Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 21

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

La multe lunite sarbatoritilor!

Dia, te-ai intors deja la job?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Haydee spune:

Amy, iarta-mi nepolitetea, multumesc pentru raspunsul legat de canita Avent
Dara, he, he, nu ma supar eu chiar asa de usor; nici nu stii cata dreptate ai cand zici ca e ceva in neregula cu ei
Dia ma bucur ca ati scapat de conjunctivita
mamicile si strengarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Bravo Lavi, ca ai scapat de conjunctivita!
La multi ani Maria(dorinutza) si, cu intarziere: La multi ani Alexia!
Sanatate multa si numai bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chitosenia spune:

Buna fetele,

Eu si Edu avem niste urari de facut ...un mare La multi ani! sarbatoritelor si sarbatoritilor..stiu ca suntem in urma ...dar sa stiti ca si noi ne gandim la voi.


Ieri am facut un pic de curatenie...de mult nu am mai servit asa ceva...prefer satra si sa stau cu Edu decat luna si pe el bosumflat...dar recunosc ca dupa aia parca pluteam asa de frumos era...psihicul meu e mereu mai vesel in camere curate si aranjate.

Azi am avut kineto la ora 08.00 si la Ploiesti e un frig..Edu a fost bine imbracat dar eu mi-am tras ceva in fuga pe mine si pana acolo am facut . Edu cred ca s-a crezut la raliu asa viteza am bagat la carucior.
La 16.00 avem programare la neurolog...astept cu interes sa vad ce ne zice.

In rest ce sa zic...pare ca Edu s-a obisnuit cu papa solida...ieri a preferat-o in detrimentul laptelui...apropo strengarii vostri cam cat lapte mai beau?
Un alt mare offff al meu este faptul ca Edu nu prea vrea ceai sau apa....cum i-ati convins sa bea? din ce? am incercat biberon si se tramba...am incercat canita cu cioc..nimic...sambata am incercat o canita cu pai...rodea paiul. Sfatuiti-ma caci nu vad luminita de la capatul tunelului.

Va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinutza82 spune:

Multumim de urari! Avem fetita mare, am ajuns si noi la majoratul bebelusesc :D
chito, bafta la control! Sa vii cu vesti bune si poate ne mai vedem in parculet ca tare-i placut sa mai stau de vorba cu Edu si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Chito incearca sa ii dai cu lingurita. macar vezi cum reactioneaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Chitzo, bafta la neurolog...sa vii sa ne dai de veste, sper doar vesti bune, bineinteles
La noi merge canita cu cioc, uneori inghite putin, alteori ii curge pe langa, ideea e sa se invete usor usor.Noi tot san papam si nu stiu sa-ti zic cantitativ, cert e ca de cand cu diversificarea si eruptia dentara papa mai putin LM ziua si mai mult noaptea...deci cantitativ tot la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Chito, Andrei al meu a ros canita cu cioc pana la 9 luni, cand a decis ca e buna si apa.
Pana atunci a baut zeama de la supa, pt sete. Aia i-a placut. Si LM bineinteles.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Dia ma bucur ca ati scapat de conjuctivita
Chito si al meu tot din canita cu cioc bea apa.

pt mamici si pitici

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Buna fetele!

Chito: ce vesti ne dai?

Mergi la inceput