Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 21

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lady_X spune:

Si ca sa ma 'laud' si eu cu diversificarea, dupa ce parea ca accepta lucruri noi, a urmat un refuz total.. Am incercat chiar sa-i dau lapte de-al meu cu lingurita, cu vreo 4 feluri de lingurite incerc, si acealsi refuz, deci nu conteaza ce ii dau sa manance, nu vrea altceva in afara de biberon. Refuzul consta in mare parte, ca ii iese tot din gurita, nu ca se supara, asa ca eu incerc si ii ofer in continuare mancare.
Deci de multa rabdare avem nevoie si noi.
A inceput sa maraie mai mult ziua, mai ales la somnic, nu ma mai inteleg cu el si sunt epuizata. Chiar l-am pus pe sot de si-a luat liber marti, si a stat cu noi sa ma mai menajez eu, ca eram rupta de oboseala. Si dintisorii tot nu apar, desi gingia lui e tot mai denivelata, nu mi se pare ca ii rosu sau alb sau ceva schimbat. Zicea cineva zilele trecute de muscat buza de jos, a inceput si al meu sa o muste, e de la dintisori cumva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lelu spune:

ronina de la ianna am luat in vara maieu body.
Dana, su eu cam tot asa o imbrac, ba chiar uneori mai pun si hanorac peste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Lakioana,ne bucuram sa auzim vesti despre voi.Mult succes cu diversificarea.Cu alaptatul te inteleg, sper ca ai depasit momentul, mai ales ca bebelusa papa bine solide...cred ca asa a fost sa fie. Va urez ca fructele sa aiba acelasi succes ca si legumele si sa ia bine in greutate piscotica
Chitzo, hai cu vesti, mami, ca suntem cu sufletul la gura!
Lady,daca ai cont de fb, da-i Darei sau Monei id-ul tau pe PM sa te introduca in grupup de fb; daca nu ai cont, tb sa ti-l creezi
Dana, eu cam asa il imbrac: un lucru in plus fata de ce am eu pe mine. Fiecare face cum vrea si in functie de sensibilitate. Eu nu consider ca-l infofolesti, de regula, daca e infofolit e transpirat la ceafa si gatut- eu asa verific vrem poze cu Gaza
Si eu mai intru pe-aici, asa ca nu te-ai sucit singura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Lackioana imi pare rau sa aud de greutatile prin care sti trecut. Dar bine ca functioneaza legea echilibrului si compensati acum, ma bucur sincer. Cred ca stii ca nici cu greutatea nu trebuie sa-ti faci probleme, cred ca e in grafic.
Dana si eu mai intru pe aici, si din nostalgie si pt cine nu intra pe fb. Totusi mie imi place mai mult cum curg discutiile acolo (aici nu-mi place ideea de pagini)
Eu nu infofolesc copiii din cauza ca am iesit mereu 'dezbracata' iarna :), Insa e clar ca daca unul raceste ma gandesc ca 'numai din cauza mea' (desi eu nu cred in racitul de la frig, ci doar de la virus, cel mult pe fondul de frig :) ). Ma gandesc cu infrigurare la momentul in care va trebui sa-i pun caciula Matildei.
Vedeti ca Dara e super prinsa luna asta asa ca abia are timp sa respire si lipsa ei e super justificata.
Lady cred ca de la dintisori e...va doresc sa depasiti cat mai repede si usor momentul (sigur de aici si refuzul mancarii)
La noi e a treia zi cand galusca deschide gurita la mancare. Ma bucur si pt 3, 4 lingurite luate pt ca o face constient si benevol, nu pacalita ca inainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Haydee spune:

Mirela, felicitari pentru bilant!
Lakioana, ma bucur pentru vestile bune si ca ati trecut peste dificultati; succes mai departe cu diversificarea!
Gabriela, noi avem de la Avent, dar mi se pare ca are gaurile mari si, tot asa, se ineaca.
Ronina, eu body maieu am vazut in Carrefour, ce-i drept in vara.
Dana, si eu o tin in body si pantalonasi in casa; uneori, daca mi se pare rece ii dau o vestuta subtire; eu n-as vrea sa o infofolesc, nici in casa, nici afara; soacra-mea care e mai friguroasa o cam imbraca; ma cam enerveaza cand se ia pe ea etalon - "mie mi-e frig, d'aia am imbracat-o", iar eu zic" mie mi-e cald"; acum vreo 3 zile am gasit-o cu body+vestuta+bluza de trening in care iesim afara - la 25 grade in casa; bine ca se conformeaza cand comentez eu
sa nu ma intelegeti gresit, nu ma plang foarte tare de soacra, dar deh... stiti cum se zice.. nu exista padure fara uscaturi; altfel, sa-i dea Dumnezeu sanatate ca imi e de mare ajutor!
caciulita ii pun in functie daca e vant sau nu - la 15 grade cu vant ii dau totusi o caciulita subtire
lady, multa rabdare si succes - o sa manance si mancare si cu lingurita, fiecare in ritmul lui, cand va voi; important e sa nu te stresezi tu ca nu obtii nimic si nici pe el - ca la fel nu obtii nimic
Tala, felicitari pentru progres la mancare si succes in continuare

