Strugurasi de sept-oct 2011 *71* LMA !!!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

MAY, uitasem: sa va die de bine cu vacanta! Ma bucur ca v-ati simtit bine

Eu cred ca abia miercuri ma operez. Maine sunt altii la operat... Pana atunci raman internata. Asa, ca sa ma uit la pereti. TRAIASCA SISTEMUL!!!! Asta ca sa nu trag o injuratura....
Oricum, noroc de net, radio etc etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Multumim de urari
La multi ani Maia


La multi ani si puiului meu





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

La multi ani Maya si Flavius sa cresteti mari, sanatosi si fericiti!!

klau suntem alaturi de tine sa treaca repede!

may ai luat-o si pe bona in concediu pana la urma?

jade, eu tot primesc newletters de la companii specializate in bebei, si mi-am adus aminte de tine ca mi-au trimis liste cu mancarici la bebei. pestele albastru(somonul) nu se da inainte de 18 luni. sau oare ti-am mai spus asta??

Vineri avem nunta pe timp de zi, deci trebe rochie de zi, si eu n-am, si in rochie scurta si/sau mai deschisa la culoare arat ca naiba...vreo sugestie ceva?? e nunta in gradina restaurantului, la ora 12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Klau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

LA MULTI MULTI ANI puiutilor de azi:

MAIA

FLAVIUS

sa aveti parte de mult stele cazatoare care sa va implineasca dorintele



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

la multi ani Maia si Flavius !!! sa cresteti mari si frumosi si sanatosi.

Camady condolenate!

Nanna acum am vazut ca vreti sa mergeti la munte, noi am fost we asta si a fost tare frumos, dar mergem si we care vina la wolf in bran deci daca inca va ganditi sa mergeti ar fi super.

pinky ma bucur ca plecati in concediu cred ca sa fie super.

toti stugurasii bolnaviori, sper sa treaca repede si sa fie din nou nazdravani.

Nici noi nu suntem pe roze, in we totul a fost ok a fost fff cumitel si vesel(copilul perfect, cra cra), sau trecut si mucii deci totul perfect, de cand am ajuns acasa ieri la pranz a inceput cu stare subfebrila adica 38 si sa fie agitat, ca si cum l-ar durea ceva.I-am dat niste panadol siropel si a revenit la normal, dar noaptea din nou s-a foit, plas prin somn, si tot asa 38, pe la trei dimineata am cedat si i-am dat nurofen si s-a linistit mititelul.Acum problema mea e ca nu stiu de la ce e o fi dintii, sau s-a intors raceala.
Daca si maine e asa il trimit la pediatru, ca nu se mai poate, se vede pe fata lui ca il deranjeaza ceva.

despre imbracat copii ce e drapt si eu il tin pe Iancu cam dezbracat, ca si Lali am decis ca o sa poarte caciula cam pe la 5 grade, in rest daca bate vantul poate o gluguta.Pana acum a functionat dar asta nu inseamna ca nu a racit , din contra a fost de doua ori racit pana acum, dar eu una nu consider ca e ceva iesit din normal, deci o sa continui cat o sa pot cu stilul meu de imbracat copilul.Despre privirile din parc nu mai zic nimic, ce e drept si eu ii mai critic in sinea mea pe cei pe care ii vad ca tot le pun caciuli la 27 de grade(foarte mare greseala,dar e doar pt mine in gandul meu), dar la fel de bine sunt de parere ca fiecare isi poarta copilul dupa cum vrea, eu nu as avea curajul sa dau 'sfaturi' nimanui mai ales unui om pe care nu il cunosc.

Maine ajung si eu intr-un final la ginecolog, e a treia rogramare, mai bine zis reprogramare ca la primele doua nu am apucat sa ajung, dar maine e sigur, ca de vineri ne apucam serios de bebe2 si vreu macar un papa-nicolau sa fac si eu inainte(sa pot sa pozez in femeie responsabila, ce nu sunt).Mi-am facut si asigurare la ING pentru nastere si gata , pot sa spun ca am facut toate demersurile de acum pot sa trec la fapte.Daca tot ne ducem la Wolf in we si mai sunt si la ovulatie e clar un semn(acolo l-am conceput si pe Iancu)si nu vrem sa fie discriminare intre frati.Speram sa ne iasa din prima ca dupa ar fi iar sanse sa iasa fecioara si consider ca deja trei fecioare in failie sunt prea multe , patru ar fi ceva halucinant .

Gata am aberat deajuns de mult pt o zi,
va dulce, sper ca nu am uitat nimic de zis

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

ANCA_TOMA succes cu proiectul!
Chiar astept cu nerabdare prima mamica de strugurasi cuun nou proiect pe val. Haideti,care e prima?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

La mult ani, Maia!!!

La multi ani, Flavius!!!

Sa fiti sanatosi, veseli si cuminti, norocosi si iubiti toata viata!


Klau, sanatate iti doresc, refacere usoara dupa operatie

Camady, condoleante. Am facut tortul la chip si dale, a fost delicios

May, superbe pozele

Pup toti strugurasii bolnaviori si le doresc sa se faca bine cat mai repede
Mariana, la fel ca Anto mananca si Maria, baza e tzitzi, cam 80 la suta...

Anca, bafta sa iasa repede proiectul bb2!
Am uitat ce vroiam sa mai scriu, va rog sa ma iertati daca am omis ceva important, sunt obosita rau, tot singura cu Maria, scoala, lectii, planificari, proiecte, dupa ce o adorm pe ea stau sa le fac, deja sunt epuizata, ma prinde 1 noaptea cu nasul in hartii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna seara!


La multi ani Flavius,sa cresti mare si sanatos,am vazut cate stii sa faci,esti istet de mic !

La multi ani Maya , sa cresti mare si sanatoasa , sa o bucuri pr mami toata viata!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Salutare fetelor!

La multi ani Maia si Flavius!!! Sa cresteti mari si sanatosi!

Fetelor am intrat sa va salut, nu am mai reusit sa intru in ultimul timp dar m-am gandit la voi! Azi am inceput munca! Sunt tare fericita. Sper sa fie totul ok, sa se acomodeze Dan cu statul la bunica lui si eu sa fac fata serviciului A fost totul asa dintr-o data sapt trecuta joi am fost la interviu si azi am inceput... nu as fi vrut asa repede dar asa s-au potrivit lucrurile.

Danny merge singur acum prin toata casa, pe afara daca il las eu, mi-e putin teama... dar cred ca in curand o sa-l las singur sau poate ii iau un ham... Mi se pare ca asa repede a progresat, sapt trecuta mergea de la mine la tati si invers, acum merge, se intoarce, mai cade se ridica si tot asa.

May, sa va fie de bine concediul!

Anca, multumim! Abia astept! Sper sa se faca bine repede Iancu, sa nu fie iar racit. Distractie placuta in we la munte

Camady, condoleante

Mariana, sa va fie de bine concediul! Sper sa fie si la noi asa bine pe avion

Klau, bafta miercuri! O sa fie bine!

Cam atat ca sunt tare obosita, va pup pe toate!

Mergi la inceput