Strugurasi de sept-oct 2011 *71* LMA !!!!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

LA MULTI ANI NOURAH!!! Sa fii sanatoasa mica printesa! Multe bucurii iti doresc sa ai de la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

buna dimineata,

La Multi ani Maia si Flavius

Imi pare rau ca sunt atiti strugurasi bolnaviori, pentru fiecare sa se faca bine.

LEna eu nu i-asi da oua crude de nici un fel, mai ales la virsta asta. si da ferul prin ferbere nu se schimba, deci poti sa ii dai linisita oua de prepelita mai des si ferte tari, eu tot stiam de proportia 1 galbenus gaina=5 de pretelita, si totusi ii dau daor cite un galbenus, prefer sa-i dau mai des dar cite putin si Maiei sa se faca bine.

Noi deja suntem bine de tot, nu avem nici muci nici tusa, deci saptamina viitoare mergem la control si la vaccin o sa ii fac ror-ul

May sunt deacord cu tine, nu pot sa vad copil cu muci si sa stau asa fara sa fac nimik, ce fel de calire daca mereu raceste si e cu muci etc....Eu tot nu o imbrac gros, dar nici la doar 5 grade nu s deacord sa i pun caciulita, ii pun chiar si la 20 de grade daca simt ca trebuie.

La noi in casa sunt 21 de grade si eveident ca o imbrac mai grosuti in comparatie cu 24-25 cind erau saptaminile trecute, acum am trecut la maletute pe git si pantalonasi mai grosi.

Anca bafta la bb2, si noi lucram de 2 luni, mai precis din septembrie ca am avut de 2 ori CM si nimik deocamdata. Totusi cred ca alaptarea este o metoda de contraceptie, cel putin pentru mine vad ca functioneaza desi imi doresc fr tare bb2 acum, dar nici sa opresc alaptarea brusc nu ma lasa inima
Desi mie CM mi-a venit de la 6 luni dupa nastere, totusi nu am ramas din prima luna, si cred ca o sa ne tina iarasi ceva timp, pina o sa avem pe bb2 credeam ca va fi mai usor dupa nastere.

pinkysor ma bucur ca esti bine dispunsa si fericita cu noul job succese mari, ai sa vezi ca vei fi fr fericita si implinita si cu jobul si alaturi de pitikuti

Oana sunt deacord cu tine

Camady imi pare bine ca Eva se simte mai bine

Seidana cum se simte Elenuta?

Zubi mamica grijulie, eu sunt deacord cu imbracatul dezbracatul asa cum imi dicteaza intuitia si inima de mama, eu nu ascult pe nimeni din jur cind imi spune ca am pus o bluzica mai groasa pe ea la 26 de grade etc. Eu ca si RAcheel daca simt ca e cald si am scos-o mai imbracatica ii scot de pe ea hainutele, eu de obicei ma ghidezi dupa nasuc si miinute, daca sunt reci ii mai pun o hainuta pe ea..asa eu cred ca e corect, nustiu nu am vazut pe nimeni sa faca asa ceva pur si simplu asa imi dicteaza inima sa fac si pina acum noi nu am racit, doar la 4 luni pe fonul vaccinului, am scapat repede cu nasucul si tusea, febra nu am facut delok, si acum la 1 an si 1 luna ca tati a adis de la servici, in rest avem imunitate buna

Eu nu i-am introdus atit de multe in alimentatie cum vad pe aici la unele mamici, doar ii dau mai multe verdeturi din gradina, patrunjel, marar si leustean la fiecare grinz ea adora verdeturile, si ceapa fiarta cu usturoi la fel papa bine. in rest tot fructe pasate blenduite maninca, ferte, piureuri cu supica blenduite, nicmik integ ca i se face greata
Mai nou ii dau ceai din fr de tei + maciese+frunze de zmeur si i pun un virf de lingurita de miere de albina, fr rar ii pun, ii place sal bea si bea si 120 ml in doua reprize.

