Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 21

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Cristina, sa nu mi-o iei in nume de rau ca o spun cu drag: bine ca ai fata si nu baiat ca altfel erai acuzata ca vrei sa-l cresti langa fusta ta, ca-l schilodesti emotional, bla bla Oedip bla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

cristina, nici eu nu vreau sa o dau de langa mine nici macar 10 minute la o plimbare..ieri a fost prima "despartire" si am simtit o asemenea tristete cum nu ma asteptam..si eu ma uit la ea minute in sir seara dupa ce adoarme si dimineata ma bucu ca se trezeste si o vad iar zambind..




meg,dematei(9.02.2007) si Ana (7.03.2012)

"Mami, te iubesc dintotdeauna!" (Matei)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Dana nu o iau in nume de rau stai linistita chiar eu ma intrebam daca nu cumva devin posesiva, cand mi o cer unii sa o tina in brate, in anumite cercuri de prieteni, nu prea vreau sa o dau, cedez totusi. Inca este prea mica nu vreau sa se plimbe din brate in brate. Acum ca vine si sezonul virozelor nici atat nu o mai dau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

Meg, sa stii ca nici eu nu simt nevoia sa plec de acasa. Si cand plec, Alexia e cu mine. In ultima vreme eu nu prea mai plec fara sotul meu de acasa, mi se pare atat de indepartata vremea cand mergeam la job.. tare greu imi va fi. Asa. Eu si daca ies cu fetele.. pisica e cu mine. Nu ma incomodeaza. Ba din contra.
Eu nu-mi incap in piele de fericire cand miortaie la oricine altcineva si cand spun ‘hai la mami’ intinde manutele si tremura usor sa o iau


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annadisi spune:

Fetelor sunteti asteptate sa faceti o vizita pe FB grup...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Mirela eu mi-am dorit un copil care sa stea la oricine in brate. Stiu un copilas care de cand era mic, statea in brate la parinti si numai daca te uitai la el incepea sa planga, daca il mai luai si in brate nu il mai opreau din plans 30 min. Insa la fel ca tine sunt asa fericita cand se linisteste-te la mine in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Fetelor, unele dintre noi (printre care si eu) am vrea sa ne mutam pe facebook. A scris fiecare acolo de ce.

Va rog sa completati in fisierul cu date de contact daca sunteti de acord sau nu, si propun sa ascultam parerea majoritatii . Scrieti in coloana H optiunea voastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

eu sunt surprinsa cat m-am schimbat de la matei..la matei vroiam si eu sa stea la oricine in brate, sa nu fie lipit mereu de mine, crezand ca asta uil va face un baietel si mai apoi un barbat independent, nelegat de fusta mamei; de mic il lasam la socri cat mergeam la cumparaturi (motivand ca e mai sanatos pentru el acasa decat in nebunia din supermarket, idee cu care inca sunt de acord..)acum insa vad lucrurile altfel; nu vreau sa zambeasca la straini si sa stea in bratele lor, nu vreau sa o tina altcineva, pot merge oricunde cu ea si face absolut orice..nici macar obosita nu sunt, desi mai toti ma intreaba cum rezist cu ea maimereu de gat in conditiile in care a depasit 9 kilograme de ceva vreme. iarpe mine SINCER nu ma doarre spatele, nu obosesc, nu ma plictisesc si nu vreqau sa fac altceva.

imi amintesc de o colega care zicea pe cand avea bebele ei 5 luni:" imi e tot mai greu sa fiu mereu acasa, sa schimb pampersi si sa ma prostesc cu jucarioare toata ziua..vreau inapoi la serviciu )spital) unde lumea sa imi vorbeasca cu dumneavoastra si sa fiu iar "doamna doctor".
eu nu vreau inapoi la serviciu, nu mi-e dor deloc sa mi se spuna "doamna doctor", sunt extrem de fericita sa fiu apostrofata prin parc cu "domnisoara" , sa fiu "mama lui matei de la gradi" si "mama bebelusului" pe strada.

ceva s-a schimbat in mine fundamental de la primul copil..nu stiu daca doar varsta sau faptul ca inima mea primeste si ofera acum dragoste la dublu, ca am citit mai multe carti de "parenting" si privesc altfel interactiunea cu copilul, ca sunt tot mai constienta ca ce e sigur e clipa de acum, nu cea de maine. acum stiu sigur ca sunt fericita, ca am TOT ce mi-ar putea oferi viata si nu imi pot dori decat sa pastrez momentele astea pentru totdeauna.




meg,dematei(9.02.2007) si Ana (7.03.2012)

"Mami, te iubesc dintotdeauna!" (Matei)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

vai Meg, parca ai vorbit despre mine!

si m-am gandit ca la starea asta cu siguranta au contribuit si cartile citite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Meg si Irina dc am ati fi in Brasov nu m-as mai dezlipi de voi. Dar si de Bubu ca si ea este cam pe aceeasi lungime de unda cu mine. Oricum as vrea taaaaare mult sa reusim sa ne intalnim in Bucuresti, vin eu pana acolo cu sot si Karina numai sa vreti .

Daca am retinut bine au raspuns invitatiei Dana, Mirela, Daniela, parca si Irina. Tala am inteles ca la tine weekendul este full dar totusi m-as bucura dc ai putea si tu, de asemenea si Dara, nu stiu cate fete mai sunt din Bucuresti, daca ar fi fost scris pe undeva...

Mergi la inceput