Strugurasi de sept-oct 2011 *71* LMA !!!!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

m-am uitat si eu la strider, pare fain dar nu stiu cat va fi Maria in stare sa stea pe asa ceva la un an jumate....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Mikka si cati ml de ser pui? cat dureaza o sedinta la voi?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza..

fain strider-ul , insa cred ca la 2 ani jumate 3 . o sa-l foloseasca..

V-ati gandit ce cadouri le luati de sarbatori?

JADE.. eu tot poftesc fotoliu de burete.. voi de unde l-ati luat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata.
Scoate sufletul din ei strider-ul asta.Vorbeste comoda de mine.

Azi-noapte pe la 11.30 s-a trezit Eva intr-un plans de nu mai stiam ce sa-i fac.Am controlat-o de toate cele.............pana la urma toata noaptea a dormit numai pe mine cu capusorul.Am intepenit.Dar cand s-a trezit dimineata si mi-a zambit am uitat de toate si mi-a incarcat si bateriile ptr. toata ziua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui camady

Neata.
Scoate sufletul din ei strider-ul asta.Vorbeste comoda de mine.

Azi-noapte pe la 11.30 s-a trezit Eva intr-un plans de nu mai stiam ce sa-i fac.Am controlat-o de toate cele.............pana la urma toata noaptea a dormit numai pe mine cu capusorul.Am intepenit.Dar cand s-a trezit dimineata si mi-a zambit am uitat de toate si mi-a incarcat si bateriile ptr. toata ziua.

mami de Eva Maria 24.08.2011 si Razvan Gabriel 07.07.2003




Camady.. asa face si Elena.. se trezeste plangand, se urca calare pe mine si doarme pe mine cu corpul si fata lipita de a mea.. dimineata ma trezesc strivita ... si la noi dureaza poate si de o sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata !
A mea se urca pe frati-su , il striveste pe el [:]. Se mai aude Paul la un moment dat,cand se urca prea pe burta lui, spunand " lasa-ma Teodora, doaie buta ! " , in rest ii place si lui,o cauta si o trage langa el . Rar o impinge si nu o vrea.
Noi suntem toti raciti, am luat-o de coada si adultii cu amigdalita.

Nu mai stiu cine intreba cand ne mutam in casuta noua . In prima zi din noiembrie . Diseara lucrez si termin prima pagina.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Ola,
nici eu nu stiu ce sa ii iau mandrei cadou de sarbatori.

noi acum ne pregatim garderoba de iarna grea...mai avem de luat manusi si sa mordaca stiu de care sa iau. vreo sugestie?

Ma gandeam sa incerc la decathlon poate gasesc ceva din fleece, dublate.

fii mea in sfarsit a zis tata! Aleluia!!! Tot ce a zis ea a fost intr o ordine precisa: papa-pa-mama-ghighica(titica) si tata. tata ultimul, of course.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Fetelor care ati facut ROR.. ce reactii au avut puiutii?

Eram f vehementa ca-l fac, insa am auzit de cazul fetitei de 11 ani care a murit din cauza complicatiile rujeolei(rubeolei).. si imi e frica..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Sei despre ce caz vb?
Erai vehementa ca-l faci sau nu?
Eu zic ca astea sunt cazuri rare de cazuri tragice de ambele parti.Adica sunt cazuri rare cu efecte adverse daca-l faci si invers.
Eu i-am facut Evei ROR ca s-o scutesc de suferinta.Cand a facut rubeola a zacut tare.........iar in colectivitate va face toate cele.Nu vreau sa-i mai dau o cauza de rau daca puteam s-o scutesc prin vaccin.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Sei eu le-am facut ROR amandurora. Mi-a fost foarte teama de reactii, intr-adevar, insa nici unu n-a avut nimic.
Lena daca faci numai cu ser, pui 2,5-3 ml, daca faci cu o substanta pui 2,5 ser si 0,5 substanta. Sedinta sa nu depaseasca 10 min. In general, cantitatea asta se evapora oricum pana in 10 min.

Mergi la inceput