O ultima intrebare la voi copii tot asa sunt independeti de tita? a mea in ultimul timp oriunde s-ar afla ma dezbraca efectiv cu scandal sa ii dau sin...si asta ma face sa incep putin cite putin sa opresc alaptarea numai spun de N ori treziri pe noaptea si nici macar nu papa daor sta asa cu ea in gura. Voua tot asa vi se intimpla?
Ce sa fac oare?





Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza..

eu snt la a 2-a cafea acum

KLAU.. sanatate multa, suntem alaturi de tine

LENA... sanatate MAIEI.. nu i-as da nici eu ou crud, mai ales intr-un mod frecvent, hai ocazional mai merge insa cu cat mai des cu atat riscul mai mare.. carnita spanac, brocoli....
Imi pare rau ca ati fost bolnavioare de ziua voastra

ANCA.. succes la bb 2.. mie inca nu mi-a venit CM poate e asa mai rebel la inceput (ar fi a 3-a oara cand imi vine).. Sefa mi-a zis: "de esti gravida te omor", mai ales ca sapt trecuta am avt niste strari de rau , greata, varsaturi.. in 3 zile am s;abit 2 kg.. probabil entero-viroza

MArryan si a mea e mega dependenta de titi.. chiar ma gandesc cum voi face cand o voi intarca.. cat am stat acasa cu ea sugea de 10 ori pe zi.. seara titi imi erau ca sosetele

PINKY.. oau.. bravo mami... felicitari si succes in noul job..tot in domeniu tau? unde? trebuie sa ne vedem cumva.. ce program ai?

Ela e bine, a fost ultima zi de antibiotic de dimineata, urocultura de 48 h dupa primul antibiotic a iesit curata, urmeaza joi/vineri o noua urocultura.. a inceput sa manance iar asa cum stiam.. ca lupul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

SEI Ma bucur ca Elena e mai bine.
Eu sunt la a 3-a cafea Beau in avans si pentru maine cand nu am voie

MARRYAN succes cu proiectul. Sa in intample cat mai repede!

Eu...se vede ca ma plictisesc. Toata ziua pe net....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

La multi ani, Nouras!!!!

Ce curajoase sunteti ,fetelor, care munciti pt bb2 asa devreme. :) eu am zis ca ma apuc atunci cand face Cateri 3 ani si daca in 6 luni nu raman nu mai fac. nu as vrea diferenta mai mare de 4 ani intre copii. si apoi o sa am si vreo 33-34 de ani..mai tarziu e prea tarziu:).cel putin pt noi.:)

Doamne ajuta sa fiti cu burtici cat mai repede!:)
Noi avem niscaiva muci fara febra sau tse. speram sa treaca repede.

la noi incep sarbatorile iasului. abia astept sa merg pe la tarabe. e si targ cu cojoace. as vrea sa imi iau o vestuta din piele intoarsa cu blanita pe dinauntru. fac astia niste minunatii di piele/blana.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

aaa...

LA MULTI ANI FRUMOASA NOURA!!!!!!11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

La multi ani Nourah !!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

La multi Ani Nourah

Multumim fetelor, sa dea DD sa fie mai repede ca si eu tot din cauza virstei nu vreau sa amin mult.

Sei poate e cu ochisori sa dea DD sa fie


Klau sper sa nu gresesc, tu urmezi sa te operezi, iti tinem pumnii sa iasa bine operatia si sa revii repjor acasa la bb

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

intrebare
stiti cumva daca nevoia acuta de a linge si suge toata ziua orice este metal sugereaza lipsa de ceva prin organism ??

wow ce de fete muncesc la bb 2 , bafta fetelor !!!
si parca vad ca ne anunta cineva la care nici nu ne gandeam la May de ex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

MARRRYAN. asa e.

OANA ce frumos e la zilele orasului!!!! Toata studentia asteptam inceperea anului universitar si zilele Iasiului! Ce frumos!!!! Zile frumoase va doresc!

Mergi la inceput