, oare se aude foarte tare, oare o s-o deranjeze muzica puternica, ce ziceti?
Elena, imi pare asa de rau ca esti deprimata... Mai iesi si tu pe afara, nu inteleg de ce te simti prizoniera in casa...
Am curatat morcovul si bag cate unul in cate o punguta la congelator si am si niste rosii, la fel, pun cate o rosie intreaga in cate o punguta si cate un ardei. Vedem ce-o fi la iarna cu ele. Se duc vitaminele oare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

anitto e prea frig dimineta acu afara..nu nu mai iesim decat cand e mai caldutz...plus ca in carut nu sta..asa ca in casutza stam..mai vb mai tipam mai ne jucam mai dormim:))el ca eu nu mai pot sa adorm:))
Deea e tare Tavi:) asa si Tudor la inceput se tragea d epantaloni ca sa isi bage piciorul in gura:)) face exercitii ..peste 2 sapt maxim nu se mai trage de pantaloni o sa tipe dupa ce isi musca degetul de la picior:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Neatza..nu ma pot satura de cafea

Am avut o noapte linistita, la ce ma asteptam eu..parca respira mai bine..asa e cu cat asp[iri se fac mai multi , cel putin eu asta am observat.

Anitta inca n-am pus intregi la congelator, deci nu stiu cum vor sta, dar eu cred ca se pastreaza..vom vedea.

Joana sa stii ca eu ii dadeam 2 mese mult mai tarziu, pe la 7-8 luni cred, plus ca mie mi se pare ca ii dar prea rar san deja..pana la 1 an laptele ramane baza..si dupa ce ii dai o masa de solide ii dai completare san deocamdata

Elena imi pare rau de problemele cu doamna, off, cat despre anestezie cred ca trebuie sa mulgi laptele si sa il arunci pana trece anestezia..Pai mai trebuie sa va faceti timp si pentru voi, stiu ca sunteti obnositi..si iesi cu bebe, ca stiu ca n-ai cu cine sa il lasi. afara nu poti sa iesi cu el in manduca? ar fi mai simplu(stiu ca ai probleme cu spatele)

Deea bravo, bine ca ai cu cine sa il lasi, profita cat poti..

Matei e la tati in spate asa ca Luca vrea sa il duc si pe el
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Ehe cam greu sa avem viata de dinainte acum cu bb mic, noi o zi pe weekend plecam din oras in diverse calatorii in zona, acum nu se mai poate, plus ca voiam sa mergem la Paris, Roma si Lisabona cate un weekend prelungit. Acum cu bb mergem doar la mall, unde e camera de alaptare, ca el suge cu scandal si acasa, si in public clar ca nu pot da asa reprezentatie.
De iesit afara, iesim zilnic la pranz cate o ora si jumatate maxim de cand e frigul asta. As iesi cu manduca, dar bate vantul destul de rece si in carucior e mult mai protejat. In general sta cuminte si doarme, mai ales de cand e frig, il rapune aerul rece si mirosul de mare si conifere.
Ce sa facem, ii dam inainte si poate ca dupa ce sta in fundulet si incepe sa mai pape si altceva decat tzatza o sa fim mai mobili.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Anitta eu am fost la un concert de-al lui Stefan Banica Jr in 2005 la mare, in aer liber si era galagie. Daca e in sala inchisa, cred ca e si mai mare taraboiul, nush ce sa-ti spun, dar nu cred ca o sa fie Iulica prea mare fan.
Eu am vrut sa ma duc acum 2 saptamani la Jenifer Lopez, dar nu am avut cu cine sa-l las pe bebe, ca s-au dus si cumetrii.
Am intrebat-o pe mama despre morcov si mi-a spus ca in principiu morcovul, radacina de patrunjel si pastarnacul se pot conserva asa, dar ca ea a pus mereu doar morcov.
Se spala morcovul, si se pune cu varful in jos, unul langa altul intr-un borcan de sticla. Se acopera cu o farfurie adanca, in pozitia normala in care se pune apa, ca sa isi traga ei, si se pune pe balcon, unde nu e nici frig si nici cald. Sa nu stea totusi la intuneric. Ei tin peste iarna, dar e posibil sa se mai strice unii din ei si altii sa mai creasca un pic.
Pfff azi nu mai iesim afara sigur, ploua cu gheata si bate vantul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Hello,trupa!
Sunt bine,sunt rupta,sunt la treaba,sunt racita ,avem al doilea dinte,...sunt pe val!
Diseara promit sa va povestesc
gasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Uh, Virgi!
Multumesc, Elena.
Am fugit afara, ca-i soare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella81it spune:

Buna!
Nu reusesc sa mai intru deloc sa citesc,tot timpul se iveste ceva de facut
Matteo nu doarme mai mult de 40 min si atunci profit sa fac una alta prin casa.
Despre noi ce sa va povestesc....eu sunt bine sa zicem ,mult mai stresata decat la primul bebe,Matteo e un frumos( cra-cra)un agitat,da non stop din picioruse,la 3 luni se intorcea pe burtica si era sa imi cada din scoica de masina
De ieri imi face febra si e cam maraitiar noapte ar sta numai la san.Oare nu se satura?As vrea sa incerc sa ii dau Lp,CE MA SFATUITI?
Am citit putin din urma,nu stiu cat am retinutde vreo 2 nopti nu dorm.
Mmamita ce sperietura cred ca ai tras!Bine ca nu a patin nimic printesa!8 kg zici?Al meu e un pisoi la 4 luni si 2 sapt.avea 6.5 kg
ELENA vad ca nic bebe al tau nu doarme mult!Mereu fac comparatie cu Alex care dorme si 3 -4 ore de il trezeam eu sa manance!
Vorbeati de legume ptr.iarna,am pus si eu ardei ,radacina de patrunjel ,telina ,morcov,toate taiate cubulete.
Am avut si anul trecut.Fructe nu pun nimic ,o sa ii dau fructe de sezon,lui Alex ii dadeam mere ,pere,banana,portocala si cam atat.
Trimit mesajul asta si sper sa reusesc sa mai intru.
Pupici!

Mergi la inceput