Strugurasi de sept-oct 2011 *71* LMA !!!!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Bujo, la noi 3ml se evapora in 1 minut. deci am pus 5ml de ser (aprox 4-5 minute dureaza sedinta) si cand ii puneam flexytide puneam 4 ser si 1ml medicament

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Camady eram sigura ca nu-l fac..
Cazul e a unei fete de 11 ani din Suceava, avea vaccinul facut insa cica incorect, iar boala i-a provocat insuficienta cardiaca, pulmonara, pul neregulat si in final decesul..
Am citit si cica 99 % din cei vaccinati sunt protejati de complicatii, de asemenea pe fondul unei imunitati f scazute pot face complicatii cu sau fara vaccin..
Jur ca nu stiu ce sa fac..

Bujo.., si eu am stres de reactii, insa sper ca DD ne ajuta si ocroteste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Sei, eu nu vad ce efecte ar fi in conditiile in care acel copil fusese imunizat. mai grav e ca au fost 18 cazuri in focar cu copiii imunizati. grav!!! Mi se pare inacceptabil. Pt ce sa bag in copil un vaccin total ineficient?! Da mi un singur argument plauzibil mai ales ca acest vaccin imunizeaza(chipurile) pe o perioada limitata si nu pe viata?!

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Sei, ce inseamna vaccin facut incorect? De ce u vaccin incorect? Lot prost? Ineficient?...uite asa parca ne pacalim singuri.

pojarul debuteaza cu o raceala puternica. daca copilul nu e izolat poate loa alti microbi/virusi care provoaca pneumonii si de acolo insuficienta cardiaca si espiratorie. deci conduita parintilor si a medicilor in caz de boala face diferenta. copilul trebuie izolat complet.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Sei, ce inseamna vaccin facut incorect? De ce u vaccin incorect? Lot prost? Ineficient?...uite asa parca ne pacalim singuri.

pojarul debuteaza cu o raceala puternica. daca copilul nu e izolat poate loa alti microbi/virusi care provoaca pneumonii si de acolo insuficienta cardiaca si espiratorie. deci conduita parintilor si a medicilor in caz de boala face diferenta. copilul trebuie izolat complet.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!


Oana parintii sunt atat de inumani, daca pot zice asa, cand e vb de astfel de cazuri.. nu se gandesc ca al lor prunc poate imbolnavi 20-30 copii , ci se gandesc ca nu au ce face cu odorul si-l duc la gradinita/camin/scoala

Nu stiu ce inseamna facut incorect... LA asta ma gandesc si eu dupa ce sa il faca daca totusi... insa apoi imi e frica si ma gandesc ca na.. oricum ma mai gandesc mai colectez informatii.. etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Sei, eu, personal m as fi gandit sa il fac daca vedeam cazul respectiv si fetita nu ar fi fost vaccinata. dar ea, atentie!, avea 2 ror uri facute. 2.

Oare nu s or fi combinat vreo 2 tulpini de virus diferite. oare n e vb de o imunizare (?!) aiurea...

no fi vorba de un raspuns imunitar fals...care a tinut ocupat sistemul imunitar sa mai lupte si impotriva altor bacterii l care o mai fi fost expusa fetita?!...

Eu la asta ma tot gandesc...

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Manusi http://hiphip.ro/products/manusi-copii-din-cea-mai-fina-lana-merinos

spne Oana, ca imi place ce spui. Eu acum listam declaratia, Ca m-a sunat medicul de urgenta sa i-o duc :))))
sunt tare speriati si vor sa se acopere. I-am spus ca ii dau cu mare drag :)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

Sei, si eu i-am facut ROR-ul desi mi-a fost teama rau.
Nu a avut niciun efect secundar la fie-mea. Doar in searanoaptea aceea a fost fata agitata.

Mamica ANTONIEI (26.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

olla

si eu l-am facut pana la urma, m-am tot gandit pe toate partile, insa am ajuns la concluzia ca totusi e un pic protejat fata da situatia in care nu l-as fi facut deloc



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

salut

lena, scuze ca nu ti-am raspuns, vad ca intre timp te-au lamurit fetele. eu pun 2,5 ml de ser si dureaza cam 10 min.

nici noi nu am facut ror, prefer imunizarea naturala, am semnat ca refuz si m-au lasat in pace

Mergi la inceput