MONTIGNAC (178)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

woow! ce de bucatareli aici! m-am pierdut prin retetele voastre!
buna dimineata cu fierbinte, aromata si relaxata (dracusorii sunt la bunici)
Sunt cam racita dar fara febra, sotul doarme si eu ma bucur de o frumoasa dimineata cu si

subscriu la concluzia despre glucide si deserturi. la un moment dat trebuie cam renuntat la ele daca vrem sa slabim. cred ca doua felii de paine buna dimineata sau niste cereale sunt suficiente ptr o zi. la mentinere mai merg, dar la slabit... nope.

lorelei, m abucur ca ai vesti bune in legatura cu sora ta. multa sanatate!
gena, am facut-o si eu pe brownie a ta, mai demult, dar n-am pus fructoza, ptr ca am folosit o smantana de frisca dulce si a fost suficient de dulce.
vad ca tu tot mananci surimi. eu am citit candva ca nu sunt chiar ok ptr ca contin tot felul de resturi de peste si sunt procesati chimic ptr culoare si gust. de atunci nu mi-am mai luat, desi imi placeau tare mult la gust

Azi am chef sa mananc ceva bun fara sa gatesc, cred ca o sa merg la un bistro de care am auzit de curand, sa vedem ce au aia pe acolo.

Meniul de ieri? hmm... sa vedem:
MD: peste merinat + paine vitastar
P: pui la cuptor + salata de dovlecel si gulie + o lingurita de orez basmati
C: alune
Seara am iesit si am baut doua ginuri tonice. astea... nu prea cred ca sunt monti

Sa aveti o duminica frumoasa!
Va si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gena12 spune:

ninha, eu iau niste surimi pe care scrie ca sunt fara conservanti, iar cand am fost la intrunirile Monti aici la Paris, ni s-a spus ca putem manca la gustare surimi sau babybel.
Acum cine mai stie... oricum eu am perioade, cand mananc surimi si apoi fac pauze vreo luna.

Nu am reusit sa fac inca brownie, ca am fost la sport si ma pregatesc pt tenis, dar am venit sa mananc. Poate fac deseara si mananc in loc de mancare.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

deci io azi am facut carne la cuptor...file de curcan si

drept urmare am mancat ashea:
md: wasa cu brinza si salam, vreo 4 saratele
g: para, 2 clatite cu gem conform
P: carnita la cuptor cu salata de rosii si castravete
G: inghetata (jumate), 1 ptratea cioco neagra cu zmeura
C: supa chinezeasca
G: strugure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

LORELEI ma bucur foarte mult pentru sora ta! Sa va bucurati una de cealalta mereu!

PUISORUL vad ca ai facut popcornul de conopida, cum ti s-a parut?

Eu am fost plecata zilele astea, am avut si o nunta ieri, asa ca mi-am cam facut de cap...de maine revin la stilul meu de viata, normal si sanatos.

Saptamana asta o sa sa fac supa de linte cu quinoa, sper sa-i placa si inimioarei mele. O sa mai fac popcorn de conopida, supa de rosii raw, mai am zacusca, o sa mai fac naut la cuptor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Buna dimineata, monti-beauties!
Brindu, cum a iesit carnita de curcan la cuptor? mie imi iese cam uscata de obicei.
child, naut la cuptor inseaman un fel de budinca de naut? sau cum?

ieri am avut o zi cam nabadaioasa. eu si sotiorul ne-am trezit foarte amorezati si am vrut sa luam un MD romantic, asa ca am mers la un restaurant cu o gradina tomnatica foarte romantica si am mancat un MD f non-monti:
sandwich cu somon si ruccola + strudel cu sos de vanilie
dar apoi n-am mai mancat decat o ciorbita de pui si un strugure mai pe seara. a, si cateva nuci caju. in rest ceai de musetel cu multa lamaie.
Azi iar sunt cuminte
Have a nice day!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

ninha eu mai mult o fierb...adik pun apa ...nu o pun pur si simplu la cuptor...si la tine daca nu vrei sa fie uscata cred ca ai putea s-o ungi cu putin ulei...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Buna dimineata montigirls

Meniul meu de ieri
md. paine integrala cu pateu vegetal si ardei
g. un porumb fiert
pr. carne de pui la cuptor cu salata de salata verde
g. cateva alune
ci. carne de pui la cuptor cu salata de varza

ninha la cat mai multe dimineti amorezate ... ce-mi place cum ai spus-o

child iti revii tu incet incet , sunt sigura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

NINHA nautul il pun peste noapte la inmuiat, scurs, condimentat si pus la cuptor, pe hartie. Nu il lasi mult, sa nu se intareasca, il mai gusti din cand in cand, cred ca vreo 10-15 minute e ok.

Meniul de azi:
- smoothie
- inghetata de banane
- supa de rosii raw, zacusca, gogosar
- hummus, gogosar
- salata de vinete

Si mult ceai, ca tot e frig, macar ma mai incalzesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

eu azi:
Md: struguri, lapte cu fulgi
G: para , nectarina, saratele
P: carne curcan cu legume trase in tigaie
G: para, arahide de cioco neagra cu stafide
C: 2 clatite si niste saratele

azi saratelele mele au fost ff apreciate..un coleg chiar m-a intrebat de 3 ori daca chiar eu le-am facut..cert e ca o sa mai incerc treaba insa o sa pun numa jumate de cantitate de unt(100g) si o sa mai pun iaurt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daena spune:

Buna seara fetelor!
Sunt si eu pe aici, f aglomerata, dar va citesc
Azi n-am mancat mai nimic, o gustare pe la 14 de migdale si seara orez basmati+salata de varza chinezeasca.

Mergi la inceput