noi suntem bine - am facut ieri vaccinul de 6 luni, a plans mai putin ca datile anterioare, fara febra pana acum; a fost foarte cooperanta cu doctorul, a ras la el chiar si dupa vaccina; bilant la 6 luni: 8450 g si 72 cm - la lungime am iesit din toate graficele

weekend placut in continuare va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Fetelor eu stiam ca Sunt in Grup dar nu vad discutiile,co doar pozele pe care le postati.unde va gasesc pe Grup ?
Azi m-am hotarat sa infometez fata.sa nu o Mai culc la San ci sa las pauza de 3 ore Intre Mese, sa vad Daca mananca Mai bine.la cereale cu fructe. A functionat zic eu in sensul ca a deschis gurita dar nu a mancat pe cat ma asteptam,dar vorba ta Tala macar nu a Mai mancat pacalita.sa vedem cum o fi la legume.
Ieri am incercat- o cu branza calcica si a trebuit sa ii dau fructe ca sa inghita ceva ca branza cu legume nu I-a placut neam.si se vede ca nu ii place atunci cand deschide gurita la meniul alternativ.

Dana tu ziceai ca a mancat bine Gaza borcanele cu vita de la Hipp.cum se cheama ca eu am gasit ceva beef pie pt 4-6 luni.la Asta te-ai referit?vreau sa o incerc si eu.Cum sunteti ?tot la biberon vrea legumele?

Ronina nu stiu cat o sa Mai rezist pana ii dam din mancarea noastra.cred ca o sa ii scot ei pana punem sare si gata Daca asa mananca.
Chiar ce le face sarea de nu- I voie deloc?a citit cineva pe subiect?

Lackioana cred ca te-ai chinuit mult.pacat de allergii ca se trage mult cu ele.poate alergia la gluten e temporara.pup fata

Intrebare:azi am vazut ca fata mea are 2 vene negre la culoare sub limbuta.rares nu are asa deci nu am termen de comparatie.ati vazut asa ceva la ai vostri?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Citat:
citat din mesajul lui carstea
Intrebare:azi am vazut ca fata mea are 2 vene negre la culoare sub limbuta.rares nu are asa deci nu am termen de comparatie.ati vazut asa ceva la ai vostri?


POZE Rares(7 mai 2007)


Filmulet Un anisor





da, eu... n-am intrebat pediatrul despre asta.. m-am gandit ca or fi mai la suprafata, de asta se vad asa..

te-am adaugat si in grupul de pe FB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

cristina carstea, nu mi-a mers sa te adaug, cica ai fost si ai iesit..trebuie sa dai request to join ca sa te pot baga din nou, e putin mai complicat pt ca trebuie sa schimb setarile grupului cand dai request, ca sa il poti vedea. si cred ca numai un admin poate face asta... nu sunt sigura

si scuze, te-am adaugat din greseala in alt grup, dar cred ca deja nu mai esti acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Buna seara, mamici !

Imi cer scuze ca intru la subiectul vostru, sunt mamica unei strumfitze de iulie-august 2011 (avem deja 1 an si 2 luni acum) si vroiam sa va intreb daca nu aveti nevoie de diverse accesorii si hainute pentru bebelusi. Sau poate stiti pe cineva care are nevoie. Toate sunt in stare foarte buna, unele aproape nefolosite.

Am tarc, sterilizator cu aburi, balansoar electronic, salteluta cu arcade si jucarii suspendate, marsupiu, cantar electronic, salopete de iarna si tot felul de hainute, si mai groase, si mai subtiri.

Puteti sa le vedeti aici: http://dealemele.webs.com/apps/photos/, in albumul DE VANZARE - pentru BEBE

Daca va intereseaza ceva, dati-mi mesaj privat sau folositi formularul de contact de pe site si va trimit detalii despre marime, dimensiuni, poze suplimentare etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

Gabi, eu cana ii iau zilele urmatoare fie nuk, fie tommee tippee. Din astea 2.. sa vad la ce ma hotarasc.
Lakioana, success in continuare si fi pozitiva! Pupici.
Ronina, in Carrefour am gasit. Cred ca e criza de maieuturi. Sunt de f buna calitate cele de la Tex, marca lor proprie.
Dana, vorba fetelor..cred ca depinde cum percepe fiecare temperatura de afara.
Lacra, felicitari pt linguritele de mancarica servite cu placere! La tot mai multe!
Haydee, ce lunguti sunteti! Felicitari pt bilant. Super.
Eu azi i-am dat Alexiei branzica nature de la Danone. Tremura cand o manca


Mergi la inceput