Strugurasi de sept-oct 2011 *71* LMA !!!!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

salut!
merci klau, rach, dbunny, mikka, pinky

n-am luat-o pe bona, dbunny :)
da cu Bea am fost, rach :)

succes cu operatia Klau!
condoleante, Camady!

la multi ani Maia si Flavius!!!!!

super filmuletul Anca!

zubi, nici ca la romani, adica la cei mai in varsta cu infofolitul. dar crede-ma... daca i-ai vedea pe astia pe viu zilnic ca mine, nu cred ca ai mai avea aceeasi parere :)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Salutare si de la noi

Klau, sa fie bine operatia

Multumim de urari dragelor

Noi suntem cu muci si tuse.
Se simte rau pitica, deci am amanat petrecerea :(
nu stiu daca o mai fac. Mi se pare aiurea sa o fac peste o saptamana sau cand o fi. Oricum nu aveam de gand sa tai mot sau sa ii dau tava sa aleaga chestii :D

Am facut chestii faine pentru ea (am lipit poze din fiecare luna pe tablia patului, am facut ghirlande din hartie creponata, am scris sus la multi ani Maia, am umflat multe baloane) si am fost langa ea toata ziua pentru ca e lipita de mine, mai ales din cauza racelii.

Si eu inca nu i-am dat caciula decat azi k ploua si batea vantul tare si am fost dimineata tare la medic.

Marryan, eu vreau sa ii fac o cura cu oua crude, aia cu oua fierte nu e cura. Asa ii dau si eu e prepelita, nu asa des dar oricum. 1 gal de gaina = 5 de prepelita, mi-a spus medicul
medicul mi-a spus ca nu e de acord cu oua crude :D
dar cele crude contin mult fier.

Anca, tinem pumnii :D


La multi ani Flavius !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

La multi ani Flavius si Maia sa cresteti mari si sa fiti sanatosi !


Camady condoleante !

Klau iti tin pumnii

Anca bafta la bb2

Somon i-am dat prima data la 11 luni ,a fost super ok ,am intrebat si medicul ,mi-a dat linie verde ,numai cu conditia sa fie proaspat








Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Buna dimi!
Cine da o cafea?????????

PINKY succes la munca! Sa dea Dumezeu sa fie bine!
LENA pentru Maya! Sa se faca bine repede, sa aiba petrecerea ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Neata!

Eu dau cafeaua, ma pregatesc de munca!

Mersi Klau

Va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Neata,

la multi ani , flavius...cu putina intarziere maiei am reusit sa ii urez pe messenger.:)

Lena, din ce am citit eu ,fierul nu se distruge prin preparare termica. alte vitamine , da. daca ii dai doar pt fier crude ouale nu se justifica si nici nu cred ca le ar bea.:) ai mare grija cu oale crude...in primul rand la salmoneloza. pasarile o fac destul de usor si principalul drum de intoxicare la om e oul crud. la 60-70 de grade celsius salmonela moare. informatia provine de la un crescator de pasari experimentat. ;)



Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Neata fetelor

Ma inscriu si eu la cafeaua de dimineata desi recunosc ca am mai baut una oana acum

Oanasucces cu bb2, sa vina repede si sanatos

Pinky felicitari pentru job, acum ai intrat in randul mamicilor cu dublu rol,mereu obosite .As spune ca la inceput e mai greu dar in privinta mea e mereu asa insa suntem "supermamici" si facem fata la orice

LenaC reusesti sa-i dai oua crude micutei? Eu nu reusesc sa-i dau nici macar fiert, mi-l scuipa cat colo. Nici eu nu prea mananc oua, crude nici atat, asa ca daca-mi seamana.....

Alayna eu i-am dat somon la cuptor de la 10 luni si a fost ok, bine nu s-a omorat sa manance prea mult.
mami de Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Klau ma gandesc la tine.Doamne ajuta sa fie bine.

Eva a respirat mai bine azi noapte, insa ii mai curge nasucul.Continuu cu picaturi si aspirat cat ma lasa.

Maia sanatate multa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

PINKY. buuuuuna cafeaua! Sa ne mai faci
CAMADY pentru Eva. Sa va faceti bine rapid.

Tare mi-e dor de puiul meu! Da' daca abia maine ma opereaza cred ca vineri sunt acasa. of! Aici e plictiseala. Noroc de telefon si onternet!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

La multi ani frumoasa Nourah !

Mergi la inceput