Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 21

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

ba eu chiar am in plan sa ii dau mamaliguta cu branzica si iaurt zilele urmatoare. e reteta de 7luni+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

aa stai ca am citit mai bn,ia spus sa inceapa cu carnea???e un picc lulu pediatru.
pediatra mie mi-a mai zis sa ii dau primul fel,al doilea si apoi fructe,,cum sa pape un bebe atata?adica pasta(ca la ei e sfanta),apoi carnita si desert fructe.

Tala si laptopului meu i s-a dus hard-diskul,l-au reparat ca il aveam in garantie si mi-a salvat tot de pe el,poze filmari,se poate eu zic.Ca le gaseste in memorie,zic eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

da mamaliga da,e ok, e si sanatoasa,dar sos bolognese,care se stie ca se face cu ulei cu carne de porc,ceapa prajita,calita,e chiar prea mult,e si greu la stomac,mie mi se pare deja prea mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

multumesc fetelor pt urari
La multe lunite Evelyne, Giulia si Elena!

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaang spune:

multumim pentru urare Monna la fel dorim si noi tuturor strengareilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

La multe lunite Alexia!
Danaang

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Haydee spune:

La multi ani, Alexia!

Multumim de urari, Mona

Irina, Dara, Mirela, Tala, multumesc pentru sugestia cu e-mail/ID alternativ pentru FB; ma gandeam si eu la solutia asta, dar IP-ul userului ramane, si cum am "pitici", ca sunt patita, ma mai gandesc...

Fetelor, au aparut 2 fisiere ciudate in Docs-ul nostru - prelungire contract la sala de gym si unul cu datele de expirare a cardurilor Unicredit. Nu cred ca userii sunt dintre noi, din cate stiu nu s-au intros prea multe fete la lucru, plus ca numele lor nu-mi suna cunoscut. Oare contul nostru de google nu mai e safe??


Dara, nu am Adobe Professional, si, cum folosesc laptopul de serviciu, nu pot instala decat software cu licenta de pe serverul companiei; in lista de soft-uri, AP nu e disponibil gratuit, iar la job-ul meu nu se justifica, ca sa nu mai zic ca nu-mi aproba nimeni cheltuiala cat sunt in cic; dar... am downloadat rtf-ul, mi l-a facut word, iar editarea merge, cam greu, dar merge; eu am sa incerc sa mai editez zilele urmatoare; daca nu reusesc sa termin in word, vedem cum facem - pastram varianta finala in word sau transferam in rtf, facem pdf...

In alta ordine de idei, am gasit o metoda de a o face pe Elena sa deschida gurita si dupa primele 7-8 lingurite; poate ajuta cuiva; ea nu scuipa mancarea, nici nu se stramba, doar ca dupa primele inghitituri incepe sa se foiasca in scaun, se uita imprejur, se intinde dupa diverse obiecte si uita de mancat; ne-am jucat astfel: o bateam usor cu degetul pe obrajor zicand "cioc-cioc, e cineva acasa"; ea radea si deschidea gurita, timp in care ii strecuram mancarea; dupa vreo trei cioc-cioc, a prins din nou gustul mancarii si apoi a papat tot, ba chiar daca mai aveam ar mai fi mancat acum, sper sa functioneze si in continuare; va zic maine




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Lol, Haydee, du-te intr-un loc cu wireless free si fa-ti contul de acolo, parca la Universitate e hotspot free, barurile au si ele net gratis multe. Pot sa-ti fac si eu un cont de pe un IP al meu si sa-ti dau datele, dupa care-ti schimbi tu parola. Mai exista si niste programele de hide ip.
Daca te cauta furnizorii/clientii dupa IP deja ceva e in neregula cu ei si cu situatia oricum - glumesc glumesc glumesc

Da, din rtf dupa aia eu as face mobi pentru kindle sau ceva asemanator. Si doc e ok, sigur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

La multi ani Alexia!
Mesaj de la Victoras:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Multumim mult pt urari - se pare ca si-au facut efectul: am scapat si de conjunctvita
In rest nu prea avem mare lucru de raportat... eu am mult de lucru si vreau mai mult timp cu bebe.


Mergi la inceput